Konstanty Dombrowicz o bydgoskiej kulturze
"Bezdomna kultura" - to hasło konferencji prasowej, którą zorganizował były prezydent Bydgoszczy i obecny kandydat na prezydenta miasta Konstanty Dombrowicz.
Ubolewa, że z mapy kulturalnej Bydgoszczy zniknęło wiele imprez. Widzi potrzebę zmiany polityki w tym zakresie.
- Miasto stało się tylko administratorem kultury, o czym świadczy utworzenie Biura Kultury, zniknęły rozpoznawalne w całej Polsce imprezy, które sie odbywały w Bydgoszczy - od "Pejzażu bez Ciebie" poprzez wspólne koncerty współorganizowane z telewizjami po "Smooth Festival". Zniknęły ze Starego Rynku koncerty bydgoskich artystów - wyliczał były prezydent miasta.
Konstanty Dombrowicz proponuje remont budynku Teatru Polskiego, chce walczyć o środki ministerialne na ten cel. Chce także utworzyć kolejną scenę teatralną, gdzie wystawiany byłby przede wszystkim repertuar klasyczny.
Dombrowicz widzi potrzebę zbudowania na placu Teatralnym centrum, w którym odbywałyby się: koncerty i kongresy. Chce utworzenia przy prezydencie grupy radców kultury. Mówi także o innym pomyśle - bilet komunikacji miejskiej miałby być zarazem biletem do muzeum.
Zobacz także

Marek Nowak o rezygnacji z kandydowania do Sejmiku Województwa
2018-10-03, 17:00O przyczynach swojej rezygnacji z kandydowania w wyborach samorządowych mówił na konferencji prasowej dyrektor szpitala w Grudziądzu. Czytaj dalej »

Koalicja SLD-Lewica Razem zadba o zdrowie bydgoszczan
2018-10-03, 12:36Zdrowie - to jeden z pięciu filarów, na których swój program wyborczy opiera koalicja SLD-Lewica Razem w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski: Wydatki miasta muszą być jawne i łatwo dostępne
2018-10-02, 17:47Projekt 'Bydgoszcz Miasto Jawności' zaprezentował dzisiaj kandydat na prezydenta Bydgoszczy - Marcin Sypniewski. Przedstawił główne założenia swojej polityki jawności. Czytaj dalej »

Działacze PO mają pytania do Tomasza Latosa
2018-10-02, 12:45Bydgoscy działacze PO pytają posła PiS Tomasza Latosa - kontrkandydata prezydenta Bydgoszczy - o drogę S10 i udział w debacie telewizyjnej. Czytaj dalej »

Karol Maria Wojtasik chce dalej pracować dla Torunia
2018-10-01, 14:00Budowa portu multimodalnego, remonty ulic i poprawa warunków w mieszkaniach socjalnych w Toruniu. Takie punkty znalazły się w programie wyborczym Karola Marii Wojtasika. Czytaj dalej »

Kandydaci SLD-Lewicy Razem prezentują swój program dla Bydgoszczy
2018-10-01, 12:53Stworzenie strategii dla seniorów zapowiada Anna Mackiewicz, kandydatka SLD-Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Spotkanie wyborcze PiS z mieszkańcami Torunia
2018-09-30, 20:14Kampanijny PiS-bus dotarł do Torunia. Na Rynku Staromiejskim premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Toruniowi potrzebna jest rewitalizacja. Czytaj dalej »

Premier Morawiecki w Bydgoszczy: konsekwentne dążenie do ponownej industrializacji Polski
2018-09-30, 15:15Premier Mateusz Morawiecki, wziął udział w niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia, że właśnie dziś przypada rocznica utworzenia w Bydgoszczy, w 1832 roku… Czytaj dalej »

Tomasz Latos: Bydgoszcz zasługuje na dobrego przyjaciela
2018-09-30, 14:39Tomasz Latos - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, swoje wystąpienie na wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął od podziękowania żonie i rodzinie za dotychczasowe wsparcie. Bydgoszcz zasługuje… Czytaj dalej »

Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: jeśli ktoś nie kieruje się ideami, będzie kierował się interesami
2018-09-30, 12:03Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu na niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, stwierdził, że w czasie, który przeżywamy, większość z nas zastanawia się na kogo oddać głos w wyborach. Zauważył… Czytaj dalej »