Inowrocław: Sztab Ewy Koman w bojowym nastroju. Wojciech Piniewski mówił o frekwencji
Kandydatka na prezydenta Inowrocławia Ewa Koman (Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia) spodziewa się drugiej tury. Z kolei Wojciech Piniewski (Koalicja Obywatelska) stwierdził, że frekwencja nie jest zadowalająca.
– Jestem zmartwiony frekwencją, to moja pierwsza refleksja. Spodziewałem się, że wyniesie blisko 50 procent – mówił Wojciech Piniewski, pełniący obowiązki prezydenta Inowrocławia. - Natomiast same wyniki z punktu widzenia Koalicji Obywatelskiej są dobre. Otwierają możliwość budowania nowych koalicji z Trzecią Drogą. Dzięki temu duża część sejmików, w których dotychczas rządziło Prawo i Sprawiedliwość, przejdzie w ręce tej nowej koalicji. Pozostaje tylko się cieszyć. Na pewno nie będzie układu osiem na osiem, w to nie wierzę
W Inowrocławiu o fotel prezydenta walczy sześcioro kandydatów. Sprawdziliśmy panującą atmosferę w sztabie wyborczym Porozumienia Samorządowego dla Inowrocławia, którego kandydatką na urząd prezydenta jest Ewa Koman. – Nastroje są optymistyczne, fantastyczne i bojowe. Dzisiaj jest finał kampanii wyborczej, po setkach rozmów i spotkań z mieszkańcami i mieszkankami Inowrocławia. Teraz jest ten dzień, gdy oczekujemy na wyniki. Mam nadzieję, że to będzie piękny dzień. Tak, jak pogoda dopisała – komentowała Koman.
Dodała, że spodziewa się drugiej tury. – Wiele na nią wskazuje. Taka jest specyfika tych wyborów. Jest nas sześcioro kandydatów po okresie wieloletniej prezydentury (Ryszarda Brejzy – przyp.). Po prostu praktyka wyborcza na to wskazuje, że druga tura jest prawdopodobna. Kandydatka Porozumienia Samorządowego śmiało stwierdziła, że czeka na kontrkandydata. – W drugiej turze będzie na pewno Ewa Koman, a kto następny to zobaczymy, z kim przyjdzie mi się mierzyć.
Zobacz także

"My Toruń" o Zielonym Ringu Torunia
2018-10-15, 06:15Komitet 'My Toruń' przypomina o Zielonym Ringu Torunia. To wypracowany z klubem radnych Czas Mieszkańców projekt zakładający utworzenie 11-kilometrowej, bezpiecznej trasy dla pieszych, rowerzystów i biegaczy. Czytaj dalej »

Tomasz Latos zaprezentował swój Komitet Honorowy
2018-10-14, 19:12Lekarze, byli prezydenci miasta i artyści znaleźli się w Komitecie Honorowym kandydata na prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Czytaj dalej »

Zbigniew Ostrowski o współpracy samorządu województwa z Bydgoszczą
2018-10-14, 14:15Właściwie na każdym kroku w Bydgoszczy widać efekty dobrej współpracy samorządu województwa z tym miastem - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »

Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej rozegrali charytatywny mecz. Sędziował Rafał Bruski
2018-10-13, 18:00Działacze Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy wybiegli na boisko. Bydgoscy radni oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozegrali mecz piłkarski, z którego dochód trafi na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek… Czytaj dalej »

Włocławska lewica chce budowy izby wytrzeźwień
2018-10-13, 08:00Pododdział dla ludzi pijanych albo budowa izby wytrzęźwień - takie są pomysły włoclawskiej lewicy na rozwiązanie problemów oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Czytaj dalej »

Nowe rozwiązania komunikacyjne propozycją kandydatów z MY Toruń
2018-10-13, 07:15Wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta, przebudowa przejść dla pieszych, na których dochodzi do wypadków oraz ronda zamiast świateł. Kandydaci do Rady Miasta z 'MY Toruń' przedstawili program Wizja Zero. Czytaj dalej »

Mackiewicz: Powołam społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania
2018-10-12, 20:45Społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania chce powołać Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy koalicji SLD-Lewica Razem. Czytaj dalej »

Michał Zaleski o swoich propozycjach dla Bydgoskiego Przedmieścia
2018-10-12, 20:19Kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego, wsparcie mieszkańców przy wymianie starych pieców oraz modernizacja linii tramwajowych - to propozycje dla Bydgoskiego Przedmieścia, które z kandydatami do Rady Miasta z tego okręgu przedstawił… Czytaj dalej »

Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »