Seniorki: Gdzie kobieta u władzy, tam jest porządek. „Kobiety z Trzaskiem” w regionie
Posłanki Platformy Obywatelskiej spotkały się dzisiaj z seniorkami ze Świecia, w ramach akcji „Kobiety na wybory" i „Kobiety z Trzaskiem".
Parlamentarzystki zachęcały seniorki do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na obecnego prezydenta Warszawy. - Chodzi to to, żeby dopiąć dobrą zmianę, którą rozpoczęliśmy w 2023 roku. Teraz potrzebujemy prezydenta, który będzie po stronie demokratycznej, po stronie kobiet i naszych praw – tłumaczyła posłanka Iwona Karolewska.
- Chcemy zachęcić panie, żeby głosowały na Rafała Trzaskowskiego - dodała Dorota Łoboda. - Rozmowy z seniorkami są dla nas niezwykle ważne i ciekawe, bo to są kobiety, które mają olbrzymie doświadczenie i pamiętają, jak wyglądała Polska przed czasem przemian, które wiedzą, jak ważna jest demokracja i mogą o tym mówić młodszym pokoleniom.
- To kobiety rządzą Polską, taka jest prawda – mówiły seniorki. - Kobiety są twarde, nieustępliwe i wiedzą, czego chcą. Gdzie kobieta jest u władzy, tam jest porządek.
Bus „Kobiet z Trzaskiem" odwiedzi także Sepólno Krajeńskie, Bydgoszcz i Inowrocław.
Zobacz także

Tomasz Sakiewicz: Za czasów Tuska dziennikarzy chcieli zamykać w więzieniu [Rozmowa dnia]
2023-09-20, 09:47- Donald Tusk ma usta pełne frazesów o wolności i demokracji, ale wolności tak naprawdę nienawidzi - mówił redaktor Tomasz Sakiewicz, dziennikarz i publicysta, gość dzisiejszej „Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »

Premier o nowej akcji wyborczej PiS-u: Chcemy dotrzeć z ulotkami do 10 milionów ludzi
2023-09-20, 08:13- Dotrzemy do Polaków ponad głowami mediów III RP, bezpośredni kontakt jest absolutnie kluczowy - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nową akcję wyborczą PiS. - Nazywamy to „akcją 10 milionów ulotek, pakietów… Czytaj dalej »

Lewica szuka sposobu na uzdrowienie psychiatrii dziecięcej. W Toruniu padły pewne propozycje
2023-09-19, 19:20721 dni - tyle wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Toruniu. W Kujawsko-Pomorskiem średni czas oczekiwania na tego rodzaju wizytę to ponad rok. Mówili o tym podczas konferencji w Toruniu posłanka Lewicy Joanna… Czytaj dalej »

Radni alarmują, że bydgoska starówka obklejona jest banerami wyborczymi. Czy to legalne?
2023-09-19, 17:00Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości pytają o banery wyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej, które umieszczono w Parku Kulturowym Stare Miasto. - To teren w szczególności objęty zakazem umieszczania reklam na zabytkowych budynkach… Czytaj dalej »

Gmina Strzelno wyszła na prostą, inne samorządy także zyskały. O Polskim Ładzie w Pakości
2023-09-19, 16:30270 mln złotych na ponad 130 przedsięwzięć trafiło na Kujawy i Pomorze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Przypomniała o tym w miejscowości Rybitwy, w gminie Pakość poseł Ewa Kozanecka (PiS). Czytaj dalej »

Kandydaci Polski 2050 z Inowrocławia podali priorytety swojej koalicji. O to będą walczyć
2023-09-19, 16:10Przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni w Inowrocławiu zaprezentowali trzy z z dwunastu punktów Gwarancji Trzeciej Drogi. - Po pierwsze, trzeba dofinansować oświatę - uważa dr Sławomir Drelich, kandydat na posła na Sejm. Czytaj dalej »

Toruńskie Dziewuchy i debata przed wyborami. „Przedszkola i żłobki powinny być darmowe”
2023-09-19, 12:50Darmowe żłobki, bon edukacyjny czy religia poza szkołą - to część propozycji, o których mówiły kandydatki do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »

In vitro, kompromis aborcyjny i rozliczenie afery wizowej. Postulaty Trzeciej Drogi
2023-09-19, 11:00Sprawy kobiet, afera wizowa, embargo na zboże z Ukrainy — to tematy poruszane na konferencji prasowej Trzeciej Drogi organizowanej przez posła na sejm RP Dariusza Kurzawę oraz Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »

Kandydat Europejskiej Lewicy: Mam dość afer, chcę pomagać ludziom [Rozmowa dnia]
2023-09-19, 09:42- Polityk powinien pomagać ludziom, a nie zajmować się aferami - uważa Łukasz Wegner, kandydat na senatora z Europejskiej Lewicy w Inowrocławiu. Był on gościem dzisiejszej „Rozmowy dnia”. Czytaj dalej »

Lewica w Bydgoszczy: za pieniądze na lekcje religii można wybudować 7 tysięcy mieszkań
2023-09-18, 18:20Są ważniejsze potrzeby niż religia w szkole - mówił Michał Wysocki, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy i kandydat do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Na zorganizowanej przed Urzędem Wojewódzkim konferencji przypomniał, że… Czytaj dalej »