Małgorzata Stawicka o Spółce Wodnej Kapuściska w Bydgoszczy
Rozwiązanie Spółki Wodnej Kapuściska i przejęcie zarządzanej przez nią oczyszczalni ścieków przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy grozi upadkiem działających na terenie po byłym Zachemie firm, takich jak Nitro-Chem - alarmuje Małgorzata Stawicka.
Niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy oraz była dyrektorka Spółki Wodnej Kapuściska zorganizowała konferencję w tej sprawie.
Miasto tłumaczy, że na przekształcenie spółki wodnej zgodzili się wcześniej radni. - To racjonalne działania - mówi Grażyna Ciemniak, zastępca prezydenta Bydgoszczy.
Podczas konferencji zarząd Krajowego Zarządu Spółek Wodnych uhonorował Małgorzatę Stawicką medalem za dotychczasową działalność.
Zobacz także

Ewa Koman dała naganę Wojciechowi Piniewskiemu. Zarzut? Ściąganie. Jest odpowiedź
2024-03-15, 07:00Ewa Koman, kandydatka Porozumienia Samorządowego na urząd prezydenta Inowrocławia, uważa, że jej wyborczy konkurent Wojciech Piniewski podał jako własne pomysły na program wyborczy innych. Chodzi o konferencję prasową, w czasie której… Czytaj dalej »

Kolejna osoba w wyścigu o prezydencki fotel w Bydgoszczy. Co wiemy o kandydatce?
2024-03-14, 18:34Maja Adamczyk będzie kandydować w wyborach na prezydenta Bydgoszczy. Jej nazwisko figuruje na stronie Państwowej Komisji Wyborczej w gronie kandydatów na to stanowisko. Czytaj dalej »

Piotr Wielgus o zaburzeniu neutralności religijnej w Toruniu. Wskazuje na o. Rydzyka
2024-03-14, 18:30- Bliska zażyłość prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z o. Tadeuszem Rydzykiem i kurią biskupią sprawia, że w naszym mieście neutralność religijna jest mocno zaburzona - powiedział Piotr Wielgus, kandydat Lewicy na włodarza… Czytaj dalej »

Jest ósmy kandydat na prezydenta Torunia! Chce zlikwidować strefę „Park and Ride"
2024-03-14, 17:49Przedsiębiorca Dariusz Kubicki będzie starał się o fotel prezydenta Torunia. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham Toruń, który w programie ma m.in. rezygnację z projektu „Park and ride', czy reaktywację Starówki przez… Czytaj dalej »

Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
2024-03-14, 16:14Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne. Czytaj dalej »

Kandydat PiS na prezydenta Grudziądza: Takie postępowanie wobec rolników jest niedopuszczalne
2024-03-14, 12:11Krzysztof Kosiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza, zaapelował do rządu, aby bardziej szanował rolników. Jego zdaniem obecna napięta sytuacja tej grupy zawodowej może przenieść się na inne grupy i doprowadzić… Czytaj dalej »

Joanna Czerska-Thomas: Bydgoszczy potrzebny jest prezydent z wizją [Rozmowa dnia]
2024-03-14, 09:04Chce m.in. usprawnić zbiorową komunikację, zmienić Myślęcinek oraz otworzyć całodobowe gabinety ginekologiczne i psychologiczne. Jej pojawienie się w gronie kandydatów na prezydenta Bydgoszczy wywołało zadowolenie jednych i zdziwienie… Czytaj dalej »

Kandydat KO ma 20 pomysłów na silny Inowrocław. „To szczegółowo zaplanowane konkrety”
2024-03-13, 21:37Wojciech Piniewski, obecnie pełniący funkcję prezydenta Inowrocławia, odkrywa swój program wyborczy. Czytaj dalej »

„Nie tą drogą idziesz!”. Przedstawiciele KO w Bydgoszczy apelują do Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-13, 21:00Przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej nie podobają się listy Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta. - Demokracja „tak”, ale nie z osobami o skrajnie antydemokratycznych poglądach - mówili na konferencji kandydaci na radnych… Czytaj dalej »

Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców: Chcemy kontrolować pieniądze płynące do firm
2024-03-13, 20:18Są zdeterminowani, by zadbać o uczciwe i skuteczne wykorzystanie środków finansowych z Unii Europejskiej, ale nie tylko. Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zarejestrowała w Kujawsko-Pomorskiem pełną listę kandydatów do sejmiku… Czytaj dalej »