Rośnie lista kandydatów na prezydenta Włocławka. Do wyścigu startuje senator Krzysztof Kukucki
Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Jest nim Krzysztof Kukucki, aktualny senator i wiceminister rozwoju, lokalny lider Nowej Lewicy.
Jak mówi sam zainteresowany, w batalii o włocławski ratusz jest gotów poświęcić ministerialną posadę i mandat senatorski.
– Podjąłem decyzję, że będę ubiegał się w najbliższych wyborach samorządowych o fotel prezydenta miasta Włocławek. To jest moje miasto, tutaj się urodziłem i żyję, uwielbiam je. W ostatnim czasie otrzymałem dużo sygnałów od mieszkańców, że chcieliby na mnie zagłosować, więc daję im taką możliwość w najbliższych wyborach prezydenckich. Wszystko w rękach mieszkańców Włocławka. Jeśli zdecydują, że chcą mieć prezydenta Krzysztofa Kukuckiego, tak będzie, ale jeżeli zdecydują się wybrać kogoś innego, nadal będę służył w Senacie i mam nadzieję, jak najdłużej w ministerstwie – potwierdził Kukucki.
Senator jest szefem Nowej Lewicy we Włocławku. Przez kilka kadencji był włocławskim radnym, w tym przewodniczącym Rady Miasta. W poprzedniej kadencji zajmował stanowisko wiceprezydenta Włocławka.
W niedawnych wyborach parlamentarnych popierany przez tzw. Pakt Senacki zdobył mandat senatorski. Krótko po wyborach został powołany na urząd wiceministra rozwoju i technologii.
Kandydaturę Krzysztofa Kukuckiego w wyborach prezydenta Włocławka zatwierdziła w piątek (16 lutego) Wojewódzka Rada Nowej Lewicy na piątkowym posiedzeniu.
Zobacz także

Wybory uzupełniające do Senatu we Włocławku: Stanisław Pawlak spokojny o wynik
2024-07-21, 22:09Zakończyło się głosowanie w uzupełniających wyborach do Senatu we Włocławku i okolicach. - Z danych, które spływają z komisji wyborczych wynika, że powyżej 50 procent wyborców oddało głos na mnie - mówi Stanisław Pawlak… Czytaj dalej »

Biden nie rezygnuje. Zapowiada, że pokona Donalda Trumpa przy urnie wyborczej
2024-07-19, 22:26- Amerykanie zobaczyli w czwartek tego samego Donalda Trumpa, którego odrzucili cztery lata temu; pokonam go przy urnie wyborczej - powiedział prezydent USA Joe Biden, komentując wystąpienie swojego rywala w ostatnim dniu konwencji wyborczej… Czytaj dalej »

Marszałek Elżbieta Witek we Włocławku. W drodze do Senatu wsparła Jarosława Chmielewskiego
2024-07-19, 18:30O głosowanie w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu, mimo niesprzyjających frekwencji wakacji, apelowali we Włocławku przedstawiciele PiS. Kandydata zgłoszonego przez Komitet Prawi i Skuteczni wieloletniego radnego Jarosława… Czytaj dalej »

Tomasz Sikorowski ubiega się o miejsce w Senacie i wskazuje włocławskie problemy Wisły
2024-07-19, 16:38O kaskadyzacji Wisły jako najważniejszej sprawie do załatwienia dla Włocławka mówił na Przystani Włocławek kandydat Konfederacji do Senatu Tomasz Sikorowski. Zachęcał do pójścia na wybory uzupełniające do Senatu dla powiatów… Czytaj dalej »

Stanisław Pawlak: Jest dużo spraw do załatwienia dla regionu, będę to robił w Senacie
2024-07-19, 13:11Do głosowania na kandydata Paktu Senackiego Stanisława Pawlaka, byłego burmistrza Lubrańca i wieloletniego radnego sejmiku, przekonywali we Włocławku wojewoda i wicewojewoda. Czytaj dalej »

New York Times: Prezydent Biden może wycofać się z wyborów i zaproponować inną kandydatkę
2024-07-19, 09:34Prezydent Joe Biden zaczął powoli akceptować myśl, że może nie być w stanie wygrać wyborów 5 listopada i być może będzie zmuszony wycofać się z wyścigu - podał w czwartek dziennik „New York Times', cytując kilka osób z… Czytaj dalej »

Marszałek Hołownia we Włocławku. Zachęcał do głosowania na Pawlaka w wyborach do Senatu
2024-07-18, 13:58Marszałek Sejmu Szymon Hołownia we Włocławku poparł Stanisława Pawlaka, kandydata Paktu Senackiego na senatora. - Bardzo doświadczony parlamentarzysta, który doskonale zna potrzeby tego regionu - mówił. W niedzielę odbędą się… Czytaj dalej »

Wybory we Włocławku: Szefowe dwóch resortów promują kandydata na senatora
2024-07-17, 20:08Minister ds. równości Katarzyna Kotula oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przekonywały we Włocławku, że Stanisław Pawlak jest bardzo dobrym kandydatem na senatora. Wskazały, że reprezentuje… Czytaj dalej »

Francja: Gabriel Attal na razie pozostanie na stanowisku premiera
2024-07-08, 13:40Prezydent Francji Emmanuel Macron pozostawił Gabriela Attala na stanowisku szefa rządu, prosząc go, by „przez pewien czas” pełnił funkcję premiera w celu „zapewnienia stabilności kraju” - poinformował w poniedziałek Pałac… Czytaj dalej »

Morawiecki w regionie: Zleciliśmy badania, żeby wyłonić najlepszego kandydata na prezydenta
2024-07-01, 19:37- W Prawie i Sprawiedliwości nie będzie bratobójczej wojny o to, kto ma być kandydatem na urząd prezydenta. Wysuniemy tego, kto będzie miał największe szanse na zwycięstwo - zadeklarował były premier Mateusz Morawiecki. Przyjechał… Czytaj dalej »