Stawia na równy rozwój całego Grudziądza. Prezydent Glamowski podsumowuje kampanię
- Nasza kampania była merytoryczna, mówiliśmy w niej o równym rozwoju całego miasta - powiedział w piątek urzędujący prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, kończąc swoją kampanię wyborczą.
- Mówiliśmy też o zrównoważonym rozwoju w poszczególnych obszarach funkcjonowania miasta, o dużych inwestycjach infrastrukturalnych – takich, jak chociażby rozbudowa sieci tramwajowej, budowa hali widowiskowo-sportowej czy rozbudowa Trasy Średnicowej o kolejne pasy ruchu wraz z budową rond – mówił prezydent. - Ale mówiliśmy też o ważnych inwestycjach na poszczególnych osiedlach – takich, jak budowa dróg osiedlowych, kanalizacji deszczowej, drobnej infrastruktury, jak place zabaw, miejsca spotkań dla seniorów czy młodzieży i rozbudowa ścieżek rowerowych.
Maciej Glamowski starający się o reelekcję reprezentuje komitet Sojusz Obywatelski Grudziądz. Jego przeciwnikami w wyborach prezydenckich będą Marek Nowak z Nowej Drogi Czas Grudziądza i Krzysztof Kosiński z PiS.
Zobacz także

Rafał Bruski: Na miejskie inwestycje przeznaczyliśmy już miliardy złotych
2024-04-05, 20:34Rafał Bruski finalizuje kampanię, w której ponownie ubiega się o urząd włodarza Bydgoszczy. - To czas na to, by prezydent dokończył wiele projektów, które rozpoczął - mówił na konferencji szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »

Kandydaci PiS do sejmiku chcą rozwoju linii kolejowych w województwie
2024-04-05, 20:17Zwiększenie finansowania imprez kulturalnych w Bydgoszczy i okolicach, więcej połączeń kolejowych dla dojeżdżających do szkoły i pracy - to niektóre postulaty kandydatów PiS do sejmiku. Czytaj dalej »

Tanie żłobki i przedszkola, biznes, budowa lokalnych ulic. Cichowicz wylicza postulaty
2024-04-05, 19:51Targowisko, Trasa Staromostowa, bezpieczeństwo - kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Torunia Maciej Cichowicz przypomniał tematy, który poruszał w kampanii wyborczej. Czytaj dalej »

„Idzie nowe w urzędzie, przedsiębiorczości i komunikacji”. Trzecia Droga kończy kampanię [aktualizacja]
2024-04-05, 19:48- Jeżeli bydgoszczanie uważają, że w mieście są potrzebne zmiany, to zachęcam do głosowania na mnie i na kandydatów Trzeciej Drogi - mówiła dziś Joanna Czerska-Thomas, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Filharmonia Kujawska wyruguje budynek mieszkalny? Kukucki zapowiada interwencję
2024-04-05, 19:21Krzysztof Kukucki, kandydat na prezydenta Włocławka z Lewicy, zakończył swoją kampanię wyborczą. W trakcie konferencji podsumowującej zapowiedział, że po ewentualnym zwycięstwie zablokuje budowę Filharmonii Kujawskiej na parceli… Czytaj dalej »

Program napisali razem z mieszkańcami. Mól obiecuje realizację „Piątki dla Torunia”
2024-04-05, 18:44- Przedstawiliśmy realny program, który jest w zasięgu ręki - mówili, podsumowując kampanię wyborczą, działacze Prawa i Sprawiedliwości, kandydujący do Rady Miasta Torunia i sejmiku województwa. Czytaj dalej »

Sprostowania nie będzie. Zażalenie Łukasza Schreibera na decyzję sądu oddalone
2024-04-05, 18:38Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, domagał się sprostowania od obecnego prezydenta - Rafała Bruskiego. Chodziło o kwotę, jaką Miasto musiałoby zapłacić za wprowadzenie na pół roku darmowej … Czytaj dalej »

Maciak apeluje do włocławian przed wyborami: Nie ulegajcie gigantomanii plakatów
2024-04-05, 17:09- To była cudaczna kampania wyborcza, pełna dziwnych obietnic - mówił na konferencji prasowej Maciej Maciak - bezpartyjny kandydat na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »

Schreiber: Bydgoszczanie mają wybór – kolejne pięć lat „niedasizmu” albo ambitne miasto
2024-04-05, 16:22Bydgoska Prawica i jej kandydat na prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber podsumowali kampanię na bydgoskim Starym Rynku. Poseł PiS dziękował wszystkim za kampanijne spotkania. Czytaj dalej »