Kandydat KO: Ubiegam się o stanowisko prezydenta najpiękniejszego miasta na świecie
Paweł Gulewski, kandydat KO na prezydenta Torunia, ocenił, że rzeczywistość, w której przyszło rządzić miastem, wyprzedziła i wyprzedza obecnego włodarza Michała Zaleskiego. Podczas czwartkowej inauguracji kampanii poparli go marszałek województwa Piotr Całbecki i senator Tomasz Lenz.
– Torunianki i torunianie, to jest ten moment. Zaproponuję mieszkańcom realną alternatywę dla obecnego prezydenta. Chcę pokazać nam wszystkim, że zmiana jest możliwa. Może być bezpieczna i nieść nadzieję wszystkim, którzy chcą dalszego rozwoju naszego miasta – mówił w czwartek Gulewski.
Zapowiedział określone, konkretne rozwiązania sporów w mieście – m.in. dotyczących zabudowy części tzw. Wrzosowiska, zabudowy toruńskiej Winnicy – w tym budowy tam "drapacza chmur", jak również w odniesieniu do modernizacji Bulwaru Filadelfijskiego.
Marszałek województwa Piotr Całbecki z Platformy Obywatelskiej powiedział, że wspiera decyzję Koalicji Obywatelskiej i przeczucie, że Gulewski „będzie dobrym prezydentem Torunia”.
– Mamy spór i konflikt na Winnicy w związku z planowaną tam budową wielopiętrowego wieżowca, który ma służyć biurom dla firm. Ostatnie doniesienia są wręcz bulwersujące. W ciągu ostatniego czasu zasypano tam ziemią tereny Natury 2000. Mamy spór i konflikt na toruńskich Wrzosach – związany z dość lekkim podejściem do ochrony terenów zielonych, w ogóle szacunkiem dla przyrody – mówił Lenz.
Zobacz także

Nowy skład Rady Miasta w Toruniu
2018-10-23, 10:12W wyborach do 25-osobowej rady miasta Torunia 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a 8 kandydaci komitetu prezydenta Michała Zaleskiego, który będzie rządził miastem przez kolejne 5 lat. Do rady miasta weszło także 6 przedstawicieli… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-23, 06:00Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK we wtorek był politolog, prof. Janusz Golinowski z UKW w Bydgoszczy, z którym podsumowaliśmy kampanię samorządową w regionie oraz wyniki wyborów. Porozmawialiśmy także o perspektywach otwierających… Czytaj dalej »

Michał Zaleski po raz 5. prezydentem Torunia
2018-10-22, 17:5655 procent głosów dla Michała Zaleskiego, 23 - dla Tomasza Lenza - to nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Torunia. Czytaj dalej »

Rafał Bruski pozostanie prezydentem Bydgoszczy; wynik zaskoczył pozostałych kandydatów
2018-10-22, 16:20Zwyciężył w pierwszej turze. Dziś podziękował bydgoszczanom za udział w wyborach samorządowych i podsumował kampanię. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślał, że wygrana po pierwszej turze jeszcze nie miała miejsca w tym… Czytaj dalej »

Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Sejmiku Województwa?
2018-10-22, 15:48Koalicja Obywatelska uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce, Polskie Stronnictwo Ludowe - trzecie. Czytaj dalej »

Tomasz Latos: Nie zapomnę o Bydgoszczy
2018-10-22, 13:25- Pomimo porażki nie zapomnę o Bydgoszczy i będę ją wspierał - mówił poseł PiS Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta pogratulował Rafałowi Bruskiemu zwycięstwa w I turze wyborów, a bydgoszczanom podziękował… Czytaj dalej »

Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu
2018-10-22, 13:16Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądza - ogłosiła Miejska Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »

W Ciechocinku będzie II tura wyborów
2018-10-22, 12:38Dotychczasowy wieloletni burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz z bloku 'Dla przyszłości Ciechocinka' zdobył 47 procent głosów. To oznacza, że będzie II tura wyborów, w której zmierzy się z Marcinem Strychem, kandydatem Prawa… Czytaj dalej »

W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem
2018-10-22, 12:28W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyborów na prezydenta miasta nie ulegnie już znaczącej zmianie. Czytaj dalej »

Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza
2018-10-22, 12:02Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. W I turze zwyciężył Glamowski, uzyskując… Czytaj dalej »