Trzecia Droga o rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i w całym województwie
O kolei jako najlepszym środku na rozwiązanie problemów transportu publicznego w Bydgoszczy mówili w niedzielę bydgoscy kandydaci Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polski 2050 i PSL, startujący w wyborach samorządowych.
- Możliwość szybkiego, ekonomicznego i ekologicznego przemieszczania się to podstawowy warunek rozwoju firm w Bydgoszczy - mówiła Joanna Czerska-Thomas, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta miasta. - Mówimy bardzo często, że sprowadzimy duże firmy, ale bez rozwiązań systemowych, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do zakładu pracy, takiego rozwiązania nie da się wprowadzić. Oczywiście sami tego nie zrobimy - rozwiązanie miasta to jedno, ale potrzebujemy też wsparcia całego województwa.
- Na co dzień moi uczniowie zgłaszają się przede wszystkim z problemem: „proszę zmienić plan, bo nie można dojechać czy wyjechać z Bydgoszczy”. Często o godz. 15.00-16.00 wyjeżdża ostatni autobus do danej miejscowości, podobnie pociągi – mówił Radosław Rataj, kandydat na radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
W debacie na temat rozwoju komunikacji publicznej uczestniczyli też kandydaci Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta: Tomasz Hoppe, Adam Hoffman i Marika Miechowicz. Koncepcję rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i regionie przedstawił Łukasz Kubiak, ekspert ds. transportu.
Zobacz także
Reprezentant Bezpartyjnych Samorządowców: Darmowe podręczniki też dla szkół średnich
2023-09-21, 21:00- Szkoły średnie powinny być objęte Rządowym Programem zakupu podręczników dla uczniów - uważa kandydat na senatora Sławomir Szeliga. Czytaj dalej »
Nowa Lewica zapowiada leki za 5 zł, program in vitro i łatwiejszy dostęp do lekarzy
2023-09-21, 20:30- Czas skończyć z kolejkami i wielomiesięcznym oczekiwaniem na wizytę do specjalisty - mówili w Bydgoszczy działacze Nowej Lewicy. I przedstawili swój program dla ochrony zdrowia. Czytaj dalej »
Minister Szczucki ostrzega seniorów, by nie dali się oszukać. I wręcza im poradniki prawne
2023-09-21, 19:58Seniorzy, członkinie kół gospodyń wiejskich, lokalni liderzy spotkali się w Komorowie w powiecie brodnickim z ministrem Krzysztofem Szczuckim. Czytaj dalej »
Zbigniew Sosnowski: Trzecia Droga ma być pomostem dla ludzi rozczarowanych
2023-09-21, 19:30- Chciałbym, aby Trzecia Droga była dla ludzi zniechęconych, którzy mają dość pogardy i nienawiści — powiedział w czwartek były wiceszef MSWiA, lider listy Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim Zbigniew Sosnowski… Czytaj dalej »
Tomasz Szymański: Za aktualny kryzys emigrancki odpowiada wyłącznie rząd PiS
2023-09-21, 12:45- To Prawo i Sprawiedliwość odpowiada za napływ migrantów do Polski, a nie Platforma Obywatelska - to odpowiedź grudziądzkiego posła Tomasza Szymańskiego na środową konferencję polityków PiS. Ich zdaniem Koalicja Obywatelska jest… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Politycy opozycji są niewiarygodni w kwestii relokacji migrantów
2023-09-20, 23:17Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z ramienia PiS, zapewniał w Inowrocławiu, że Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści do tego, aby do Polski sprowadzano nielegalnych imigrantów. Czytaj dalej »
Politycy PiS: Nie zgadzamy się na narzucanie Polsce przyjmowania nielegalnych migrantów
2023-09-20, 19:43- Polski rząd jest przeciwny obowiązkowi przyjmowania nielegalnych imigrantów tak, jak chce tego i narzuca Polsce Unia Europejska - powiedzieli w Grudziądzu na specjalnej konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Akademiki za złotówkę, zmiany podatkowe. To postulaty kandydatów Trzeciej Drogi
2023-09-20, 18:50Kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia PSL w wyborach parlamentarnych przedstawili w Inowrocławiu swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Świeciu: Z samorządów robi się fasadę
2023-09-20, 15:57Ograniczanie przez rząd roli samorządów było głównym tematem konferencji prasowej Iwony Karolewskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu numer 4 i Senatora RP Andrzeja Kobiaka. Czytaj dalej »
Anna Sobecka popiera kandydaturę Mariusza Kałużnego w wyborach do Sejmu
2023-09-20, 14:45Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka sama liczyła na start w wyborach, jednak decyzja kierownictwa Zjednoczonej Prawicy była inna. - Obserwując posła Kałużnego, zdecydowałam, że zasługuje na moje poparcie - oświ… Czytaj dalej »