Mentzen poparł Macieja Cichowicza. „Widzi, jakie Toruń ma problemy, ma na nie pomysł”
– W Toruniu od lat nie funkcjonuje opozycja, to miasto bez wizji i perspektyw, czas to wreszcie zmienić – mówił w Toruniu poseł Sławomir Mentzen. Lider Konfederacji liczy na to, że podczas najbliższych wyborów samorządowych uda się stworzyć opozycję, a Maciejowi Cichowiczowi, kandydatowi Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Torunia, pójdzie lepiej niż jemu, podczas wyborów pięciu lat temu.
– Jest przedsiębiorcą, dwukrotnym radnym miejskim, z doświadczeniem w samorządzie. Ma swój pomysł na Toruń, swoją wizję, swoją strategię, widzi, jakie problemy mamy w Toruniu i ma dobre pomysły, żeby je rozwiązać, dlatego z pełnym przekonaniem udzielam swojego poparcia Maciejowi Cichowiczowi – powiedział Mentzen.
– Co moim zdaniem jest rzeczą, której właściwie żaden z kandydatów nie poruszył: w Toruniu mamy ogromny problem związany z Zielonym Ładem, z tą presją na dekarbonizację, na to, żebyśmy zmieniali sposób pozyskiwania energii – wskazał Cichowicz. – Podejmiemy działania zmierzające do produkcji, do kogeneracji ciepła i energii, będziemy zastanawiali się nad ciepłem, które można uzyskiwać z rzeki. Bądźmy wreszcie liderem, tak jak kiedyś w średniowieczu byliśmy liderem kupiectwa, zaradności, możliwości, którą reprezentuje też Konfederacja, właśnie myślenia o swoim interesie – mówił.
O fotel prezydenta Torunia w tych wyborach ubiega się aż osiem osób.
Zagrał na dudach i mówił o protestach rolników. Tak z kolei wyglądał czwartkowy briefing kandydata na prezydenta Torunia z Komitetu Kocham Toruń. Dariusz Kubicki przyznał, że protesty rolników doskwierają wszystkim, ale jak mówił - są słuszne. Zachęcał, by 7-go kwietnia iść na wybory i pokazać czerwoną kartkę tym, którzy doprowadzili do przyjęcia Zielonego Ładu.
Komitet Aktywni dla Torunia z kandydatem na prezydenta Bartoszem Szymanskim na czele zwracał uwagę na potrzebę dodatkowego wsparcia dla grup wykluczonych. To np.osoby w kryzysie bezdomności czy z niepełnosprawnościami. W przypadku tej ostatniej grupy chodzi m.in.o poprawę dostępności cyfrowej czy komunikacyjno-informacyjnej.
Zobacz także

Krzysztof Gawkowski: Od ośmiu lat walczymy o termomodernizację mieszkań [Rozmowa dnia]
2023-09-05, 09:42- Dobrze, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje program socjalny — mówił w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Krzysztof Gawłowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy. Skrytykował jednak partię rządzącą za brak porozumienia… Czytaj dalej »

Minister zdrowia: Program „Dobry posiłek” jest dla wszystkich pacjentów polskich szpitali
2023-09-05, 08:23- Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza - zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. To nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję. Czytaj dalej »

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej: Chcemy walczyć z ideologizacją polskiej szkoły
2023-09-04, 21:00- Oczekujemy edukacji na miarę XXI wieku, a nie cofania się do średniowiecza - powiedzieli na konferencji prasowej w Toruniu poseł Arkadiusz Myrcha i Barbara Zalewska - nauczycielka, radna gminy Łubianka. Czytaj dalej »

Listy Nowej Lewicy zarejestrowane. „Jesteśmy gotowi do przejęcia władzy”
2023-09-04, 16:18Nowa Lewica zarejestrowała w poniedziałek swoje listy kandydatów do parlamentu w okręgu bydgoskim i toruńskim. Czytaj dalej »

Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
2023-09-04, 11:41Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem… Czytaj dalej »

Liderzy Konfederacji na spotkaniu w Bydgoszczy: Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w państwie
2023-09-04, 10:24Brak normalnego systemu ochrony zdrowia, piramida finansowa zamiast systemu emerytalnego, NBP zarządzane przez stand-upera, skomplikowany system podatkowy i łupienie Polaków - to zdaniem Sławomira Mentzena efekt 18 lat rządów PO-PiS… Czytaj dalej »

Kosma Złotowski: przy układaniu list chcieliśmy uniknąć syndromu „tłustych kotów” [Rozmowa dnia]
2023-09-04, 09:47Donald Tusk zapewniał niedawno, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to następnego dnia załatwi odblokowanie środków z Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że w przypadku zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości środki będą nadal… Czytaj dalej »

Mieszkańcy gminy Mrocza wybierają nowego burmistrza. Poprzedni musiał odejść
2023-09-03, 15:01Lokale wyborcze otwarto w niedzielę (3 września), o godzinie 7:00. Nie zgłoszono żadnych opóźnień. O fotel burmistrza ubiega się trzech kandydatów: Przemysław Bankert, Waldemar Chudzik i Jarosław Okonek. Czytaj dalej »

Piotr Malich: w Polsce brakuje 21 tysięcy nauczycieli, młoda osoba nie ma motywacji do pracy
2023-09-03, 09:21Dla sektora budżetowego trzeba wprowadzić 20-procentowe podwyżki - postuluje kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła, współprzewodniczący Stowarzyszenia Ostra Zieleń. Czytaj dalej »

Kandydaci PiS z okręgu toruńskiego: jest to lista ludzi, którzy idą po zwycięstwo
2023-09-02, 17:18Prezes Rządowego Centrum Legislacji prof. Krzysztof Szczucki będzie „jedynką” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Joanna Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna… Czytaj dalej »