Kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy - priorytetem gospodarka
Gospodarka ma być priorytetem kandydata PiS na prezydenta Bydgoszczy Marka Gralika, który obiecuje m.in. współpracę z przedsiębiorcami oraz inwestowanie w komunikację miejską. Gralik chce prowadzić kampanię wyborczą pod hasłem "Bydgoszcz dumna i nowoczesna".
"+Bydgoszcz dumna i nowoczesna+. To, że nowoczesna, to chyba jest oczywiste. Wszyscy chcemy nowoczesnej Bydgoszczy, ale skąd pojawia się słowo +dumna+? Otóż to słowo nabiera coraz większego znaczenia, czy powinno nabierać coraz większego znaczenia, ponieważ obecny prezydent miasta swoim działaniem zabijał dumę bydgoszczan" - powiedział Gralik na czwartkowej konferencji prasowej.
Jak mówi, chce kłaść nacisk na rozwój gospodarczy "prowadzony tak, aby zaprzestać uprawianej do tej pory polityki bardzo krótkowzrocznej, bardzo minimalistycznej". "Po zakończeniu kadencji chciałbym powiedzieć: pozostawiam w Bydgoszczy więcej zakładów produkcyjnych i usługowych niż galerii handlowych" - dodał Gralik.
Zapowiedział m.in. współpracę z przedsiębiorcami, inwestowanie w infrastrukturę drogową i komunikację miejską, utrzymywanie podatków i opłat lokalnych na jak najniższym poziomie.
Gralik z wykształcenia jest filologiem angielskim. Pracuje jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Bydgoszczy i jest kierownikiem Studium Języków Obcych w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.
W 1991 r. wstąpił do ZChN, w którym działał do końca lat 90., będąc prezesem kujawsko-pomorskiego zarządu partii. Od 2003 r. jest członkiem PiS. Zasiada w Radzie Miasta Bydgoszczy od 1998 r.; obecnie jest szefem klubu PiS i przewodniczącym komisji edukacji.
Gralik został wybrany kandydatem na prezydenta Bydgoszczy w wewnętrznych wyborach PiS, które obyły się pod koniec kwietnia. Jako jedyny ubiegał się o nominację, uzyskując poparcie na poziomie 94,3 proc.
Obecnie prezydentem Bydgoszczy jest Rafał Bruski (PO), który w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o reelekcję.
Rywalami Bruskiego, oprócz Gralika, będą: Piotr Cyprys (prezes stowarzyszenia Metropolia Bydgoska), Konstanty Dombrowicz (prezydent miasta w latach 2002-2010, bezpartyjny), Anna Mackiewicz (wiceprzewodnicząca rady miasta, SLD), Małgorzata Stawicka (była członek zarządu Spółki Wodnej "Kapuściska" - Oczyszczalni Ścieków, bezpartyjna) oraz Marcin Sypniewski (prezes bydgoskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego). (PAP i inf. własne)
Zobacz także

Lider listy PiS w okręgu toruńsko-włocławskim w trosce o zwierzęta
2015-10-04, 14:40Jest 'zwierzolubem'. W domu ma 4 koty. Krzysztof Czabański - lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko - włocławskim z okazji przypadającego Światowego Dnia Zwierząt odwiedził Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt… Czytaj dalej »

Naukowcy z WSG zbadali jak wyborcy patrzą na kartę do głosowania
2015-09-30, 11:27Czy układ graficzny karty do głosowania ma wpływ na proces podejmowania decyzji przez wyborców? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali naukowcy z Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

"Na prawo patrz!" - hasło wyborcze Andrzeja Walkowiaka
2015-09-25, 12:44'Na prawo - patrz!' - z takim hasłem do wyborów idzie Andrzej Walkowiak, piątka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »

Lewica przeciwko umowom śmieciowym
2015-09-24, 16:00Włocławski sztab wyborczy koalicji 'Lewica razem' zwołał konferencję prasową, poświęconą gospodarczej części swojego programu. Czytaj dalej »
Sąd oddalił powództwo posłanki Domiceli Kopaczewskiej przeciwko włocławskiej gazecie
2015-09-24, 14:28Szefowa Platformy Obywatelskiej we Włocławku, poseł Domicela Kopaczewska, ostatecznie przegrała proces o ochronę dóbr osobistych. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Czytaj dalej »
KORWiN kontra Nowoczesna. Źle oznaczone materiały wyborcze?
2015-09-24, 14:03Andrzej Ignatowicz - szef bydgoskiego okręgu partii KORWiN i jednocześnie kandydat tej partii do Sejmu zawiadamia prokuraturę w sprawie ulotek ugrupowania Nowoczesna. Jego zdaniem doszło do nielegalnego finansowania kampanii Nowoczesn… Czytaj dalej »

Partia Razem zainaugurowała kampanię wyborczą w Bydgoszczy
2015-09-24, 11:12'Inna polityka jest możliwa' - to hasło wyborcze Partii Razem. Ugrupowanie rusza z kampanią wyborczą w Bydgoszczy. W okręgu bydgoskim wystawia 13 kandydatów. Czytaj dalej »

Pieniądze na drogowe inwestycje w Strzelnie i gminie Szubin
2015-09-21, 19:44Na kujawsko-pomorskich drogach ma być bezpieczniej. To za sprawą rządowego programu, który przewiduje pieniądze na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa. Czytaj dalej »

O programie gospodarczym Nowoczesnej
2015-09-21, 19:27Działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru mówili w Bydgoszczy o założeniach programu gospodarczego ugrupowania. Jego filary to: wolność, sprawiedliwość i przejrzystość, Polska bez uprzywilejowanych grup, a także proste i równe podatki:… Czytaj dalej »
Wybory/ Można głosować w szpitalu, więzieniu, domu pomocy społecznej
2015-09-21, 12:49W wyborach parlamentarnych 25 października będzie można oddać głos w szpitalu, więzieniu, areszcie śledczym, domu pomocy społecznej. W poniedziałek mija termin na utworzenie w tych miejscach tzw. odrębnych obwodów głosowania. Czytaj dalej »