Włocławek: Marek Wojtkowski rozczarowany decyzją kontrkandydata. PiS zadowolone z wyników
W skali kraju wynik Lewicy nie jest rewelacyjny, ale wydaje się, że we Włocławku kandydat właśnie tego ugrupowania ma szansę na podjęcie rywalizacji z urzędującym prezydentem, Markiem Wojtkowskim. O fotel w Urzędzie Miasta walczy senator Krzysztof Kukucki. Z wyników cieszy się też Prawo i Sprawiedliwość.
Prezydent Włocławka nie był w stanie wskazać, czy czeka go druga tura. – Trudno powiedzieć, jak będzie. Przy sześciu kandydatach trudno uzyskać ponad 50-procentową większość. Obecnie każdy wynik jest możliwy – mówił.
– Sytuacja, która wydarzyła się we Włocławku, w mojej opinii jest niekorzystna i niepotrzebna. Nie powinno tak być, że człowiek, którego wspierałem w wyborach parlamentarnych, nagle doszedł do wniosku, że Senat to nie to. Nie tak się umawialiśmy. Jednak gdybym miał ponownie wybierać, nawet przez pryzmat tego, co się wydarzyło, znów poparłbym Krzysztofa Kukuckiego w ramach Paktu Senackiego – komentował Marek Wojtkowski.
Współpraca kluczem do sukcesu w Radzie Miasta?
Dodał również, że cel był jeden - odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. – Natomiast to, co wydarzyło się później, jest dla mnie niezrozumiałe. Tworzymy koalicję rządową i takie rzeczy nie budują dobrej atmosfery.
– Też przyglądam się wyborom do Rady Miasta. Myślę, że mamy znakomitych kandydatów, którzy wykonali bardzo ciężką pracę. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, że mówiliśmy jednym głosem. Wiadomo, że zawsze są jakieś indywidualności, każdy walczy o swój wynik, ale pracowaliśmy razem. W ostatni dzień kampanii przyjechałem do biura o 7:00, było w nim ponad 20 osób. Szkoda byłoby zmarnować ten potencjał. Dlatego liczę na dobry wynik do rady. Mam nadzieję, że otrzemy się o większość, choć trudno będzie zdobyć samodzielną. Myślę, że możemy liczyć na dziewięć mandatów. Co dalej? Zobaczymy – podkreślił Wojtkowski.
PiS nie kryje zadowolenia. Lewica chce skupić się na pracy
Tymczasem w sztabie wyborczym PiS we Włocławku panują dobre nastroje. Lider ugrupowania w mieście, Jarosław Chmielewski, jest zadowolony z wyników głosowania. – Cieszę się z tych sondażowych wyników, bo to pokazuje, że nasz konkretny program Prawa i Sprawiedliwości uzyskał akceptację mieszkańców naszego regionu. Liczę na to, że tak samo będzie w Radzie Miasta i mam nadzieję, że również w niej wygramy te wybory.
Z kolei w sztabie wyborczym Lewicy atmosfera była zgoła odmienna. Miejski lider ugrupowania, kandydat na prezydenta, Krzysztof Kukucki, twierdzi, że potrzebna mobilizacja przed kolejnymi wyborami. – Przy tej niskiej frekwencji nie ma zaskoczenia. W porównaniu do wyborów z 15 października, teraz głosowali zdecydowali wyborcy. Tutaj potwierdziły się wcześniejsze badania. W sejmikach mamy odtworzenie tego, co było pięć lat temu. Widać, że mamy przed sobą dużo pracy. Mamy odpowiednie narzędzia i jestem przekonany o tym, że pokażemy Polkom i Polakom, że w następnych wyborach warto oddać głos na Lewicę.
Zobacz także
Urna „przyszła” do wyborców - pacjentów Szpitala Miejskiego w Toruniu
2014-05-25, 13:00Mimo choroby korzystają ze swojego prawa i głosują w wyborach do europarlamentu. W Szpitalu Miejskim w Toruniu pacjenci mogli zaznaczyć swojego kandydata w obwodowej komisji wyborczej nie wstając łóżka. Czytaj dalej »

Autobusem na wybory
2014-05-25, 12:12Kuracjusze z Wieńca-Zdroju, by oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego, musieli sami pokonać kilka kilometrów lub mogli skorzystać z podstawionego autobusu. Narzekają jednak, że nie było o nim żadnej informacji. Czytaj dalej »
W Barcinie naruszono ciszę wyborczą
2014-05-25, 11:45Cztery zgłoszenia związane z eurowyborami otrzymali dotąd kujawsko-pomorscy policjanci. W trzech przypadkach chodziło o wyborcze plakaty, jeden związany jest ze złamaniem ciszy wyborczej w telewizji kablowej. Czytaj dalej »

Akcja "Budzimy Toruń!"
2014-05-23, 14:18Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęcał w piątek mieszkańców do udziału w niedzielnym głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. Akcja nazywała się 'Budzimy Toruń!' Czytaj dalej »
Zemke: Idziemy do wyborów, by zmienić UE
2014-05-22, 18:37Lider kujawsko-pomorskiej listy kandydatów SLD - UP do Parlamentu Europejskiego eurodeputowany Janusz Zemke zaapelował o udział w głosowaniu w najbliższą niedzielę. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski podsumował kampanię wyborczą
2014-05-22, 18:16Wsparcie dla rodzin, wyrównanie dopłat dla polskich rolników oraz odrzucenie groźnego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego - to postulaty PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomniał o nich podsumowując kampanię… Czytaj dalej »
Łukasz Krupa apeluje o udział w wyborach do europarlamentu
2014-05-22, 18:05O udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zaapelował lider Europy Plus - Twojego Ruchu w Bydgoszczy poseł Łukasz Krupa. Zdaniem parlamentarzysty najbliższe wybory do europarlamentu są bardzo ważne. Czytaj dalej »

Jan Vincent-Rostowski o opodatkowaniu dochodów żużlowców
2014-05-22, 17:43- Żużlowcy mogą płacić niższe podatki - poinformował w Toruniu Jan Vincent-Rostowski, były minister finansów, lider kujawsko - pomorskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »

Zybertowicz: Nieporozumienia miną, diagnoza wciąż aktualna
2014-05-22, 17:27- To była żartobliwa charakterystyka postaci - tak prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczył Polskiemu Radiu PiK swoje publikacje na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Prezydencki zakład o frekwencję
2014-05-21, 14:43Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »