Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn
– Najważniejsze będzie dla mnie zlikwidowanie Parlamentu Europejskiego – powiedział w poniedziałek w Toruniu dr Sławomir Ozdyk. Jedynka Konfederacji w województwie kujawsko-pomorskim w eurowyborach skrytykował również Zielony Ład i pakt migracyjny.
– Wszystko, co się dzieje, wszystko, co brukselscy komisarze nam szykują, sprawi, że powolutku problemy egzystencjalne będą naszymi głównymi problemami. (...) Będziemy biedni, głodni, trzeźwi i bezdomni – powiedział Ozdyk.
„Parlament Europejski to układ mafijny”
Podczas konferencji prasowej mówił, że Zielony Ład, który, który nazwał „Zielonym Wałem”, „nie będzie naszym największym problemem”. – Po 9 czerwca wejdzie do Polski pakt migracyjny. Mimo że pan premier Donald Tusk mówił, że tak się nie stanie. (...) On doprowadzi do tego, że czekają nas nowe kłopoty, na które nie jest gotowe nasze społeczeństwo, a także na służby – policja czy służby specjalne. Przed tym wszystkim chcemy przestrzegać – podkreślił.
Dodał, że najważniejsze dla niego, gdyby dostał się do PE, byłoby zlikwidowanie tej instytucji. – Europarlament jest już układem mafijnym, włoską ośmiornicą. Nie da się go zreformować, natomiast na jego gruzach można budować Europę Ojczyzn – powiedział lider listy Konfederacji.
Pakt migracyjny zagrożeniem dla Polski
W jego ocenie pakt migracyjny będzie „dodatkowym zagrożeniem bezpieczeństwa państwa” i zmieni „kod kulturowy Polski”. Dodał, że jeżeli chcemy pomagać osobom z Afryki, to powinno się to robić „na miejscu, w ich państwach”. – Przenoszenie problemów z tamtej części świata do nas nie poprawia w żaden sposób losu tych imigrantów – ocenił.
Pytany o to, czym się zajmuje, Ozdyk wskazał, że jest doktorem nauk społecznych w dziedzinie nauki o polityce. – Wychowałem się i wykształciłem w Nakle n. Notecią. Od 37 lat zajmuję się bezpieczeństwem i prowadzę dwie firmy ochroniarskie. Do tego prowadzę w Polsce centrum wyszkolenia strzeleckiego – poinformował Ozdyk.
Sławomir Ozdyk reprezentuje Konfederację Korony Polskiej, partię Grzegorza Brauna. Sam Braun 1 czerwca na spotkać się z sympatykami na Rynku w Żninie.
Zobacz także

Wzrosła liczba obwodowych komisji wyborczych, ale rąk do liczenia głosów nie zabraknie
2023-09-27, 08:32Obwodowe komisje wyborcze na październikowe wybory parlamentarne powołane. W całym regionie utworzono ich prawie 2 tysiące. To o prawie 260 więcej niż w wyborach do Sejmu i Senatu cztery lata temu. Czytaj dalej »

Ireneusz Stachowiak: Dbamy o to, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie
2023-09-26, 22:11Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu w okręgu bydgoskim odniósł się do niedawnych informacji na temat planów z 2011 roku, dotyczących obrony terytorium Polski na linii Wisły, przygotowanych przez rząd PO-PSL. Czytaj dalej »

Bartosz Kownacki: Nie wyobrażam sobie, żeby zakazać mówić o jakimkolwiek dziele
2023-09-26, 21:23Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki spotkał się z druhami OSP w Wawrzynkach (pow. żniński). Polityk swoją konferencję rozpoczął jednak od zaklejenia sobie ust taśmą z napisem Agnieszka Holland. Czytaj dalej »

Mikołaj Bogdanowicz: Mundur żołnierzy i funkcjonariuszy jest atakowany
2023-09-26, 19:46- Jesteśmy wam wdzięczni, jesteście po właściwej, dobrej stronie - zwrócił się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz do funkcjonariuszy Służby Granicznej, żołnierzy i policjantów pełniących służbę na granicy z Białorusią. Wojewoda… Czytaj dalej »

Sławomir Drelich proponuje wspólną debatę. „To musi być rozmowa o przyszłości Inowrocławia”
2023-09-26, 18:52Demokracja wymaga rozmowy, a Kampania stanęła na poziomie wojny na banery - powiedzieli we wtorek w Inowrocławiu przedstawiciele Polski 2050 i zaproponowali wspólną debatę. Czytaj dalej »

Paweł Sieg z Konfederacji: Czas, abyśmy wystawili rachunek Ukrainie
2023-09-26, 17:18- W polityce zagranicznej nie ma przyjaźni, a tylko interesy - mówił na konferencji prasowej w Bydgoszczy Paweł Sieg, Prezes Nowej Nadziei z okręgu bydgoskiego miał na myśli relacje polsko-ukraińskie. Czytaj dalej »

Marcin Wroński zarzuca Donaldowi Tuskowi kłamstwo. Chodzi o sprzedaż ziem Skarbu Państwa
2023-09-26, 13:16- To, co mówi Donald Tusk o sprzedaży ziem należących do Skarbu Państwa za czasów PiS-u i za czasów Platformy, nie ma nic wspólnego z prawdą - mówi Marcin Wroński, zastępca dyrektora generalnego KOWR, kandydat na posła z ramienia… Czytaj dalej »

Małgorzata Taranowicz (PiS): Moje banery ewidentnie znikają z Grudziądza
2023-09-26, 12:26Ktoś niszczy banery wyborcze Małgorzaty Taranowicz, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu z Grudziądza. - Chciałabym, żeby wszyscy się szanowali nawzajem - mówi obecna radna sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »

Ministerstwo Zdrowia: Zgłoszenie programu dot. szpitala Jurasza odbędzie się w październiku
2023-09-25, 20:35Na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł na Sejm, Jan Szopiński z Lewicy zwrócił uwagę na planową budowę budynku pediatrii przy szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. Zdaniem parlamentarzysty do miasta nie trafiła ani złotówka… Czytaj dalej »

Jarosław Wenderlich: Na gazetę „Jak rząd traktuje naszą Bydgoszcz” wydawane są publiczne pieniądze
2023-09-25, 15:35Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości zwracali uwagę na zbędne - ich zdaniem - wydatki miasta. Kandydujący do Sejmu szef klubu PiS w radzie, Jarosław Wenderlich zapowiedział zwrócenie się do gospodarzy miasta o ich wyjaśnienie. Czytaj dalej »