Inowrocław: Sztab Ewy Koman w bojowym nastroju. Wojciech Piniewski mówił o frekwencji
Kandydatka na prezydenta Inowrocławia Ewa Koman (Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia) spodziewa się drugiej tury. Z kolei Wojciech Piniewski (Koalicja Obywatelska) stwierdził, że frekwencja nie jest zadowalająca.
– Jestem zmartwiony frekwencją, to moja pierwsza refleksja. Spodziewałem się, że wyniesie blisko 50 procent – mówił Wojciech Piniewski, pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia. - Natomiast same wyniki z punktu widzenia Koalicji Obywatelskiej są dobre. Otwierają możliwość budowania nowych koalicji z Trzecią Drogą. Dzięki temu duża część sejmików, w których dotychczas rządziło Prawo i Sprawiedliwość, przejdzie w ręce tej nowej koalicji. Pozostaje tylko się cieszyć. Na pewno nie będzie układu osiem na osiem, w to nie wierzę
W Inowrocławiu o fotel prezydenta walczy sześcioro kandydatów. Sprawdziliśmy panującą atmosferę w sztabie wyborczym Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia, którego kandydatką na urząd prezydenta jest Ewa Koman. – Nastroje są optymistyczne, fantastyczne i bojowe. Dzisiaj jest finał kampanii wyborczej, po setkach rozmów i spotkań z mieszkańcami i mieszkankami Inowrocławia. Teraz jest ten dzień, gdy oczekujemy na wyniki. Mam nadzieję, że to będzie piękny dzień. Tak, jak pogoda dopisała – komentowała Koman.
Dodała, że spodziewa się drugiej tury. – Wiele na nią wskazuje. Taka jest specyfika tych wyborów. Jest nas sześcioro kandydatów po okresie wieloletniej prezydentury (Ryszarda Brejzy – przyp.). Po prostu praktyka wyborcza na to wskazuje, że druga tura jest prawdopodobna. Kandydatka Porozumienia Samorządowego śmiało stwierdziła, że czeka na kontrkandydata. – W drugiej turze będzie na pewno Ewa Koman, a kto następny to zobaczymy, z kim przyjdzie mi się mierzyć.
Zobacz także

Wójta gminy Warlubie wybiorą w kwietniu. Zmiana terminu po raz drugi
2021-01-19, 15:34Przedterminowe wybory wójta Warlubia po raz kolejny przełożone. Głosowanie miało odbyć się w najbliższą niedzielę (24 stycznia), tymczasem w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie zmieniające termin wyborów na 11 kwietn… Czytaj dalej »

Kongres uznał Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA
2021-01-07, 11:43Kongres USA zatwierdził w czwartek głosy Kolegium Elektorów, uznając demokratę Joe Bidena za zwycięzcę listopadowych wyborów prezydenckich. Inauguracja 46. przywódcy Stanów Zjednoczonych odbędzie się 20 stycznia. Czytaj dalej »

Atak na amerykański parlament. Jedna osoba ciężko ranna po postrzale
2021-01-06, 22:13Budynek amerykańskiego Kongresu jest zablokowany w związku z trwającymi na zewnątrz zamieszkami; grupa, a mówi się o nich, że to sympatycy Donalda Trumpa, wdarła się do środka; policja używa gazu łzawiącego i prosi o wsparcie… Czytaj dalej »

Eugeniusz Kłopotek ma plan dla gminy Warlubie, a w nim wiele ludzkich spraw
2020-12-14, 21:10Eugeniusz Kłopotek podpisał w Warlubiu swoją deklarację wyborczą. To bardzo konkretny dokument. Kandydat na wójta dotyka w nim niemal wszystkich ważnych sfer lokalnego życia, które dodatkowo chce okrasić gęsiną i jagnięciną. Czytaj dalej »

Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko
2020-11-27, 17:10Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. Czytaj dalej »

Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia
2020-11-25, 17:39Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. Czytaj dalej »

Trzech kandydatów na fotel wójta w gminie Warlubie. Kiedy wybory?
2020-11-18, 09:49Trzy osoby będą walczyć o pusty fotel wójta w gminie Warlubie w powiecie świeckim. Przedterminowe wybory zaplanowano 20 grudnia. Czytaj dalej »

Media: Joe Biden wygrywa wybory prezydenckie w USA
2020-11-07, 18:15Kandydat Demokratów Joe Biden pokonał ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA - ogłosiła w sobotę agencja Associated Press. Podobną decyzję podjęły telewizje CNN oraz NBC. Czytaj dalej »

Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów
2020-11-05, 18:17Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem. Czytaj dalej »

Wybory w USA. Trump czy Biden? Głosy się liczą! Jest lekka przewaga...
2020-11-04, 08:20W 35 spośród 50 stanów wynik wyborów już jest przesądzony - wynika z analizy wyników wyborów telewizji CNN. W 19 z nich wygrał prezydent Donald Trump z łączną liczbą 136 głosów elektorskich, zaś kandydat Demokratów Joe Biden… Czytaj dalej »