Kłopotek liderem listy do PE na Kujawach i Pomorzu
Poseł Eugeniusz Kłopotek otworzy kujawsko-pomorską listę PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów przedstawiono na sobotniej Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bydgoszczy.
- Unia Europejska powinna być jeszcze bardziej solidarna i wsłuchiwać się w głos mieszkańców, tworzyć dobre prawo i wspierać słabsze regiony, takie jak Kujawsko-Pomorskie - uważa poseł Eugeniusz Kłopotek, lider kujawsko-pomorskiej listy ludowców w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Ludowcy apelują o udział w wyborach 25 maja. Podkreślają, że jeśli zbyt mało mieszkańców kujawsko-pomorskiego weźmie udział w głosowaniu, to region może nie mieć swojego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim.
Odnosząc się do bydgosko-toruńskiej rywalizacji o ZIT poseł Zbigniew Sosnowski, szef PSL na Pomorzu i Kujawach, powiedział, że trzeba zrobić wszystko, by Bydgoszcz i Toruń zwrociły się ku sobie.
- Tylko wtedy jest szansa na rozwój województwa i nie dopuszczamy możliwości rozbijania regionu - dodał Sosnowski.
Na kujawsko-pomorskiej liście PSL do Parlamentu Europejskiego znalazła się także m.in. wojewoda Ewa Mes, poseł Zbigniew Sosnowski, była wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa i starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.
Zobacz także
Incydenty związane z zakłóceniem ciszy wyborczej
2014-11-30, 17:08Komenda Główna Policji odnotowała dotąd 113 incydentów związanych z naruszeniem ciszy wyborczej - poinformował sędzia Bogusław Dauter z Państwowej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
Frekwencja w wyborach samorządowych na godz. 12.00 na Kujawach i Pomorzu
2014-11-30, 17:04Po południu Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji na godzinę 12:00. W skali kraju wyniosła ona 11,4%. W województwie kujawsko-pomorskim była nieco niższa - 11,24%. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-30, 09:36W drugiej turze wyborów samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim wybranych zostanie 3 prezydentów, 16 burmistrzów i 24 wójtów. Czytaj dalej »
Jarosław Tadych nowym starostą sępoleńskim
2014-11-28, 21:08Radni powiatu sępoleńskiego wybrali starostę. Został nim Jarosław Tadych, na którego oddano 12 głosów przy 5 wstrzymujących. Przewodniczącym Rady Powiatu został Marek Chart. Czytaj dalej »
Ostatnie potyczki kandydatów do fotela prezydenckiego w Inowrocławiu
2014-11-28, 21:01Moją partią jest Inowrocław i inowrocławianie - tak swoją kampanię wyborczą podsumował walczący o reelekcję obecny prezydent miasta Ryszard Brejza. Czytaj dalej »
KW "Mieszkańcy Włocławka" poparł kandydata PO na prezydenta miasta
2014-11-28, 17:05W ostatnim dniu kampanii wyborczej kandydata PO na prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego poparł Komitet Wyborczy 'Mieszkańcy Włocławka'. Czytaj dalej »
PiS wycofuje poparcie dla kandydata PO na prezydenta Włocławka
2014-11-28, 16:56Tuż przed drugą turą wyborów Prawo i Sprawiedliwość wycofało poparcie dla kandydata na prezydenta Włocławka, posła Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-28_1417184361.jpg)
Zamieszanie wokół ostatniej debaty kandydatów na urząd prezydenta Włocławka
2014-11-28, 15:40Poseł Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej i walczący o reelekcję Andrzej Pałucki z SLD mieli się spotkać w piątek o godzinie 11.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Do debaty nie doszło. Czytaj dalej »
Włocławska policja szuka sprawców wykroczenia wyborczego
2014-11-28, 15:26Nieznani sprawcy rozrzucili we włocławskim Urzędzie Miasta ulotki nawołujące do głosowania na Marka Wojtkowskiego, kontrkandydata obecnie urzędującego prezydenta, Andrzeja Pałuckiego. Czytaj dalej »
![](public/info/2014/thumb_480_0/2014-11-28_1417180371.jpg)
Bruski kontra Dombrowicz- debata prezydencka w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2014-11-28, 14:29Tuż przed drugą turą wyborów prezydenta Bydgoszczy w debacie w studiu Polskiego Radia PiK zmierzyli się ubiegający się o ten urząd Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »