Trzeci kandydat na prezydenta Grudziądza. Prawo i Sprawiedliwość wskazało na radnego
Krzysztof Kosiński został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Grudziądza. Wiceprzewodniczący Rady Miasta chce rozwijać turystykę, będzie dążył do niższych podatków i zmniejszenia zadłużenia szpitala.
– Alternatywny, bardzo mocny i zdecydowany rozwój turystyczny. Oczywiście miasto uniwersyteckie, które już praktycznie powstaje, w związku z powołaniem Państwowej Wyższej Uczelni Mechatronika. Obniżenie podatków, stosowne i adekwatne do pewnych możliwości, do zdolności, bo niestety dzisiaj podatkami także likwiduje się działalności gospodarcze. Restrukturyzacja zobowiązań, bo bez tego nie uwolnimy szpitala. Niestety pozostanie zdany na własną rękę, będzie się kurczył, ograniczał i będzie miał problemy z kadrowe. Lekarze nie chcą pracować w tak zadłużonej jednostce, chcą mieć bezpieczeństwo płacowe – wyliczał Kosiński.
Oprócz Krzysztofa Kosińskiego o fotel prezydenta Grudziądza będą walczyć Marek Nowak, były dyrektor szpitala i Maciej Glamowski, obecny prezydent.
Zobacz także
Kandydat Nowej Lewicy: Będę walczył o budowę ważnej drogi w Grudziądzu
2023-09-07, 15:42Przebudowa trasy średnicowej w Grudziądzu to jeden z głównych punktów programu wyborczego Łukasza Kowarowskiego z Nowej Lewicy. Polityk startujący z pozycji numer trzy w okręgu numer 5 chce zabiegać o dofinansowanie tej inwestycj… Czytaj dalej »
Szef MEiN: „Bon szkolny – poznaj Polskę” to kolejny punkt programu PiS
2023-09-07, 08:30Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił w czwartek kolejny punkt programu PiS. - To „Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - poinformował. Czytaj dalej »
Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji kandydatem do Senatu z okręgu włocławskiego
2023-09-07, 08:29Włocławianin Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji to pierwszy zarejestrowany kandydat do Senatu w okręgu wyborczym nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Czytaj dalej »
Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
2023-09-06, 14:00Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober. Czytaj dalej »
Mikołaj Bogdanowicz: O rolników musimy dbać, bo są naszym dobrem narodowym [Rozmowa Dnia]
2023-09-06, 09:44- To, co proponujemy, może korzystnie zmienić rynek spożywczy i jego ceny — zwracał uwagę gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK Mikołaj Bogdanowicz, kandydat do Senatu w okręgu inowrocławskim i wojewoda kujawsko pomorski. A chodzi… Czytaj dalej »
O rozbudowę dróg i poprawę jakości życia na osiedlach będzie zabiegać Ireneusz Stachowiak
2023-09-05, 20:09Ireneusz Stachowiak ogłosił start w wyborach do sejmu. Inowrocławianin z hasłem „Ostatni na liście” reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że jako poseł będzie dbał o potrzeby lokalnej … Czytaj dalej »
Ekolodzy poprą kandydatów deklarujących walkę o klimat, a później będą ich rozliczać [wideo]
2023-09-05, 18:45„W nadchodzących wyborach zagłosujemy na osoby, które będą działać na rzecz klimatu i ochrony środowiska' - mówią działacze ekologiczni. W Bydgoszczy przedstawiciele trzech organizacji mówili o ekopostulatach dla województwa… Czytaj dalej »
Poseł Łośko (KO): Bez prestiżu finansowego nie będzie miał kto uczyć naszych dzieci
2023-09-05, 16:20Po 8 latach rządów PiS polskie szkoły borykają się z licznymi problemami - mówiła na konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko. Główną bolączką systemu edukacji w Polsce zdaniem polityk są zbyt teoretyczne… Czytaj dalej »
Kandydaci Paktu Senackiego: Startujemy, by rozwiązywać problemy małych ojczyzn
2023-09-05, 14:47Czterech z pięciu kandydatów Paktu Senackiego z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało się na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Od ośmiu lat walczymy o termomodernizację mieszkań [Rozmowa dnia]
2023-09-05, 09:42- Dobrze, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje program socjalny — mówił w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Krzysztof Gawłowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy. Skrytykował jednak partię rządzącą za brak porozumienia… Czytaj dalej »