Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie.
Wybory samorządowe coraz bliżej. W Okręgu Kazimierza Wielkiego – Rafał Sobolewski, który jest jednocześnie kandydatem PiS-u na prezydenta Włocławka. Południe i Michelin –Janusz Dębczyński, szef klubu radnych PiS obecnej kadencji. Zazamcze – lider partii we Włocławku i były przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Chmielewski.
Jedynie w Śródmieściu zmiana warty. Z pierwszego miejsca startuje nowicjuszka w samorządzie terytorialnym, Irena Vuković-Kwiatkowska, która ma swój plan na sprawowanie mandatu - jeśli go zdobędzie.
– W kręgu moich zainteresowań są nieruchomości – mówi Irena Vuković-Kwiatkowska. – Zajmowałam się nieruchomościami, będąc w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Wiele razy zgłaszali się do nas mieszkańcy, którzy mają nieuregulowany temat własności nieruchomości. W zeszłym roku była ustawa wprowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość, która porządkowała sprawy dotyczące tychże nieruchomości. Chciałabym przypilnować, ażeby ci mieszkańcy wreszcie uzyskali własność tych lokali w kamienicach na Śródmieściu.
Na listach PiS-u do Rady Miejskiej Włocławka znalazła się większość obecnych miejskich radnych tego ugrupowania. Brakuje jedynie Marioli Gawłowskiej, Piotra Czerneckiego i Zbigniewa Lewandowskiego, którzy - jak mówi sztab Prawa i Sprawiedliwości - odmówili kandydowania.
Prawo i Sprawiedliwość upubliczniło również włocławską listę kandydatów do Sejmiku Województwa. Otwiera ją były senator PiS-u, Józef Łyczak.
Zobacz także

O tarczy i rodzinie na konferencji w Grudziądzu. Głos za kandydaturą obecnego prezydenta
2020-07-04, 13:02Pomoc państwa w ramach tarczy antykryzysowej płynie do każdej miejscowości w kraju, również do Grudziądza - powiedziała goszcząca w sobotę w tym mieście posłanka Iwona Michałek - wiceminister rodziny, pracy i polityki społec… Czytaj dalej »

„Prezydent musi zszyć pęknięte społeczeństwo”. Marek Borowski w regionie
2020-07-03, 19:10Marek Borowski odwiedził w piątek Chełmno i Świecie. Senator przyjechał do naszego regionu, aby poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta. Czytaj dalej »

Sztab Rafała Trzaskowskiego w podroży. „To ostatni tydzień, trzeba się zmobilizować”
2020-07-03, 18:22Pociągiem z wolontariuszami, z Torunia w kierunku Jabłonowa Pomorskiego, wyruszył w piątek poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz. Czytaj dalej »

Wiceszef MON: Andrzej Duda gwarantuje, że w Polsce będzie bezpiecznie
2020-07-03, 16:40- Głos oddany na Andrzeja Dudę jest głosem oddanym na polskiej bezpieczeństwo - ocenił w piątek w Toruniu wiceprezes Porozumienia, wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Stwierdził, że urzędujący prezydent ma wiele osiągnięć… Czytaj dalej »

Jarosław Gowin: Wybór Rafała Trzaskowskiego nasili wojnę polsko-polską
2020-07-02, 19:15- Chcemy być ambasadorem kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta - mówił w Bydgoszczy Jarosław Gowin. Szef Porozumienia obawia się prezydentury kandydata opozycji. Czytaj dalej »

Toruń: politycy Porozumienia promowali kandydaturę Andrzeja Dudy
2020-07-01, 17:00Do głosowania na Andrzeja Dudę w II turze wyborów zachęcali w Toruniu Iwona Michałek - wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i lider Porozumienia Jarosław Gowin. Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski: - Wyborcy Konfederacji być może zdecydują o wyniku wyborów
2020-07-01, 11:24Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji i wiceprezes partii Wolność, który był gościem dzisiejszej rozmowy dnia w Polskim Radiu PiK. Podkreślał, że wyborców Konfederacji nie trzeba pouczać, na kogo mają oddać swój głos. Czytaj dalej »

Oficjalne wyniki I tury wyborów: Andrzej Duda - 43,5 proc., Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.
2020-06-30, 08:18Według danych z 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. - poinformował we wtorek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyniosła 64,51 proc. Czytaj dalej »

Rafał Trzaskowski w regionie: Potrzebny jest silny prezydent, który ma swoje zdanie
2020-06-29, 17:43- Prezydent powinien być niezależny. Musi patrzeć rządowi na ręce, ale i wspierać go w sensownych działaniach - powiedział w Brodnicy kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. W poniedziałek spotkał się także z mieszkańcami… Czytaj dalej »

Uszkodzili samochód komitetu Krzysztofa Bosaka. Wandale z Torunia zatrzymani
2020-06-29, 16:07Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o uszkodzenie w Toruniu samochodu komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. Czytaj dalej »