Trzecia Droga o rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i w całym województwie
O kolei jako najlepszym środku na rozwiązanie problemów transportu publicznego w Bydgoszczy mówili w niedzielę bydgoscy kandydaci Trzeciej Drogi, czyli koalicji Polski 2050 i PSL, startujący w wyborach samorządowych.
- Możliwość szybkiego, ekonomicznego i ekologicznego przemieszczania się to podstawowy warunek rozwoju firm w Bydgoszczy - mówiła Joanna Czerska-Thomas, kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta miasta. - Mówimy bardzo często, że sprowadzimy duże firmy, ale bez rozwiązań systemowych, które pozwolą nam bezpiecznie dojechać do zakładu pracy, takiego rozwiązania nie da się wprowadzić. Oczywiście sami tego nie zrobimy - rozwiązanie miasta to jedno, ale potrzebujemy też wsparcia całego województwa.
- Na co dzień moi uczniowie zgłaszają się przede wszystkim z problemem: „proszę zmienić plan, bo nie można dojechać czy wyjechać z Bydgoszczy”. Często o godz. 15.00-16.00 wyjeżdża ostatni autobus do danej miejscowości, podobnie pociągi – mówił Radosław Rataj, kandydat na radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.
W debacie na temat rozwoju komunikacji publicznej uczestniczyli też kandydaci Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta: Tomasz Hoppe, Adam Hoffman i Marika Miechowicz. Koncepcję rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy i regionie przedstawił Łukasz Kubiak, ekspert ds. transportu.
Zobacz także
Grzegorz Braun może liczyć w Toruniu na wsparcie innych partii. „Nie boi się mówić prawdy”
2025-02-04, 16:39Toruński Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna zainaugurował kampanię wyborczą. Do poparcia lidera Konfederacji Korony Polskiej zachęcali przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy i Partii KORWiN. - To jedyny prawdziwie prawicowy kandydat -… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem Rozmowy Dnia był prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Starającego się o reelekcję prezydenta zapytaliśmy między innymi o jego wizję miasta za 5 lat, o bieżące inwestycje, sukcesy i porażki mijającej kadencji. Marcin Kupczyk:… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Co zrobić, aby Włocławek był interesującym miastem dla inwestorów i młodych ludzi? A także o pomyśle budowy trzeciej przeprawy przez Wisłę, ale również o ewentualnych koalicjach zawieranych na najbliższe lata mówił gość 'Rozmowy… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK we wtorek był politolog, prof. Janusz Golinowski z UKW w Bydgoszczy, z którym podsumowaliśmy kampanię samorządową w regionie oraz wyniki wyborów. Porozmawialiśmy także o perspektywach otwierających… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem piątkowej Rozmowy dnia Radia PiK był poseł Antoni Mężydło, toruński kandydat KO do Senatu, a rozmawiano między innymi o trzydziestej rocznicy utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Michał Jędryka: Dlaczego Senat… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40W Rozmowie dnia nasz wywiad z marszałkiem senatu, Stanisławem Karczewskim, między innymi na temat posiedzenia Parlamentu na granicy kadencji oraz o kondycji służby zdrowia. Michał Jędryka: Kontrowersje wokół Parlamentu. Posiedzenie… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Senator Andrzej Kobiak z Koalicji Obywatelskiej obawia się bankructw firm, związanych z koniecznością podwyżek płac. Mówił o tym dziś w 'Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK. Michał Jędryka: 'Silni Razem' to dobre czy złe hasło?… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Dlaczego postanowili połączyć swoje siły z ugrupowaniem Kukiz'15? Jak na niespełna miesiąc przed wyborami oceniają swoje wyborcze szanse i czy pokładają nadzieje w wyborze Polaka na unijnego komisarza do spraw rolnictwa? Na te m.in… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2025-02-03, 06:40Gościem 'Rozmowy dnia' był poseł Piotr Król (Prawo i Sprawiedliwość), a rozmawialiśmy między innymi o perspektywach drogi ekspresowej nr 10, zwłaszcza na odcinku między Bydgoszczą a Toruniem, o problemach Poczty Polskiej i oczywiście… Czytaj dalej »