Druga tura wyborów coraz bliżej. Komitety z Włocławka „przekazują” swoje głosy
Już w niedzielę (21 kwietnia) druga tura wyborów prezydenckich we Włocławku. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent, Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej i jego były zastępca, Krzysztof Kukucki z Lewicy. To właśnie drugi z kandydatów wygrał pierwszą turę.
Sporo będzie zależeć od tego, jak zagłosują wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. W pierwszej turze kandydat PiS-u, Rafał Sobolewski zdobył trzeci wynik – prawie 17 procent głosów.
Włocławscy liderzy partii wydali konferencję prasową. Szef miejskich struktur PiS-u, Jarosław Chmielewski oświadczył, że nie będzie oficjalnego wskazania, na kogo głosować.
– Gorąco namawiam wszystkich do tego, żeby skorzystać ze swojego prawa i oddać głos na któregoś z kandydatów, który przeszedł do drugiej tury. Prawo i Sprawiedliwość nie rekomenduje żadnego. To musi być wybór we własnym sumieniu każdego z wyborców – powiedział Chmielewski.
Z kolei sztaby dwóch innych komitetów wyborczych – Trzeciej Drogi i Polskiej Lewicy – zaapelowały do swoich sympatyków o głosowanie na urzędującego prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego.
– Mieszkańcy Włocławka z każdej strony są tak naprawdę napadani informacją, że kolesiostwo załatwi gigantyczne wsparcie dla Włocławka. 3 kwietnia premier Donald Tusk powiedział dokładnie odwrotnie, że Polska to nie jest państwo z tektury, gdzie w taki sposób załatwia się wiele rzeczy. Teraz można uzyskać wsparcie tylko na podstawie merytorycznych przesłanek, na podstawie kompetencji. Niezależnie od tego, kto stoi na czele samorządu, oraz tego, jaką formacje i jakie poglądy przedstawia – wskazał Krzysztof Kukucki z Lewicy, który wygrał pierwszą turę wyborów.
– Warto zainwestować swoje głosy właśnie we mnie. Mamy znakomite pomysły i ciekawe projekty. Nie jestem zmęczony pracą. Mam wiele entuzjazmu, dlatego ciężko pracuję, bo mi po prostu zależy na naszym mieście. Nadal chciałbym zmieniać Włocławek. Trzeba zagłosować i komuś powierzyć ten los. Myślę, że to będę ja. Mam nadzieję, że będę w stanie podziękować za to państwu w poniedziałek, lub w niedzielę wieczór – tak podsumował kampanię Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.
Zobacz także

Michał Zaleski: Będziemy pokazywać, jak pozytywnie zmienił się Toruń [Rozmowa Dnia]
2024-04-11, 08:59O swoich planach na przyszłość i o tym, czy jest zmęczony byciem prezydentem - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK ubiegający się o reelekcję w Toruniu Michał Zaleski. Czytaj dalej »

Arkadiusz Fajok dementuje nieprawdziwe informacje, które krążą po Inowrocławiu
2024-04-10, 20:07Kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok wyraził swój sprzeciw wobec nieczystej kampanii, jaką jego zdaniem stosują niektórzy polityczni przeciwnicy, związani z Wojciechem Piniewskim. Czytaj dalej »

Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
2024-04-10, 19:04Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej… Czytaj dalej »

Prezydent Marek Wojtkowski: Czuję się oszukany przez Krzysztofa Kukuckiego
2024-04-10, 18:10Rośnie temperatura politycznego sporu we Włocławku przed drugą turą wyborów. Dziś na konferencji prasowej w parku na Słodowie, ubiegający się o reelekcję Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej mówił, że czuje się oszukany… Czytaj dalej »

Pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. Gdzie w regionie czeka nas „dogrywka”? [lista]
2024-04-10, 11:27W 35 miejscowościach na Pomorzu i Kujawach będzie wyborcza dogrywka - tak wynika z obwieszczenia komisarza wyborczego w Bydgoszczy o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czytaj dalej »

Paweł Gulewski: Torunianie przeprowadzili rewolucję w postrzeganiu wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-04-10, 09:53- Radziłbym sztabowcom pana prezydenta, żeby nie wpędzali go w gorsze tarapaty niż te, w których jest obecnie - mówił w „Rozmowie Dnia” w PR PiK Paweł Gulewski - kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, który w pierwszej… Czytaj dalej »

Koalicja KO-Lewica we Włocławku. Współpracowników poszukuje Krzysztof Kukucki
2024-04-09, 21:24W niedzielnych wyborach samorządowych spory sukces we Włocławku odniosła Lewica. Utworzy drugi co do wielkości klub w Radzie Miasta. Natomiast lider włocławskiej Lewicy, Krzysztof Kukucki, zdecydowanie wygrał pierwszą turę wyborów… Czytaj dalej »

PKW: W całym kraju PiS zdobyło 239 mandatów do sejmików, KO – 210 mandatów, a TD – 80
2024-04-09, 21:04W skali kraju w wyborach do sejmików PiS zdobył 239 mandatów, KO - 210, Trzecia Droga - 80, Lewica - 8, a Konfederacja i BS - 6. Obecna koalicja rządowa, jeśli zawrze porozumienie w sejmikach, ma szansę rządzić w 11. PiS ma samodzielną… Czytaj dalej »

Działacze KO w Inowrocławiu szukają koalicjanta: Są siły, z którymi chętnie rozmawiamy
2024-04-09, 20:31Kandydat na prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski przedstawił nowych radnych z Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, do Rady Miejskiej Inowrocławia KO zdobyła 11 mandatów. Obecnie trwają rozmowy koalicyjne. Czytaj dalej »

„Chcemy realizować swój program”. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię
2024-04-09, 18:05Marzenia o ambitnym, rozwijającym się mieście nie umierają, a projekt Bydgoskiej Prawicy będzie kontynuowany - tak Łukasz Schreiber podsumował dziś minioną kampanię wyborczą. Czytaj dalej »