Lewica poprze kandydata KO na prezydenta Bydgoszczy? „Prawdopodobnie tak będzie”
– Trwa dyskusja nad kształtem list. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odkryjemy wszystkie karty – tak o udziale Nowej Lewicy w nadchodzących wyborach samorządowych mówi Polskiemu Radiu PiK Piotr Hemmerling, współprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej ugrupowania.
– Mamy już kandydatów na prezydentów miast, wójtów i burmistrzów w regionie, za wcześnie jednak, by mówić o personaliach. Nie wszędzie będzie tak, że będziemy desygnowali osobnych kandydatów. Są również przygotowane koncepcje popierania kandydatów z Koalicji Obywatelskiej, bo takie rozmowy również się toczą i taka sytuacja prawdopodobnie w Bydgoszczy będzie miała miejsce – że poprzemy kandydata Koalicji Obywatelskiej – zapowiada.
Piotr Hemmerling nie ukrywa, że decyzja Koalicji Obywatelskiej o samodzielnym starcie w nadchodzących wyborach samorządowych – jeśli chodzi o kandydatów do samorządów wojewódzkich – nieco zaskoczyła Nową Lewicę.
– To rozejście się w koncepcji wspólnego startu w wyborach do samorządów wojewódzkich nabrało troszeczkę nowej jakości i zmusiło nas do poszukiwania innej drogi, ale na pewno nie będzie to droga diametralnie inna od tej, którą określaliśmy wcześniej – droga współpracy – mówi.
W sobotę w Warszawie odbędzie się Rada Krajowa tej partii, na której zapadną decyzje kierunkowe – powiedział nam szef struktur wojewódzkich Nowej Lewicy.
Zobacz także

Grudziądz odwiedzili politycy PiS i partii Wiosna
2019-04-06, 16:03Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę (06.04.) swój program przedstawiali w terenie Tomasz Latos i Krzysztof Czabański (PiS) oraz Wanda Nowicka i Marek Pijanowski (Wiosna) Czytaj dalej »

Koalicja Europejska: przed nami wielki wybór - Polski silnej, lidera Europy
2019-04-04, 18:45„Przyszłość Polski. Wielki Wybór” - pod takim hasłem Koalicja Europejska pójdzie do wyborów europejskich. Liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Zielonych podpisali deklarację programową. Przed nami wielki wybór - Polski silnej… Czytaj dalej »

Wiosna zaprezentowała kandydatów na kujawsko-pomorskiej liście do PE
2019-04-02, 15:08Wanda Nowicka 'jedynką' na kujawsko-pomorskiej liście kandydatów Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Listę zamyka aktor Olgierd Łukaszewicz. Oficjalnie ogłosił to w Bydgoszczy lider partii Robert Biedroń. Czytaj dalej »

Koalicja Europejska rozpoczęła zbiórkę podpisów pod listą do Parlamentu Europejskiego
2019-03-28, 15:15Kandydaci Koalicji Europejskiej i wolontariusze rozpoczęli w Toruniu zbiórkę podpisów pod listą wyborczą do Parlamentu Europejskiego. - Rozpoczynamy kampanię wyborczą i idziemy po zwycięstwo - powiedział poseł Platformy Obywatelskiej… Czytaj dalej »

Wanda Nowicka liderem listy Wiosny w Kujawsko-Pomorskiem
2019-03-23, 16:07Robert Biedroń, legendarny działacz Solidarności Zbigniew Bujak, działaczka feministyczna Wanda Nowicka są wśród liderów list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego. Wiosna musi pokazać, że inna polityka jest możliwa, nasza… Czytaj dalej »

Sikorski: Kandyduję, bo marnowany jest dorobek Solidarności i międzynarodowa pozycja Polski
2019-03-23, 15:12Kandyduję do Parlamentu Europejskiego, bo gdy widzę, jak marnowany jest dorobek pokolenia Solidarności i pozycja międzynarodowa Polski, to mnie szlag trafia - powiedział były szef MSZ Radosław Sikorski - lider listy Koalicji Europejskiej… Czytaj dalej »

Kaczyński: jeśli nie zwyciężymy w kolejnych wyborach Polska zacznie się cofać
2019-03-23, 13:48Jeśli nie zwyciężymy w kolejnych wyborach Polska zacznie się cofać; nasi przeciwnicy z całą pewnością nie potrafiliby kontynuować naszej polityki - ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Musimy walczyć o przekonania… Czytaj dalej »

Paulina Matysiak będzie regionalną "jedynką" Razem w wyborach do europarlamentu
2019-03-18, 22:32Do zarządu Partii Razem dołączyła Paulina Matysiak, jedna z liderek toruńskich struktur ugrupowania. Zastąpi Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk, która w lutym opuściła Razem - poinformowała w poniedziałek partia. Jak zapowiedziano, Matysiak… Czytaj dalej »

Janusz Zemke: Trzeba bronić Unii, a nie bronić się przed Unią
2019-03-18, 10:40- Przystąpienie do Unii Europejskiej było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski - mówił Janusz Zemke, gość Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »

Europejska deklaracja PiS na inaugurację kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego
2019-03-09, 16:35Stawiamy na rodzinę, ale musimy zwrócić uwagę, że mamy wielkie zagrożenie - atak na rodzinę i to atak przeprowadzony w sposób najgorszy z możliwych, bo jest to w istocie atak na dzieci - mówił podczas sobotniej konwencji Prawa i… Czytaj dalej »