Trzy sygnały o łamaniu ciszy wyborczej w regionie: z Brodnicy, Lubicza i Radziejowa
Kolejny sygnał o łamaniu ciszy wyborczej dotarł do policjantów z województwa kujawsko-pomorskiego. Tym razem dotyczy Brodnicy. Na portalu społecznościowym pojawiło się zdjęcie lokalu wyborczego z sugestią na kogo głosować - a tego w czasie ciszy robić nie wolno.
W sobotę policji w Kujawsko-Pomorskiem zgłoszono dwa przypadki łamania ciszy wyborczej. W Lubiczu sytuacja dotyczyła wpisu na portalu społecznościowym. W Radziejowie doszło z kolei do kradzieży plakatów wyborczych.
Przypomnijmy, w dniu głosowania i na dobę przed nim zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień i rozpowszechnianie materiałów wyborczych.
Nie można jeździć samochodami oklejonymi plakatami wyborczymi. W lokalu wyborczym nie wolno eksponować symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi.
Najwyższa kara - do miliona złotych - grozi za publikowanie sondaży.
Zobacz także

Ekipa Hołowni: Cichocki - szefem sztabu, Kobosko - pełnomocnikiem wyborczym
2020-02-14, 18:14Jacek Cichocki - były szef MSWiA - pokieruje sztabem wyborczym Szymona Hołowni, a pełnomocnikiem wyborczym będzie dziennikarz Michał Kobosko. Czytaj dalej »

Hasło Kidawy-Błońskiej: „Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość”
2020-02-14, 15:15„Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość” - to zaprezentowane hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat - podkreślił szef kampanii wyborczej… Czytaj dalej »

PKW zarejestrowała cztery komitety wyborcze: A. Dudy, M. Kidawy-Błońskiej, Sz. Hołowni i R. Biedronia
2020-02-13, 19:45Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowana kolejne cztery komitety wyborcze: prezydenta Andrzeja Dudy, kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz publicysty Szymona Hołowni - poinformował rzecznik… Czytaj dalej »

Marszałek Elżbieta Witek podała termin wyborów prezydenckich
2020-02-05, 12:34Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zgodnie z przepisami II tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Czytaj dalej »

Kosiniak-Kamysz: lepiej dla Polski, by prezydent był z innego obozu niż rząd
2020-02-01, 19:12Dużo lepiej będzie dla Polski, jak rząd będzie miał kontrolę ze strony prezydenta, który nie pochodzi z tego samego obozu politycznego - uważa lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat ludowców w tegorocznych wyborach prezy… Czytaj dalej »

Kandydaci na szefa PO: najważniejsze wybory prezydenckie
2020-01-25, 17:25Najważniejszym zadaniem nowego przewodniczącego PO będzie doprowadzenie do zwycięstwa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówili w sobotę kandydaci na szefa Platformy i obecny lider PO. Partie wodzowskie powinny zazdrościć nam sobotniego… Czytaj dalej »

Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu
2020-01-23, 20:15Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo straciły na transformacji, potrzebne jest wsparcie rządu. Czytaj dalej »

Krzysztof Gawkowski: - Druga tura wyborów prezydenckich dla Roberta Biedronia
2020-01-15, 10:41Nie w telewizyjnym ekranie, nie z prompterem, lecz dynamicznie i wśród ludzi. Tak ma wyglądać kampania Roberta Biedronia przed wyborami prezydenckimi. Mówił o tym podczas Rozmowy Dnia poseł Krzysztof Gawkowski. Czytaj dalej »

Robert Biedroń z oficjalną rekomendacją Wiosny w wyborach prezydenckich
2020-01-11, 17:12Lider Wiosny Robert Biedroń otrzymał od Rady Krajowej swojej partii oficjalną rekomendację w wyborach prezydenckich. Tym samym ma już poparcie wszystkich trzech partii lewicowych, ale ostateczną rekomendację ma otrzymać 19 stycznia… Czytaj dalej »

Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatem Nowoczesnej na prezydenta
2020-01-11, 16:30Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatem Nowoczesnej na prezydenta - zdecydowała Rada Krajowa Nowoczesnej. Prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa, dlatego dłużej prezydentem nie może być Andrzej… Czytaj dalej »