O to będą walczyć bydgoskie kandydatki Lewicy do Parlamentu Europejskiego
O rozwoju praw kobiet i lepszej edukacji mówiły bydgoskie kandydatki Lewicy do Europarlamentu. To była nauczycielka fizyki w VI LO i obecna nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, dawna zastępczyni prezydenta Bydgoszczy.
- Jeżeli chodzi o nasz program związany z poprawą praw, bezpieczeństwa i wolności kobiet na równi z prawami wolnością i bezpieczeństwem wszystkich Europejek wymieniliśmy między innymi takie postulaty: 100 tysięcy miejsc w żłobkach, bezpieczna ciąża, czyli badania prenatalne i opieka okołoporodowa, stop likwidacji porodówek, dłuższy urlop dla rodziców wcześniaków - wiemy już, że jest przyjęty - „Twoje ciało twój wybór", czyli tabletka „dzień po" bez recepty, refundacja tabletek antykoncepcyjnych, koniec z klauzulą sumienia, równe płace kobiet i mężczyzn, ochrona kobiet przed przemocą oraz alimenty ścigane jak podatki - wymieniła Anna Mackiewicz.
- Będę pracowała na rzecz wprowadzenia minimalnego dochodu gwarantowanego, rozszerzenie udziału młodzieży z naszego regionu w programach Erasmus - zapowiedziała mówiła Alicja Wojtyna-Jodko. - Odkrywajmy Unię Europejską - będę organizowała wizyty młodych ludzi z naszego regionu w Parlamencie Europejskim. Rozwój osobowości, który daje większą odporność, rozwój myślenia krytycznego - to są te niezbędne elementy wykształcenia każdego człowieka, żeby sobie poradzić psychicznie i znaleźć dobrą pracę.
W okręgu nr 2 z listy Lewicy do Parlamentu Europejskiego kandydują m.in ekonomista Waldemar Lipiński, specjalista ds. zarządzania Piotr Kowal, pracownik biurowy Mateusz Orzechowski, specjalistka administracji publicznej Tatiana Urban, i specjalistka zarządzania kryzysowego Natalia Pietrzak
Zobacz także

Poseł Kałużny: Przez najbliższe 10-15 lat nie trzeba podwyższać wieku emerytalnego
2023-10-06, 12:21Poseł Suwerennej Polski Mariusz Kałużny przypomniał w Toruniu, jak politycy Koalicji Obywatelskiej głosowali w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego. Czytaj dalej »

Minister Ziobro: Musimy zrobić wszystko, by przymusowa relokacja nie dotyczyła Polski
2023-10-06, 10:06- Nie chcemy wyprowadzić Polski z Unii, ale nie możemy pozwolić, żeby rozwiązania dotyczące relokacji migrantów w państwach UE obowiązywały w stosunku do Polski -mówił w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Czytaj dalej »

Włodzisław Giziński: Zdecydowałem się startować, bo to niezwykle ważne wybory [Rozmowa dnia]
2023-10-06, 09:47- Patrzę na miejsce Polski w świecie, a przede wszystkim w Unii. Tutaj różnica, po 8 latach rządów obecnej koalicji jest zasadnicza, w porównaniu z wcześniejszymi, wszystkimi rządami od 1989 roku - mówił Włodzisław Giziński… Czytaj dalej »

Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
2023-10-06, 08:30Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej. Czytaj dalej »

Politycy Koalicji Obywatelskiej okręgu toruńsko-włocławskiego zapraszają kobiety do urn
2023-10-06, 07:39Co druga Polka w wieku od 18 do 39 lat nie pójdzie na wybory. Tak wynika z badań, przeprowadzonych dla sztabu Koalicji Obywatelskiej. I właśnie dlatego wyborcza ,,jedynka' w okręgu toruńsko-włocławskim, poseł Arkadiusz Myrcha, zachęcał… Czytaj dalej »

Jarosław Wenderlich pyta: Czy Donald Tusk i Rafał Trzaskowski są antybydgoscy?
2023-10-05, 21:00Jarosław Wenderlich, podsekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, przewodniczący Klubu Radnych PiS i numer 9 na liście kandydatów tej partii w wyborach do Sejmu, powtórzył 8 pytań, które 3 lata zadał politykom Platformy… Czytaj dalej »

We Włocławku powstał Honorowy Komitet Poparcia posłanki Joanny Borowiak
2023-10-05, 20:16Włocławska posłanka Joanna Borowiak z PiS-u, która ubiega się o parlamentarną reelekcję, dostała oficjalną rekomendację Związku Zawodowego ,,Solidarność'. W komitecie poparcia posłanki są także lokalni działacze, artyści… Czytaj dalej »

Zaczął się ruch w sprawie obwodnicy Kowalewa Pomorskiego. Na początek dokumentacja
2023-10-05, 18:40- Kowalewo Pomorskie doczeka się obwodnicy - ogłosił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Polityk podkreśla, że budowa 8-kilometrowej drogi to dowód, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Czytaj dalej »

Iwona Michałek: Pedofilia przeniosła się do Internetu. Nie jesteśmy na to przygotowani
2023-10-05, 17:50O bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie mówiła podczas konferencji w Toruniu posłanka Porozumienia Iwona Michałek. Kandydatka Trzeciej Drogi do Sejmu nawiązała do informacji, które pojawiły się ostatnio w mediach - chodzi… Czytaj dalej »

W Toruniu już zagłosowali. Liceum przeprowadziło symulację wyborów [zdjęcia, wideo]
2023-10-05, 11:57Jest komisja wyborcza, są stanowiska do głosowania i nawet urna. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu trwa symulacja wyborów parlamentarnych. Mogą wziąć w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akcja ma zachęcić… Czytaj dalej »