Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, Maciej Wilkowski będzie rozmawiał z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.
Odnośnie niektórych zagadnień marszałek uchylił nieco rąbka tajemnicy podczas piątkowego pobytu w Rypinie. Marszałek Sejmu przybył tam jako kandydat na prezydenta Szymon Hołownia w ramach, jak to powiedział, prekampanii wyborczej.
Co do oficjalnej daty kampanii, to zgodnie z Kodeksem wyborczym, marszałek Sejmu zarządza wybory nie wcześniej niż na 7 miesięcy i nie później niż na 6 miesięcy przed upływem kadencji urzędującego prezydenta RP. Wyznacza ich datę na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej. Tym samym kampania rozpocznie się 8 stycznia.
Jakie są najbliższe plany Sejmu, jak swoją kampanię widzi Marszałek Sejmu? Druga osoba w kraju na antenie Polskiego Radia PiK w poniedziałek, 25 listopada, od godz. 8:30. Słuchajcie w radiu, na stronie lub przez aplikację (jest dostępna: TUTAJ)
Zobacz także
O inwestycjach w regionie i inflacji. Po debacie „jedynek” z okręgu bydgoskiego [wideo]
2023-10-11, 13:05W kolejnej debacie parlamentarnej Polskiego Radia PiK zaprezentowali się kandydaci do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Poseł Lenz: Dzwonienie do wyborców to norma w systemach demokratycznych [Rozmowa dnia]
2023-10-11, 09:57Tomasz Lenz, poseł Koalicji Obywatelskiej, w najbliższych wyborach kandydujący do Senatu, zapytany w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK o pomysł Donalda Tuska, by politycy dzwonili do niezdecydowanych, mówił, że nie jest to żadna… Czytaj dalej »
Konfederacja: Dojazd do centrum Bydgoszczy trudny, a komunikacja miejska nie działa
2023-10-11, 09:10„CBY do Sejmu” - takie było hasło wyborczej konferencji prasowej polityków Konfederacji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Wybory: Co dzieje się po zamknięciu lokalu wyborczego? Jak są liczone głosy?
2023-10-11, 08:23Po zakończeniu głosowania obwodowa komisja wyborcza ustala wyniki głosowania w obwodzie. Wszystkie czynności członkowie komisji wykonują wspólnie. Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w regionie. Odwiedzi Bydgoszcz i Inowrocław
2023-10-10, 21:54W środę (11 października) w województwie kujawsko-pomorskim będzie przebywał prezydent RP Andrzej Duda. Czytaj dalej »
Patryk Jaki w Toruniu: Rozwój Polski jest nieporównywalnie lepszy, niż za Donalda Tuska
2023-10-10, 19:27Europoseł Patryk Jaki przyjechał do Torunia, żeby poprzeć w wyborach posła Suwerennej Polski Mariusza Kałużnego. - Takie regiony jak województwo kujawsko-pomorskie skorzystały na tym, że budżet jest równomiernie dzielony - po… Czytaj dalej »
Włodzisław Giziński: Opieka psychiatryczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych musi być ujednolicona
2023-10-10, 15:39Większych nakładów z budżetu państwa na psychiatrię, szczególnie dzieci i młodzieży, chcą kandydaci KO z Bydgoszczy. Dziś wyrazili swój sprzeciw wobec różnicy w finansowaniu takiego leczenia względem dzieci (których opieka… Czytaj dalej »
Głosuj w innym miejscu! Sprawdź, czy twojej komisji wyborczej nie przenieśli
2023-10-10, 14:47Uwaga bydgoszczanie - na trzech osiedlach trzeba będzie pójść głosować gdzie indziej, niż do tej pory. Czytaj dalej »
Wojewoda: Miliony dla gmin, w których frekwencja podczas wyborów będzie najwyższa
2023-10-10, 13:19Rząd chce zachęcić mieszkańców do udziału w zbliżających się wyborach. Założenia programów pro-frekwencyjnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Budynek szatni przy boisku przekazany gminie Strzelno. Poseł Kozanecka: Będzie też remont
2023-10-10, 12:31Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oficjalnie przekazał gminie Strzelno (powiat mogileński) budynek szatni i grunt przy boisku w Markowicach. - Dodatkowo udało się pozyskać 100 tysięcy złotych dofinansowania na remont szatni sportowej… Czytaj dalej »