Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie.
Wybory samorządowe coraz bliżej. W Okręgu Kazimierza Wielkiego – Rafał Sobolewski, który jest jednocześnie kandydatem PiS-u na prezydenta Włocławka. Południe i Michelin –Janusz Dębczyński, szef klubu radnych PiS obecnej kadencji. Zazamcze – lider partii we Włocławku i były przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Chmielewski.
Jedynie w Śródmieściu zmiana warty. Z pierwszego miejsca startuje nowicjuszka w samorządzie terytorialnym, Irena Vuković-Kwiatkowska, która ma swój plan na sprawowanie mandatu - jeśli go zdobędzie.
– W kręgu moich zainteresowań są nieruchomości – mówi Irena Vuković-Kwiatkowska. – Zajmowałam się nieruchomościami, będąc w zarządzie wspólnoty mieszkaniowej. Wiele razy zgłaszali się do nas mieszkańcy, którzy mają nieuregulowany temat własności nieruchomości. W zeszłym roku była ustawa wprowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość, która porządkowała sprawy dotyczące tychże nieruchomości. Chciałabym przypilnować, ażeby ci mieszkańcy wreszcie uzyskali własność tych lokali w kamienicach na Śródmieściu.
Na listach PiS-u do Rady Miejskiej Włocławka znalazła się większość obecnych miejskich radnych tego ugrupowania. Brakuje jedynie Marioli Gawłowskiej, Piotra Czerneckiego i Zbigniewa Lewandowskiego, którzy - jak mówi sztab Prawa i Sprawiedliwości - odmówili kandydowania.
Prawo i Sprawiedliwość upubliczniło również włocławską listę kandydatów do Sejmiku Województwa. Otwiera ją były senator PiS-u, Józef Łyczak.
Zobacz także

Wybory prezydenckie 2020 nie tylko korespondencyjne. Jest projekt ustawy
2020-05-11, 20:36Głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale każdy, kto będzie chciał, będzie mógł wybrać sposób głosowania w trybie korespondencyjnym - mówili o projekcie nowej ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich 2020 r. politycy… Czytaj dalej »

Kosma Złotowski: Nowe wybory zostaną ogłoszone przed 6 sierpnia [rozmowa]
2020-05-11, 11:24- Zdecydowaliśmy się na to, żeby ogłosić nowe wybory - mówił europoseł Kosma Złotowski, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »

Politycy PO chcą ordynacji mieszanej w wyborach prezydenckich
2020-05-08, 21:35Polacy zasługują na demokratyczne, równe, powszechne i bezpieczne wybory - mówili toruńscy politycy Platformy Obywatelskiej i chcą przekonywać do ordynacji mieszanej. Czytaj dalej »

Za piątym razem się udało: gmina Dobrcz ma wreszcie skarbnika
2020-05-07, 21:30Joanna Ratkowska oficjalnie nowym skarbnikiem gminy Dobrcz. Rada przyjęła w czwartek 7 maja stosowną uchwałę 9 głosami 'za' i 6 'wstrzymującymi się'.To kandydatka, którą już wcześniej proponował wójt gminy, jednak część radnych… Czytaj dalej »

W tegorocznych wyborach prezydenckich głosowanie wyłącznie korespondencyjnie
2020-05-07, 12:18Zgodnie z przyjętą w czwartek ustawą, która trafi teraz do prezydenta, w tegorocznych wyborach prezydenckich głosowanie odbędzie się wyłącznie korespondencyjnie - zarówno w pierwszej, jak i w ewentualnej drugiej turze. Czytaj dalej »

Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws. ustawy dot. głosowania korespondencyjnego
2020-05-07, 10:02Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta. Czytaj dalej »

Po 10 maja Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie
2020-05-06, 22:37Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - oświadczyli Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin w przesłanym PAP wspólnym… Czytaj dalej »

Marek Jakubiak oburzony postawą niektórych posłów: zaczynają stroić fochy!
2020-05-06, 10:43- Nie powinno się przerywać kadencji Sejmu, nawet jeśli nie wszystkie działania rządzących nam się podobają - powiedział Polskiemu Radiu PiK Marek Jakubiak, kandydat na prezydenta. Czytaj dalej »

Posłowie Lewicy przed drukarnią w Brodnicy. Pytali o rządowe zlecenie wyborcze
2020-05-05, 08:25Posłowie Lewicy - Joanna Scheuring-Wielgus i Krzysztof Śmiszek nie zostali wpuszczeni w poniedziałek (04.05.) na teren brodnickiego zakładu, który na zlecanie rządu miał drukować karty wyborcze. Na interwencje poselską nie zgodziło… Czytaj dalej »

Oni będą wspólnie z rektorem kierować Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu
2020-05-02, 16:00Znana jest już ekipa, która pokieruje UMK. Profesor dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska została wybrana przez rektora - po uprzednim wygraniu w głosowaniu elektorów - prorektor ds. Collegium Medicum UMK. Czytaj dalej »