Karol Nawrocki chce podniesienia progu podatkowego. Politycy PiS: To inwestycja w Polaków
Politycy PiS zaprezentowali w Toruniu „Plan dla Polski” Karola Nawrockiego. Kandydat na prezydenta zapowiada między innymi powrót do zerowej stawki VAT na żywność, podniesienie progu podatkowego i obniżenie cen energii.
Jak zrealizuje swoje postulaty przy obecnym układzie sił w parlamencie, jeśli wygra wybory? Odpowiedział poseł Mariusz Kałużny. – Z pewnością będzie rozmawiał ze wszystkimi siłami politycznymi, choćby z partią Hołowni, choćby z PSL-em – oni bardzo często żalą się, że mogliby zrobić coś dobrego, ale w ramach koalicji nie mają większości. To my jako Prawo i Sprawiedliwość przyjdziemy w tych postulatach z pomocą – a wierzę, że pan Karol Nawrocki będzie dobrym łącznikiem, który pogodzi te wszystkie siły polityczne. A drugie z rozwiązań – niewykluczone, że po wyborach [parlamentarnych – przyp. red.] Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość, także liczymy, że ta koalicja, która szkodzi Polsce, się rozpadnie po prostu – ocenił.
– Karol Nawrocki proponuje również podniesienie progu podatkowego do 140 tys. złotych – to inwestycja w Polaków – powiedziała posłanka Joanna Borowiak. Mówiła także o panującej drożyźnie. – Koszyk wielkanocny tegoroczny – wszyscy to odczuwamy, robiąc zakupy świąteczne – jest już o siedem proc. droższy, niż jeszcze kilka tygodni temu. To jest wyzwanie dla kandydata na prezydenta, bo ma wśród swoich postulatów również powrót do zerowej stawki podatku VAT na podstawowe produkty żywnościowe – wskazała.
Więcej w relacji poniżej.
Zobacz także

Wybory do sejmików w skali kraju: PiS - 34,27 proc., KO - 30,59 proc., Trzecia Droga - 14,25 proc.
2024-04-09, 08:00W poniedziałek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie dane ze 100 proc. obwodów do głosowania w wyborach do sejmików województw. Czytaj dalej »

Większość mandatów bierze KO. Skład sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego [lista]
2024-04-08, 21:07W skali kraju wybory do sejmików województw wygrało Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. W naszym regionie kolejność jest odwrotna, a i różnica między jednym a drugim ugrupowaniem (co przekłada się na liczbę mandatów)… Czytaj dalej »

Fajok zapowiada dwa tygodnie aktywnej kampanii. „Będzie przede wszystkim pozytywna”
2024-04-08, 21:01Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta Inowrocławia, który o ten urząd powalczy w drugiej turze z Wojciechem Piniewskim, podziękował swoim wyborcom za głosy. Inowrocławianin nie ukrywa, że najbliższe dwa tygodnie poświęci na bezpośrednie… Czytaj dalej »

PiS zadowolone z wyników w Toruniu. „Obiecujemy rzetelną, ciężką pracę w tej kadencji”
2024-04-08, 19:17To bardzo dobry wynik - tak Prawo i Sprawiedliwość podsumowało wyniki wyborów samorządowych w Toruniu. 12,79 proc. i trzecie miejsce uzyskał kandydat na prezydenta Adrian Mól. Klub PiS utrzymał też sześć mandatów w Radzie Mi… Czytaj dalej »

Piniewski: Takiego sukcesu Koalicja Obywatelska wcześniej w Inowrocławiu nie miała
2024-04-08, 18:27- 8 dzień kwietnia to dzień Zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej w Inowrocławiu - ocenili na konferencji prasowej kandydat na prezydenta tego miasta Wojciech Piniewski i europoseł Krzysztof Brejza. Ich zdaniem KO może pochwalić się świetnym… Czytaj dalej »

Kukucki: Nie będę ubiegał się o poparcie żadnego z kandydatów z pierwszej tury
2024-04-08, 17:01- Jestem spokojny o drugą turę wyborów - mówił na konferencji prasowej Krzysztof Kukucki. Kandydat Lewicy na prezydenta Włocławka zdobył 41,4 proc. głosów. W dogrywce, za dwa tygodnie, zmierzy się z obecnie urzędującym prezydentem… Czytaj dalej »

Jednych radnych witamy, innych żegnamy. Ratuszowe ławy w regionie już porozdzielane
2024-04-08, 15:21Koalicja Obywatelska zajmie najwięcej miejsc w Radach Miasta: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Sprawdziliśmy, jak rozkładają się siły w ratuszach. Czytaj dalej »

Kto został burmistrzem, a kto wójtem? Wielkie zaskoczenie na wyborczych listach w regionie
2024-04-08, 14:11We wszystkich gminach z jedynym kandydatem wybrano wójta lub burmistrza. Najniższe wyniki - od 62 do 68 procent - uzyskali włodarze Łysomic, Dragacza i Nowego. Burmistrzem Kruszwicy, pokonując czterech kontrkandydatów i uzyskując ponad… Czytaj dalej »

Maciej Glamowski zostaje na stanowisku prezydenta Grudziądza. Zdeklasował przeciwników
2024-04-08, 10:40Prezydent Maciej Glamowski nie rozstaje się z ratuszem. Będzie rządził Grudziądzem przez kolejną kadencję - zdobył 68,2 proc. głosów (18445). Czytaj dalej »

Druga tura wyborów w Inowrocławiu. Wojciech Piniewski kontra Arkadiusz Fajok
2024-04-08, 10:07Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, pełniący funkcje prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski zdobył 36,29 proc. głosów (8647), a jego przeciwnik Arkadiusz Fajok ma 22,43 proc. głosów (5346). Obaj spotkają się w drugiej t… Czytaj dalej »