Dombrowicz jako pierwszy w Bydgoszczy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta
Klub Wyborczy Wyborców Porozumienie Dombrowicza, z ramienia którego na stanowisko prezydenta Bydgoszczy startuje były włodarz miasta Konstanty Dombrowicz, podczas sobotniego konwentu wyborczego jako pierwszy zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta.
Spośród 62 kandydatów listy w sześciu okręgach wyborczych otwierają: reprezentant Bydgoskiej Bramy Porozumienia, radny Rady Miasta Bogdan Dzakanowski, asystent Dombrowicza za czasów jego prezydentury w latach 2006-2010 Jerzy Woźniak, były szef klubu PO w Bydgoszczy Jerzy Boniecki, były wicedyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza Leszek Latosiński, była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Danuta Reiter-Warczak i przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Ewa Kowalska.
"Będziemy działać ponad partyjnymi podziałami, które dla wielu osób są męczące i niezrozumiałe. To jeden z punktów odróżniających nasz program wyborczy od innych komitetów. Proponujemy mieszkańcom porozumienie i realistyczny program" - powiedział podczas konwentu Konstanty Dombrowicz.
Przypomniał najważniejsze założenia programu komitetu, podkreślając, że miejsce zorganizowania sobotniego konwentu - największa bydgoska dzielnica Fordon - nie jest przypadkowe. "Tutejszym mieszkańcom należy się większa niż do tej pory troska o ich sprawy. Dlatego proponujemy, by w Fordonie powołano burmistrza" - podkreślił Dombrowicz.
Dombrowicz po raz pierwszy został prezydentem Bydgoszczy w 2002 r. jako kandydat Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego mającego poparcie PO. Na kolejną kadencję został wybrany w 2006 r. z ramienia swojego komitetu wyborczego.
Przed czterema laty bezskutecznie ubiegał się o ponowny wybór. Jako kandydat KKW Konstantego Dombrowicza Miasto dla Pokoleń przegrał w drugiej turze wyborów z wojewodą kujawsko-pomorskim Rafałem Bruskim (PO).
W wyborach na prezydenta Bydgoszczy kandydują też: Rafał Bruski - obecny prezydent, kandydat Platformy Obywatelskiej; Marek Gralik, kandydat Prawa i Sprawiedliwości; Anna Mackiewicz, kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Maciej Sypniewski - kandydat Nowej Prawicy oraz Małgorzata Stawicka z KWW Małgorzaty Stawickiej. (PAP i inf. własne)
Zobacz także
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »
Minister Cyfryzacji do Parlamentu Europejskiego
2013-04-12, 08:53Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział piątek, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. Czytaj dalej »
"Wyzwania współczesnego prawa wyborczego"
2013-03-15, 17:29Naukowcy oraz specjaliści zajmujący się tematyką wyborów spotkali się dziś w Toruniu na konferencji 'Wyzwania współczesnego prawa wyborczego'. Rozmowy dotyczyły m.in. konieczności usprawnienia procedur wyborczych oraz wątpliwości… Czytaj dalej »