Ostatni dzień kampanii w Inowrocławiu. Piniewski z kolejnym poparciem, Fajok chce otworzyć gabinet
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wspólnie z posłem Jackiem Karnowskim poparła w Inowrocławiu kandydaturę Wojciecha Piniewskiego. Arkadiusz Fajok symbolicznymi budzikami wzywał miasto do pobudki, a Ewa Koman zachęcała do głosowania.
– Przyjechałam, żeby wesprzeć kandydata. Wiem, że zależy mu przede wszystkim na Inowrocławiu, zna go od podstaw. Bardzo cieszy mnie to, ile jest kobiet wokół pana prezydenta, który teraz pełni tę funkcję. To spowodowało, że chciałam znaleźć się w jego towarzystwie, bo uważam, że w kobietach jest olbrzymia siła – mówiła Zdanowska.
– Nasz kandydat będzie silnym prezydentem. Jest nim wtedy, kiedy ma poparcie większości w Radzie Miasta i to jest rzecz nie bez znaczenia. Wtedy praca idzie lepiej i szybciej. Trzeba wybrać człowieka, za którym wiadomo, kto stoi. W tym przypadku tu koalicja 15 października. Trzeba uważać, żeby nie wybrać ludzi, których popiera ktoś z Solidarnej Polski, czy z Prawa i Sprawiedliwości – dodał Karnowski.
W ostatniej wyborczej konferencji Wojciecha Piniewskiego uczestniczył też europoseł Krzysztof Brejza, który również poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej i zachęcał mieszkańców Inowrocławia do wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę.
– Chcę być przede wszystkim prezydentem, który będzie rozmawiał ze wszystkimi. Obojętnie, czy to będzie jedna, druga, czy trzecia partia, czy to będzie zwykły mieszkaniec. Jestem otwarty na wszelką rozmowę. Taki jest plan, żeby wreszcie otworzyć gabinet prezydenta. Jeśli ktoś przyjdzie do mnie i będzie miał fajny, realny pomysł na Inowrocław, to na pewno będę chciał go zrealizować. Nie będę oglądał się, skąd jest, czy jakie ma poglądy, ale przede wszystkim będę patrzył, czy ma w sercu Inowrocław, bo ja go mam. Obudźmy Inowrocław – podkreślił Fajok.
Na koniec Arkadiusz Fajok zaprosił mieszkańców na godzinę 21:00 do wzięcia udziału w internetowym spotkaniu na jednym z portali społecznościowych.
– Do wszystkich państwa mam gorącą prośbę. W najbliższą niedzielę pójdźmy na wybory i zagłosujmy, bardzo do tego zachęcam. Wspólnie wybierzmy przyszłość naszego miasta. Odpowiedzialnie i każdy z nas niech podejmie tę decyzję indywidualnie. Moją rolą nie jest, to aby wskazywać palcem, na kogo mamy głosować w najbliższych wyborach. Sami państwo widzicie i doskonale wiemy, że w ostatnim czasie nie brakuje suflerów w naszym mieście, po każdej ze stron – mówiła Ewa Koman.
Wraz z innymi przedstawicielami Porozumienia Samorządowego zapewniła, że nadal będzie działać na rzecz rozwoju Inowrocławia. Dodajmy, że ugrupowanie Ewy Koman zdobyło trzy mandaty do Rady Miejskiej Inowrocławia.
Zobacz także
Senator Brejza: Węgiel z Rosji płynie do Polski. Politycy PiS: Kolejna wymyślona afera
2023-09-27, 20:14Wiceminister Janusz Kowalski i kandydat na posła z ramienia PiS Ireneusz Stachowiak odnieśli się do twierdzeń senatora KO Krzysztofa Brejzy, który oświadczył, że 1,5 mln ton węgla z rosyjskich portów trafiło w ostatnim czasie do… Czytaj dalej »
Donald Tusk w Bydgoszczy: PiS świadomie wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej
2023-09-27, 19:43- Polki i Polacy chcą być dalej częścią Europy i sercem Unii Europejskiej, a ekipa PiS chce wyprowadzić nasz kraj z UE - mówił w środę na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy lider PO Donald Tusk. Czytaj dalej »
Wiceminister Woś otwiera w Toruniu ośrodek kuratorski. I krytykuje Agnieszkę Holland
2023-09-27, 17:45- Ośrodki kuratorskie działają w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć - powiedział w środę w Toruniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Udzielił także swojego poparcia w wyborach dla kandydata Suwerennej Polski… Czytaj dalej »
Norbert Pietrykowski: kluczowe przedsiębiorstwa powinny zostać państwowe [Rozmowa dnia]
2023-09-27, 10:01Norbert Pietrykowski, kandydat Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu, który był dziś gościem „Rozmowy dnia”, pytany był między innymi o zagadnienie zawarte w jednym z pytań referendalnych, czyli przedsiębiorstwa będące własnością… Czytaj dalej »
Wzrosła liczba obwodowych komisji wyborczych, ale rąk do liczenia głosów nie zabraknie
2023-09-27, 08:32Obwodowe komisje wyborcze na październikowe wybory parlamentarne powołane. W całym regionie utworzono ich prawie 2 tysiące. To o prawie 260 więcej niż w wyborach do Sejmu i Senatu cztery lata temu. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Dbamy o to, żeby Polacy mogli czuć się bezpiecznie
2023-09-26, 22:11Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na liście do Sejmu w okręgu bydgoskim odniósł się do niedawnych informacji na temat planów z 2011 roku, dotyczących obrony terytorium Polski na linii Wisły, przygotowanych przez rząd PO-PSL. Czytaj dalej »
Bartosz Kownacki: Nie wyobrażam sobie, żeby zakazać mówić o jakimkolwiek dziele
2023-09-26, 21:23Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki spotkał się z druhami OSP w Wawrzynkach (pow. żniński). Polityk swoją konferencję rozpoczął jednak od zaklejenia sobie ust taśmą z napisem Agnieszka Holland. Czytaj dalej »
Mikołaj Bogdanowicz: Mundur żołnierzy i funkcjonariuszy jest atakowany
2023-09-26, 19:46- Jesteśmy wam wdzięczni, jesteście po właściwej, dobrej stronie - zwrócił się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz do funkcjonariuszy Służby Granicznej, żołnierzy i policjantów pełniących służbę na granicy z Białorusią. Wojewoda… Czytaj dalej »
Sławomir Drelich proponuje wspólną debatę. „To musi być rozmowa o przyszłości Inowrocławia”
2023-09-26, 18:52Demokracja wymaga rozmowy, a Kampania stanęła na poziomie wojny na banery - powiedzieli we wtorek w Inowrocławiu przedstawiciele Polski 2050 i zaproponowali wspólną debatę. Czytaj dalej »
Paweł Sieg z Konfederacji: Czas, abyśmy wystawili rachunek Ukrainie
2023-09-26, 17:18- W polityce zagranicznej nie ma przyjaźni, a tylko interesy - mówił na konferencji prasowej w Bydgoszczy Paweł Sieg, Prezes Nowej Nadziei z okręgu bydgoskiego miał na myśli relacje polsko-ukraińskie. Czytaj dalej »