„Polska potrzebuje stabilności”. W Toruniu podsumowano zbiórkę podpisów dla Rafała Trzaskowskiego
7230 podpisów zebrano w Toruniu pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Polski. – On czuje problemy samorządu – podkreślał Piotr Całbecki, marszałek województwa.
Dodał też, że jesteśmy w newralgicznym punkcie, jeśli chodzi o historię Polski i Unii Europejskiej.
– Potrzebna jest Polsce stabilność, siła, jedność narodu oraz umiejętności dyplomatyczne w reprezentowaniu Polski na zewnątrz. Rafał Trzaskowski nie raz już dał się poznać jako człowiek, który godzi wszystkie te cechy przywódcy. W tych trudnych czasach będzie musiał je posiadać – wskazał Całbecki.
– Chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz, sposób prowadzenia kampanii przez Rafała Trzaskowskiego. Jest niezwykle merytoryczna, wyważona, nie jest atakująca, a nastawiona na konkrety i oczywiście trzymamy wszyscy kciuki za jej powodzenie. Wiemy, że sukces jest blisko, ale bez wspólnego wysiłku ten sukces nie urealni się – mówił Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
– Apeluję o wsparcie dla Rafała Trzaskowskiego przy zbieraniu podpisów przed rejestracją jego kandydatury. Zachęcam do wywieszania banerów, które już są dostępne w naszym biurze i do udziału w jego kampanii, zgłaszaniu się jako wolontariusze. Każde ręce na pokład i mam nadzieję, że w maju, między innymi w Toruniu i w naszym regionie kujawsko-pomorskim wyniki Rafała Trzaskowskiego będą zwycięskie – podkreślał Tomasz Lenz, senator Platformy Obywatelskiej.
W całym województwie kujawsko-pomorskim zebranych zostało blisko 55 tysięcy podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Zbiórka nadal trwa.
Zobacz także

Rada Polityczna PiS poparła kandydaturę Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich
2024-11-30, 15:08Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości formalnie poparła w sobotę kandydaturę Karola Nawrockiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Nawrocki zadeklarował, że jest gotowy i zdeterminowany do podjęcia wyzwania, jakim jest przyszłość… Czytaj dalej »

Rafał Trzaskowski w Gliwicach: Prezydent RP musi mieć doświadczenie i być niezależny
2024-11-30, 13:38Prezydent RP powinien być niezależny, wykazywać się inicjatywą i wnosić do Pałacu Prezydenckiego całe swoje doświadczenie, a nie dopiero uczyć się wszystkiego - mówił w sobotę w Gliwicach prezydent stolicy, kandydat Koalicji… Czytaj dalej »

Krzysztof Gawkowski kandydatem Lewicy na prezydenta? Wicepremier odpowiada
2024-11-27, 11:14Taką tezę wysunął na naszej antenie poseł Piotr Kowal. Podczas poniedziałkowej „Radiokonferencji' polityk z Włocławka stwierdził, że region miałby swojego kandydata oraz, że Krzysztof Gawkowski ma odpowiednie doświadczenie… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia: Warto prowadzić kampanię nie przeciwko komuś, tylko za czymś [Rozmowa Dnia]
2024-11-25, 09:03- W mojej ocenie najważniejsze jest dzisiaj bezpieczeństwo i rozwój - powiedział gość Polskiego Radia PiK marszałek Sejmu Szymon Hołownia. W „Rozmowie Dnia” mówił o swoim kandydowaniu na prezydenta i znaczeniu dwóch największych… Czytaj dalej »

PiS wskazało kandydata na prezydenta. Dr Karol Nawrocki, szef IPN powalczy o Belweder [zdjęcia]
2024-11-24, 16:37Decyzję tę ogłosił związany z prawicą historyk, profesor Andrzej Nowak. W Hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie - miejsce nieprzypadkowe - mówił w imieniu Obywatelskiego Komitetu Poparcia. Karol Nawrocki jest prezesem… Czytaj dalej »

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w niedzielę swojego kandydata na prezydenta
2024-11-24, 15:36Ma to być osoba nienależąca do żadnej partii politycznej oraz niezbyt mocno rozpoznawalna - wynika z nieoficjalnych informacji. Giełda nazwisk - oczywiście - jest, choć pozycji na niej niewiele. Czytaj dalej »

Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
2024-11-24, 14:48Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia w Rypinie: 8 stycznia rozpocznie się kampania prezydencka [wideo]
2024-11-22, 19:37Zadecydowałem, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzę w pierwszym możliwym terminie; kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek w Rypinie marszałek Sejmu, kandydat… Czytaj dalej »

Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Koalicja Obywatelska rozpoczęła prawybory
2024-11-22, 10:56W piątek, o godz. 8:00 rozpoczęły się prezydenckie prawybory w Koalicji Obywatelskiej. SMS-owe - i anonimowe - głosowanie potrwa do północy. Wyłoniony kandydat ma zaprezentować swój program 7 grudnia. Czytaj dalej »

Sondaż PO: Trzaskowski z większą szansą na wygraną, Sikorski przegrywa z kandydatem PiS w I turze
2024-11-18, 15:49W pierwszej turze wyborów prezydenckich Radosław Sikorski przegrałby z kandydatem PiS - wynika z sondażu zamówionego przez PO. W drugiej turze obaj kandydaci KO wygrywają, jednak przewaga Rafała Trzaskowskiego jest większa od tej Sikorskiego… Czytaj dalej »