Przedwyborcze spotkania w Inowrocławiu. Wśród tematów nieruchomości i podatki
Jak rozwój Inowrocławia widzą przedstawiciele Trzeciej Drogi, a jak poseł Bartosz Kownacki, kandydujący na urząd prezydenta tego miasta? O tym w relacji Marcina Glapiaka.
Poseł Bartosz Kownacki odsłania swój pierwszy punkt programu wyborczego: znaczna obniżka podatku od nieruchomości.
– Obniżenie podatku, a w niektórych wypadkach jego zlikwidowanie tak naprawdę zachęci inwestorów i mieszkańców do mieszkania w Inowrocławiu – mówi Bartosz Kownacki.
– Mówimy oczywiście o zawieszeniu i obniżeniu podatku dla mieszkańców Inowrocławia i dla inwestorów, którzy mają siedzibę w Inowrocławiu i tu płacą podatki, a nie tych, którzy tu mają kolejne mieszkania, a na przykład mieszkają w Bydgoszczy, czy w Warszawie.
Kownacki zauważa, że co prawda w wyniku tej zmiany podatek od nieruchomości wpłynie do miejskiej kasy w mniejszej kwocie, ale będzie jeszcze podatek z PIT-u i CIT-u. – Jednocześnie ci przedsiębiorcy, którzy rzeczywiście organizują w mieście swoją działalność gospodarczą, ci mieszkańcy, którzy rzeczywiście tutaj mieszkają, dostaną impuls finansowy do tego, żeby gospodarczą działalność prowadzić i nadal tutaj mieszkać.
Bartosz Kownacki zapowiedział, że w kolejnych tygodniach będzie prezentował następne punkty swojego programu wyborczego, jako kandydat na urząd prezydenta Inowrocławia.
Z kolei Trzecia Droga z miasta i powiatu inowrocławskiego odsłoniła swoje wyborcze karty. Podczas konferencji prasowej przedstawiono kandydatów do rady miejskiej, rady powiatu i sejmiku województwa.
– Te listy, które udało nam się skompletować są niezwykle różnorodne, ale są to przede wszystkim listy obywatelskie – mówił lider Trzeciej Drogi w mieście i powiecie inowrocławskim dr. Sławomir Drelich. – Zaledwie 10 procent naszych kandydatów na listach na terenie miasta Inowrocławia to są osoby, które wcześniej pełniły jakieś funkcje publiczne, a przede wszystkim są to osoby wskazywane przez naszego koalicjanta. 90 procent to są osoby nowe, które jak najbardziej realizują hasło „Idzie nowe” – osoby, które nigdy nie pełniły żadnej funkcji publicznej. Ponad 80 procent kandydatów to są osoby nie należące do żadnej partii politycznej – zapewnia dr Drelich.
Więcej w relacji Marcina Glapiaka.
Zobacz także
Wybory w toruńskiej Platformie Obywatelskiej. Jest nowy przewodniczący
2021-10-17, 09:12Jacek Gajewski nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Toruniu. Kandydaturę radnego sejmiku województwa, działacza sportowego i przedsiębiorcy poparli podczas sobotnich wyborów wszyscy obecni na zebraniu członkowie toruńskiej… Czytaj dalej »
Kto zostanie wójtem? Przedterminowe wybory w Kijewie Królewskim
2021-10-03, 13:29W gminie Kijewo Królewskie (powiat chełmiński) trwają przedterminowe wybory. Mieszkańcy wybierają wójta. Czytaj dalej »
Wybory do Bundestagu: SPD i CDU/CSU ze zbliżonym poparciem. Kto wygra?
2021-09-26, 22:14Nie można na razie wskazać zwycięzcy niedzielnych wyborów do niemieckiego Bundestagu. Według prognoz socjaldemokraci z SPD i chadecy z CDU/CSU uzyskali podobne poparcie - po ok. 25 proc. głosów. Dla chadeków jest to jednak najsłabszy… Czytaj dalej »
W Niemczech trwają wybory m.in. do Bundestagu. Będzie rekord frekwencji?
2021-09-26, 14:15W niedzielę (26 września) za zachodnią granicą odbywają się wybory do Bundestagu i do Izby Deputowanych. Nowy parlament wybierze następcę kanclerz Angeli Merkel, która odchodzi po 16 latach rządów. W przedwyborczych sondażach socjaldemokraci… Czytaj dalej »
Antypartia: To wyborcy, a nie partie powinny trzymać posła za gardło
2021-07-24, 20:05Likwidacja progu referendalnego, zmiana ordynacji wyborczej na większościową, wprowadzenie możliwości odwoływania posła w czasie kadencji - to niektóre z postulatów Antypartii. Nowe ugrupowanie polityczne zaprezentowano podczas konferencji… Czytaj dalej »
Przekładane od grudnia cztery razy: w niedzielę wybory w Warlubiu
2021-06-13, 07:35Troje kandydatów powalczy wreszcie o fotel wójta gminy Warlubie w powiecie świeckim. Wybory miały się odbyć już 20 grudnia, ale ze względu na pandemię, dla bezpieczeństwa głosujących, trzeba było je odwoływać. Czytaj dalej »
Pierwsze, częściowo wolne wybory w Polsce odbyły się 4 czerwca, 32 lata temu
2021-06-04, 19:4932 lata temu, 4 czerwca 1989 r., na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Zwycięstwo „S” otworzyło nową epokę w najnowszych dziejach Polski oraz wpłynęło… Czytaj dalej »
NIK zawiadamia prokuraturę ws. wyborów korespondencyjnych
2021-05-25, 16:17W związku z organizacją wyborów w trybie korespondencyjnym z 10 maja 2020 r. Najwyższa Izba Kontroli kieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała… Czytaj dalej »
Rzecznik rządu w odpowiedzi na raport NIK ws. wyborów prezydenckich. Decyzje zgodne z prawem
2021-05-13, 14:50Wszystkie decyzje o rozpoczęciu technicznych przygotowań do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich były wydane zgodne z przepisami prawa; zarzuty wobec Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych nie mają… Czytaj dalej »
NIK negatywnie ocenia przygotowanie korespondencyjnych wyborów prezydenta RP
2021-05-13, 11:20- Organizowanie i przygotowanie wyborów na podstawie decyzji administracyjnej nie powinno mieć miejsca i było pozbawione podstaw prawnych - oświadczył w czwartek (13.05.) prezes NIK Marian Banaś. Na te zarzuty odpowiada Centrum Informacji… Czytaj dalej »