599 komitetów wyborczych z regionu zgłosiło swój udział w wyborach samorządowych
Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku zakończyły w poniedziałek przyjmowanie zgłoszeń o utworzeniu komitetu wyborczego. Sprawdziliśmy, ile takich komitetów chce uczestniczyć w kwietniowych wyborach samorządowych.
Do Państwowej Komisji Wyborczej zgłaszają się te komitety wyborcze, które będą miały swoich kandydatów w całym kraju. Z kolei do delegatur trafiają zgłoszenia o utworzeniu komitetu wyborczego przez organizacje i wyborców na terenie jednego województwa lub gminy do 20 tys. mieszkańców. Ile takich komitetów zgłosiło się z terenu byłego województwa bydgoskiego?
- Wpłynęło 205 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego, z czego osiem zawiadomień zostało złożonych przez komitety utworzone przez stowarzyszenia – wyjaśnia Adam Dyla, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy. - Pozostałe były to zawiadomienia, dokonane przez komitety wyborcze wyborców.
We Włocławku przyjęto zgłoszenie od 192 komitetów wyborczych, natomiast toruńska delegatura ma 202 zgłoszenia. Dwie kolejne ważne daty, związane z wyborami samorządowymi to 4 marca - wtedy upływa termin zgłaszania kandydatów na radnych oraz 14 marca – termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura - 21 kwietnia.
Zobacz także

Prezes PiS: Andrzej Duda to kandydat marzeń. Inauguracyjna konwencja wyborcza
2020-02-15, 13:27- Andrzej Duda na fotelu prezydenta gwarantuje odwagę, zrównoważenie i zdrowy rozsadek - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracyjnej konwencji wyborczej ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzej Dudy. Czytaj dalej »

Janusz Zemke będzie doradcą Roberta Biedronia. „Ekspert od polityki bezpieczeństwa"
2020-02-15, 09:18- Były wiceszef MON Janusz Zemke będzie moim doradcą ds. bezpieczeństwa - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Zemke zostanie ogłoszony doradcą kandydata Lewicy podczas sobotniej konwencji Biedronia w Świdnicy… Czytaj dalej »

Ekipa Hołowni: Cichocki - szefem sztabu, Kobosko - pełnomocnikiem wyborczym
2020-02-14, 18:14Jacek Cichocki - były szef MSWiA - pokieruje sztabem wyborczym Szymona Hołowni, a pełnomocnikiem wyborczym będzie dziennikarz Michał Kobosko. Czytaj dalej »

Hasło Kidawy-Błońskiej: „Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość”
2020-02-14, 15:15„Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość” - to zaprezentowane hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat - podkreślił szef kampanii wyborczej… Czytaj dalej »

PKW zarejestrowała cztery komitety wyborcze: A. Dudy, M. Kidawy-Błońskiej, Sz. Hołowni i R. Biedronia
2020-02-13, 19:45Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowana kolejne cztery komitety wyborcze: prezydenta Andrzeja Dudy, kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz publicysty Szymona Hołowni - poinformował rzecznik… Czytaj dalej »

Marszałek Elżbieta Witek podała termin wyborów prezydenckich
2020-02-05, 12:34Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zgodnie z przepisami II tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Czytaj dalej »

Kosiniak-Kamysz: lepiej dla Polski, by prezydent był z innego obozu niż rząd
2020-02-01, 19:12Dużo lepiej będzie dla Polski, jak rząd będzie miał kontrolę ze strony prezydenta, który nie pochodzi z tego samego obozu politycznego - uważa lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat ludowców w tegorocznych wyborach prezy… Czytaj dalej »

Kandydaci na szefa PO: najważniejsze wybory prezydenckie
2020-01-25, 17:25Najważniejszym zadaniem nowego przewodniczącego PO będzie doprowadzenie do zwycięstwa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówili w sobotę kandydaci na szefa Platformy i obecny lider PO. Partie wodzowskie powinny zazdrościć nam sobotniego… Czytaj dalej »

Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu
2020-01-23, 20:15Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo straciły na transformacji, potrzebne jest wsparcie rządu. Czytaj dalej »

Krzysztof Gawkowski: - Druga tura wyborów prezydenckich dla Roberta Biedronia
2020-01-15, 10:41Nie w telewizyjnym ekranie, nie z prompterem, lecz dynamicznie i wśród ludzi. Tak ma wyglądać kampania Roberta Biedronia przed wyborami prezydenckimi. Mówił o tym podczas Rozmowy Dnia poseł Krzysztof Gawkowski. Czytaj dalej »