Fajok zapowiada dwa tygodnie aktywnej kampanii. „Będzie przede wszystkim pozytywna”
Arkadiusz Fajok, kandydat na prezydenta Inowrocławia, który o ten urząd powalczy w drugiej turze z Wojciechem Piniewskim, podziękował swoim wyborcom za głosy. Inowrocławianin nie ukrywa, że najbliższe dwa tygodnie poświęci na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami.
– To my wyszliśmy do mieszkańców. Bardzo się cieszę, że pozostali kandydaci również zaczęli to robić – bo tak trzeba, trzeba przede wszystkim rozmawiać z mieszkańcami, bo oni te realne potrzeby nam zgłaszają, a my jesteśmy od tego, żeby wyciągać z tego wnioski, realizować ich potrzeby. Będziemy to robić dalej, będziemy prowadzić kampanię bezpośrednią – zapowiedział.
– Będzie to kampania aktywna, ale i przede wszystkim pozytywna i taka będzie do końca. Nie damy się wciągnąć w żadnego rodzaju rozgrywki. Mam nadzieję, że mój kontrkandydat zacznie merytorycznie mówić o Inowrocławiu, a nie atakować, bo to do niczego nie jest nam potrzebne. Przede wszystkim dialog, przede wszystkim współpraca – zadeklarował.
Zobacz także

Nie będzie bratobójczej walki o Senat we Włocławku. „Pakt senacki" już zdecydował
2024-06-05, 12:01Wspólnym kandydatem Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi będzie kandydat wywodzący się z Lewicy. Zgodnie z tym ustaleniem ani Koalicja Obywatelska, ani Trzecia Droga nie zarejestrowały swoich komitetów wyborczych. Czytaj dalej »

Błaszczak o obowiązkowej służbie wojskowej: Przez politykę PO może być konieczna
2024-06-04, 20:12- Na razie nie ma konieczności przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, ale polityka Platformy Obywatelskiej może to zmienić - prognozował we Włocławku były minister obrony narodowej i wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości… Czytaj dalej »

Region pamięta o wyborach z 1989 roku. „4 czerwca to taka data, jak 11 listopada”
2024-06-04, 17:34Między innymi w Toruniu i Bydgoszczy uczczono 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. - 4 czerwca 1989 roku to przełomowa data - podkreślił w Toruniu działacz opozycji antykomunistycznej, były wicemarszałek… Czytaj dalej »

Gospodarka Unii Europejskiej tematem drugiej debaty wyborczej w PR PiK [wideo]
2024-06-04, 13:05We wtorek (4 czerwca) goście zebrani w studiu Polskiego Radia PiK rozmawiali o gospodarce UE - między innymi o tym, jak zwiększyć jej konkurencyjność. Czytaj dalej »

Politolog: Eurowybory są ważne. Znaczna część prawa krajowego to prawo UE [Rozmowa Dnia]
2024-06-03, 09:03- Nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak istotny wpływ ma Parlament Europejski, legislacja UE, na nasze życie, postrzegamy też PE, Brukselę, jako coś odległego - tutaj doszukiwałbym się przyczyn - mówi o niskiej frekwencji w eurowyborach… Czytaj dalej »

Debaty wyborcze z kandydatami do Parlamentu Europejskiego w Polskim Radiu PiK!
2024-06-02, 13:17Od poniedziałku do czwartku (3-6 czerwca) będą odbywać się w Polskim Radiu PiK debaty z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będzie można słuchać ich na antenie oraz oglądać na naszym kanale na YouTube. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski chce wystartować w wyborach do Senatu. Zadecydują o tym władze PO
2024-06-01, 14:48- Jeśli Pakt Senacki zadecyduje, że kandydata wystawia Platforma Obywatelska, to wystartuję w wyborach do Senatu - oświadczył Marek Wojtkowski, były prezydent Włocławka, obecnie członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Czytaj dalej »

Gawkowski w Toruniu: Lewica chce stworzenia Europejskiego Programu Mieszkaniowego
2024-05-31, 15:00Wybrane postulaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego przedstawili w Toruniu czołowi politycy Lewicy. Lider Lewicy, europoseł Robert Biedroń podkreślał też, że wybory są prowadzone w bardzo trudnym czasie, ale są niezwykle ważne… Czytaj dalej »

O to będą walczyć bydgoskie kandydatki Lewicy do Parlamentu Europejskiego
2024-05-30, 09:50O rozwoju praw kobiet i lepszej edukacji mówiły bydgoskie kandydatki Lewicy do Europarlamentu. To była nauczycielka fizyki w VI LO i obecna nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, dawna zastępczyni prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Nagrody za najwyższą frekwencję i najciekawszą kampanię. Marszałek o wyborach do UE
2024-05-29, 17:40- Parlament Europejski nie jest tak odległy od naszych spraw, jak się czasem wydaje. Proszę wszystkich o udział w wyborach 9 czerwca - mówił podczas marszałek Piotr Całbecki ogłaszając kampanię profrekwencyjną samorządu województwa… Czytaj dalej »