Aktywni dla Torunia chcą zmian w edukacji. Pozostałe sztaby zapraszają na spacery
Bartosz Szymanski – kandydat na prezydenta Aktywnych dla Torunia, przedstawił swoje propozycje dla toruńskiej edukacji. Natomiast Koalicja Ruchów Miejskich chce rozmawiać z mieszkańcami w otoczeniu przyrody.
Propozycją Szymanskiego są między innymi granty dla nauczycieli na dodatkowe zajęcia.
– Z jednej strony powoduje to, że lepiej będziemy wynagradzać nauczycieli. Oni będą mogli spełniać swoje aspiracje, a z drugiej strony będziemy mieć efekt w postaci zajęć dodatkowych, rozwijających kreatywność, czy zainteresowania uczniów. Druga sprawa, to jest pomoc psychologiczna, która będzie rozszerzona we wszystkich szkołach. Aktualnie ta pomoc, o którą walczyliśmy, jest tylko w dziesięciu (placówkach – przyp.). Chcemy utworzyć również dzienne szkoły branżowe drugiego stopnia.
– Starzejąca się kadra. Młodzi ludzie nie chcą przyjść do zawodu. Niż demograficzny, a co za tym idzie, generalne zmniejszenie liczby uczniów. Inwestycja w kadrę, która jest. To jest moja propozycja. Mamy nauczycieli, którzy chętnie korzystali z dofinansowania studiów i kursów. Natomiast w tej chwili jest to bardzo obostrzone – podkreśliła Margareta Skerska-Roman.
Chcemy, żeby uczeń w Toruniu chciał się uczyć, a nauczyciele chcieli uczyć i nie musieli niczego się bać, że ktoś jest bardziej związany z władzą, czy nie. Edukacja w naszym mieście musi być w jakiś sposób niezależna. Inaczej sobie z tym nie poradzimy i Toruń nie będzie się rozwijał – dodał Maciej Krużewski.
Łącznie w Toruniu o fotel prezydenta stara się ośmioro kandydatów.
Koalicja Ruchów Miejskich zaprosiła torunian na kolejne spacery. Tym razem był to Podgórz. Historię przybliżyła Katarzyna Kluczwajd, kandydatka na radną, autorka książek o dzielnicach. Na społeczny i edukacyjny spacer po lesie zaprosił z kolei Sylwester Jankowski.
Zobacz także

Sąd Apelacyjny: Poseł Stasiński (PO) nie musi przepraszać posła Latosa (PiS)
2018-10-03, 18:14Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński nie musi przepraszać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie posła Latosa w tej sprawie. Czytaj dalej »

Marek Nowak o rezygnacji z kandydowania do Sejmiku Województwa
2018-10-03, 17:00O przyczynach swojej rezygnacji z kandydowania w wyborach samorządowych mówił na konferencji prasowej dyrektor szpitala w Grudziądzu. Czytaj dalej »

Koalicja SLD-Lewica Razem zadba o zdrowie bydgoszczan
2018-10-03, 12:36Zdrowie - to jeden z pięciu filarów, na których swój program wyborczy opiera koalicja SLD-Lewica Razem w Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski: Wydatki miasta muszą być jawne i łatwo dostępne
2018-10-02, 17:47Projekt 'Bydgoszcz Miasto Jawności' zaprezentował dzisiaj kandydat na prezydenta Bydgoszczy - Marcin Sypniewski. Przedstawił główne założenia swojej polityki jawności. Czytaj dalej »

Działacze PO mają pytania do Tomasza Latosa
2018-10-02, 12:45Bydgoscy działacze PO pytają posła PiS Tomasza Latosa - kontrkandydata prezydenta Bydgoszczy - o drogę S10 i udział w debacie telewizyjnej. Czytaj dalej »

Karol Maria Wojtasik chce dalej pracować dla Torunia
2018-10-01, 14:00Budowa portu multimodalnego, remonty ulic i poprawa warunków w mieszkaniach socjalnych w Toruniu. Takie punkty znalazły się w programie wyborczym Karola Marii Wojtasika. Czytaj dalej »

Kandydaci SLD-Lewicy Razem prezentują swój program dla Bydgoszczy
2018-10-01, 12:53Stworzenie strategii dla seniorów zapowiada Anna Mackiewicz, kandydatka SLD-Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Spotkanie wyborcze PiS z mieszkańcami Torunia
2018-09-30, 20:14Kampanijny PiS-bus dotarł do Torunia. Na Rynku Staromiejskim premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Toruniowi potrzebna jest rewitalizacja. Czytaj dalej »

Premier Morawiecki w Bydgoszczy: konsekwentne dążenie do ponownej industrializacji Polski
2018-09-30, 15:15Premier Mateusz Morawiecki, wziął udział w niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia, że właśnie dziś przypada rocznica utworzenia w Bydgoszczy, w 1832 roku… Czytaj dalej »

Tomasz Latos: Bydgoszcz zasługuje na dobrego przyjaciela
2018-09-30, 14:39Tomasz Latos - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, swoje wystąpienie na wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął od podziękowania żonie i rodzinie za dotychczasowe wsparcie. Bydgoszcz zasługuje… Czytaj dalej »