Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy w Grudziądzu. Wsparcie dla prezydenta Glamowskiego
Poznaliśmy kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta i sejmiku województwa z Grudziądza. Przedstawił ich wiceminister, poseł Tomasz Szymański.
– Mam przyjemność przedstawienia państwu kandydatów, którzy będą reprezentowali Grudziądz do sejmiku i jestem głęboko przekonany, że ta trójka, którą za chwilkę przedstawię, zdobędzie mandaty i będzie godnie nas reprezentowała. Listę otwiera pan Robert Malinowski, również wieloletni prezydent miasta Grudziądza i radny. Numer dwa do sejmiku, aktualny radny, pan Michał Czepek. Kolejną, trzecią osobą, która będzie kandydowała do sejmu województwa kujawsko-pomorskiego, jest również, była radna, pani profesor Anna Janosz – przedstawił Szymański.
Platforma Obywatelska nie zgłasza swojego kandydata na prezydenta Grudziądza. Swoje poparcie przekazuje obecnemu włodarzowi miasta.
– Podjęliśmy wspólną decyzję, że Koalicja Obywatelska nie będzie wystawiała kandydata na prezydenta miasta Grudziądza. Natomiast Platforma Obywatelska będzie wspierała i popiera kandydaturę pana prezydenta Macieja Glamowskiego. Panie prezydencie, uważam i nie tylko ja, ale też radni reprezentujący Koalicję Obywatelską w mieście, że ta współpraca po tych pięciu latach powinna być kontynuowana na rzecz dobra rozwoju naszego miasta. Umiemy ze sobą współpracować – podkreślił Szymański.
– Oczywiście ostatnie pięć lat, to dynamiczny czas rozwoju miasta. To wiele zrealizowanych inwestycji o wartości prawie pół miliarda złotych. Myślę, że to też odbudowa dumy o mieście. Dzisiaj miasto jest inaczej postrzegane i możemy z dumą mówić, że jesteśmy grudziądzanami – dodał prezydent Glamowski.
Dodajmy, że Koalicja Obywatelska w wyborach do Rady Miejskiej Grudziądza zgłosiła łącznie 32 kandydatów w czterech okręgach.
Okręg 1:
- Piotr Jezierski
- Jakub Kopkowski
- Judyta Konieczna
- Izabela Biernacka-Grzanka
- Monika Czerwińska
- Rafał Chylewski
- Robert Kubalski
Okręg 2:
- Paweł Napolski
- Krzysztof Misiewicz
- Małgorzata Ambrosius-Okońska
- Marcin Gralak
- Aleksandra Szymczyk
- Katarzyna Dejewska
- Przemysław Ślusarski
Okręg 3:
- Edyta Ogonowska
- Robert Kempiński
- Krzysztof Kocik
- Krystyna Porazik
- Hanna Kowalska
- Wiktor Bergmański
Okręg 4:
- Tomasz Smolarek
- Krzysztof Pokora
- Mariusz Żebrowski
- Aleksandra Spiczak-Brzezińska
- Mateusz Cieślakiewicz
- Grażyna Leśniewska
- Jacek Sienkiewicz
- Malwina Kasprowicz
- Krzysztof Kosiński
- Ewelina Dąbrowska
Zobacz także

W Toruniu już zagłosowali. Liceum przeprowadziło symulację wyborów [zdjęcia, wideo]
2023-10-05, 11:57Jest komisja wyborcza, są stanowiska do głosowania i nawet urna. W IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu trwa symulacja wyborów parlamentarnych. Mogą wziąć w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akcja ma zachęcić… Czytaj dalej »

Co zrobić, by w Polsce było bezpiecznie? Kolejna debata wyborcza w PR PiK [zapis wideo]
2023-10-05, 08:31O bezpieczeństwie, ale także nielegalnej migracji w Polsce i Europie mówili w Polskim Radiu PiK w czwartek (5 października) kandydaci w nadchodzących w wyborach. Debatę prowadził Michał Słobodzian. Czytaj dalej »

Wiceminister Gembicka: Inwestorzy i mieszkańcy Grudziądza zyskają nowe drogi
2023-10-05, 07:4559 milionów złotych trafi do Grudziądza w ramach programu Polski Ład, w ramach edycji dotyczącej Stref Ekonomicznych - poinformowała wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi poseł Anna Gembicka. Czytaj dalej »

Ireneusz Stachowiak: Ciech poradzi sobie bez największej spalarni odpadów w Polsce [odpowiedź spółki]
2023-10-05, 06:50Ireneusz Stachowiak - prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i kandydat w wyborach do Sejmu - odpowiada związkowcom Zakładu Ciech. Ci zarzucili mu, że działa na szkodę zakładu krytykując budowę na jego… Czytaj dalej »

Kandydaci Paktu Senackiego: Izba Wyższa jest niezbędna, by prawo było stanowione prawidłowo
2023-10-04, 22:08- Mamy do odegrania wielką role w naprawianiu Rzeczpospolitej - powiedział w Toruniu Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przed pomnikiem Mikołaja Kopernika zaprezentowali się dziś kandydaci do Senatu z województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »

Minister Wenderlich: W planach obronnych PO Bydgoszcz byłaby miastem przyfrontowym
2023-10-04, 21:29Temat bydgoskich likwidacji - szczególnie w kontekście jednostek lotnictwa wojskowego - podjął w Fordonie Jarosław Wenderlich, kandydat PiS do Sejmu, przewodniczący klubu radnych PiS w bydgoskiej Radzie Miasta i podsekretarz stanu w… Czytaj dalej »

Remonty dworców w Toruniu i Mogilnie. „Kolej się prężnie rozwija, inaczej niż za rządów PO i PSL"
2023-10-04, 21:00- Przez ostatnie lata intensywnie rozwija się infrastruktura kolejowa, która w dużej mierze została zaprzepaszczona za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił podczas konferencji przy dworcu w… Czytaj dalej »

Posłanki PO: Polska szkoła jest źle zarządzana, a pensje nauczycieli bardzo niskie
2023-10-04, 20:26Posłanki PO Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko skrytykowały w Bydgoszczy obecny system edukacji w Polsce. Czytaj dalej »

Posiłki dla dzieci i wspieranie talentów. Szkoły korzystają z rządowych programów
2023-10-04, 20:02Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wspólnie z burmistrzem Janowca Wielkopolskiego Leszkiem Grzeczką podsumowała inwestycje, jakie udało się zrealizować z rządowych programów „Posiłek w szkole i w domu” oraz „Laboratoria… Czytaj dalej »

Posłanka Borowiak: Grozi nam zalew imigrantów, tylko referendum to zatrzyma
2023-10-04, 19:30We Włocławku działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcali mieszkańców do udziału w zbliżającym się referendum. Czytaj dalej »