Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica przedstawiły bydgoskie listy. Partie mierzą w 17 mandatów
Przed ogłoszeniem wspólnych list kandydatów na radnych Michał Sztybel (przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy) i Mirosław Kozłowicz (współprzewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Bydgoszczy), podpisali wspólną deklarację, w której zawarte zostały główne cele do realizacji w nowej kadencji.
Koalicja Obywatelska i Lewica w Bydgoszczy potwierdziły wspólny start w wyborach samorządowych z list Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej.
– Cel, za który czuję osobistą odpowiedzialność to co najmniej 17 mandatów w 28-osobowej Radzie Miasta. Zwróćmy uwagę, że Rada Miasta będzie troszeczkę mniejsza, stąd cel jest bardzo ambitny. Osiągnięcie tej liczby jest możliwe tylko razem, startując w ten sposób wykorzystać w pełni potencjał ordynacji wyborczej. Nie ma co tego ukrywać, ale także i przede wszystkim doprowadzić do tego, żeby każdy głos na wspólną listę miał znaczenie – mówił Sztybel
Mirosław Kozłowicz zapewnił, że w Nowej Lewicy jest pełna zgoda na wspólny starty w tych wyborach z Koalicją Obywatelską.
– Muszę powiedzieć, że wszystkie decyzje były podjęte wspólnie i co ważniejsze, jednogłośnie, zarówno przez frakcję SLD, jak i przez frakcję Wiosenną. Wojewódzkie struktury również jednogłośnie zaakceptowały nasz wspólny pomysł na kontynuowanie dobrego, dojrzałego zarządzania tym miastem – wyjaśnił Kozłowicz.
Na listach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej, oprócz obecnych radnych z obydwu ugrupowań, znaleźli się też bezpartyjni przedstawiciele różnych środowisk.
Pełna lista KO i Lewicy w wyborach do bydgoskiej Rady Miasta:
Okręg 1 – osiedla: Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Okole, Czyżkówko, Osowa Góra, Flisy, Opławiec, Smukała, Janowo, Piaski, Jachcice:
1. Monika Matowska
2. Robert Langowski
3. Paulina Jankowska
4. Mikołaj Hetzig
5. Violetta Kowalska
6. Jerzy Nowacki
7. Marek K. Jeleniewski
Okręg 2 – osiedla: Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto, Bartodzieje, Bielawy, Osiedle Leśne, Bydgoszcz Wschód, Skrzetusko:
1. Jakub Mikołajczak
2. Izabela Nowicka
3. Ireneusz Nitkiewicz
4. Katarzyna Tomaszewska
5. Aleksander Ławniczak
6. Rafał Ogrodowicz
7. Renata Marzec
8. Jan Szopiński
Okręg 3 - Fordon:
1. Lech Zagłoba Zygler
2. Szymon Wiłnicki
3. Kazimierz Drozd
4. Maria Gałęska
5. Nicolas Taczanowski
6. Wioletta Nowacka
7. Justyna Polasik
8. Jan Kwiatoń
Okręg 4 – osiedla: Błonie, Górzyskowo, Szwederowo, Wzgórze Wolności:
1. Elżbieta Rusielewicz
2. Zdzisław Tylicki
3. Robert Kufel
4. Janusz Czwojda
5. Hubert Tadych
6. Monika Pociot
7. Krzysztof Skalski
8. Grażyna Rzęska
Okręg 5 – osiedla: Kapuściska, Wyżyny, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Zimne Wody, Czersko Polskie, Glinki-Rupienica:
1. Mateusz Zwolak
2. Anna Mackiewicz
3. Adrian Czyżewski
4. Bernadeta Różańska – Majchrzak
5. Maciej Świątkowski
6. Magdalena Wawrzyniak
7. Aurelia Ratajczak
Zobacz także

Mrocza ma nowego burmistrza. Jarosław Okonek wygrał wybory w pierwszej turze
2023-09-04, 11:41Jarosław Okonek będzie nowym burmistrzem Mroczy do końca aktualnej kadencji, czyli do 30 kwietnia 2024 roku. Wygrał niedzielne przedterminowe wybory ogłoszone po tym, jak poprzedni burmistrz Leszek K. został skazany prawomocnym wyrokiem… Czytaj dalej »

Liderzy Konfederacji na spotkaniu w Bydgoszczy: Chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje w państwie
2023-09-04, 10:24Brak normalnego systemu ochrony zdrowia, piramida finansowa zamiast systemu emerytalnego, NBP zarządzane przez stand-upera, skomplikowany system podatkowy i łupienie Polaków - to zdaniem Sławomira Mentzena efekt 18 lat rządów PO-PiS… Czytaj dalej »

Kosma Złotowski: przy układaniu list chcieliśmy uniknąć syndromu „tłustych kotów” [Rozmowa dnia]
2023-09-04, 09:47Donald Tusk zapewniał niedawno, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory, to następnego dnia załatwi odblokowanie środków z Unii Europejskiej. Czy to oznacza, że w przypadku zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości środki będą nadal… Czytaj dalej »

Mieszkańcy gminy Mrocza wybierają nowego burmistrza. Poprzedni musiał odejść
2023-09-03, 15:01Lokale wyborcze otwarto w niedzielę (3 września), o godzinie 7:00. Nie zgłoszono żadnych opóźnień. O fotel burmistrza ubiega się trzech kandydatów: Przemysław Bankert, Waldemar Chudzik i Jarosław Okonek. Czytaj dalej »

Piotr Malich: w Polsce brakuje 21 tysięcy nauczycieli, młoda osoba nie ma motywacji do pracy
2023-09-03, 09:21Dla sektora budżetowego trzeba wprowadzić 20-procentowe podwyżki - postuluje kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła, współprzewodniczący Stowarzyszenia Ostra Zieleń. Czytaj dalej »

Kandydaci PiS z okręgu toruńskiego: jest to lista ludzi, którzy idą po zwycięstwo
2023-09-02, 17:18Prezes Rządowego Centrum Legislacji prof. Krzysztof Szczucki będzie „jedynką” Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu toruńskim. Na kolejnych miejscach znaleźli się posłowie Joanna Borowiak, Zbigniew Girzyński, Anna… Czytaj dalej »

Mentzen: nie chcę skończyć jak Gowin, Giertych albo Lepper
2023-09-02, 13:04Chcemy, aby wasze pieniądze były w waszych kieszeniach, żeby Polska była bogata bogactwem swoich obywateli - powiedział w piątek wieczorem w Toruniu jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. Czytaj dalej »

PiS przedstawił kandydatów do Sejmu. Jest kilka zaskoczeń. Wojewoda startuje do Senatu
2023-09-02, 11:40Szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot będzie startował z pierwszego miejsca listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu bydgoskim. Lider zaprezentowanej listy mówił, że do startu w Bydgoszczy przekonały go władze… Czytaj dalej »

Wybory: od dzisiaj można składać wnioski o głosowanie poza miejscem zamieszkania
2023-09-01, 12:40Od piątku 1 września aż do 12 października wyborcy będą mogli składać wnioski o zmianę miejsca głosowania oraz o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, które umożliwi oddanie głosu w dowolnie wybranej obwodowej komisji… Czytaj dalej »

Krzysztof Szczucki: ustawy tej kadencji Sejmu znacząco zmieniły poziom życia Polaków [Rozmowa dnia]
2023-09-01, 09:07Tym, co odróżnia Prawo i Sprawiedliwość od innych politycznych formacji, jest wiarygodność - uważa gość dzisiejszej „Rozmowy dnia”, minister Krzysztof Szczucki, szef Centrum Legislacyjnego Rządu. Czytaj dalej »