Piękno nie kończy się z wiekiem! Pokazują to wybory Miss Bydgoszczy 80+ [zdjęcia, wideo]
Uczestniczki wyborów Miss 80+ udowodniły, że wiek to tylko liczba, a pięknym można być mimo upływu lat. Na czerwonym dywanie w Hangarze Kultury w Fordonie zaprezentowało się osiem kandydatek w wieku od 80 do 87 lat.
– Traktujemy to jako zabawę, jako pozytywne spędzenia czasu. Już się przyjaźnimy, już się zapoznałyśmy – opowiadają uczestniczki. – Nie ma rywalizacji, wszystkie jesteśmy wygrane – dodają.
– Do konkursu zgłosiły się panie, które mają wspaniałą energię, są bardzo wesołe, bardzo towarzyskie i chyba świadome swojego piękna – bo są piękne, wystarczyło jedynie to piękno jeszcze bardziej wyeksponować – mówi stylistka, wizażystka, charakteryzatorka Krystyna Ryska.
– Jesteśmy szczęśliwe, spełnione. To jest najważniejsze – kochać ludzi i być wśród nich. To jest recepta. Najważniejsze jest zdrowie oczywiście, a jak jest zdrowie, to sobie poradzimy. Dopóki jeszcze można, dopóki czas nam sprzyja – mówią seniorki.
Przed publicznością wystąpiły w trzech odsłonach: prezentowały się w płaszczach jesienno-wiosennych, w strojach sportowych i sukniach wieczorowych. Jury wybrało swoje kandydatki, publiczność wskazała swoją faworytkę, ale niezależnie od miejsca każda z pań otrzymała symboliczny diadem. Miss 80+ została 81-letnia Wanda Gauza, pierwszą wicemiss 82–letnia Czesława Szeszko, a miss publiczności 82-lenia Irena Gąsior.
Pomysłodawczynią wydarzenia jest Bernadeta Michałek ze Stowarzyszenia Fordońska Kopalnia Pomysłów. Jak mówi, w wyborach na najpiękniejszą 80-latkę nie chodzi wyłącznie o wygląd zewnętrzny, ale także o wewnętrzne piękno, którym mogą pochwalić się uczestniczki.
Konkursowi towarzyszyły występy artystyczne. Organizatorzy już myślą o kolejnej edycji imprezy.
Zobacz także
Powyborcze roszady w samorządzie województwa. Poseł do zarządu, wicemarszałek na posła
2019-10-18, 13:50Zbigniew Sosnowski jest najpewniejszym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego na wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Taką informację potwierdził Polskiemu Radiu PiK Dariusz Kurzawa. Dotychczasowy wicemarszałek pożegnał… Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski w PR PiK: - Jesteśmy nieprzygotowani na kryzys gospodarczy...
2019-10-17, 10:23Marcin Sypniewski, lider Konfederacji w okręgu bydgoskim, który był gościem środowej (16.10.) Rozmowy dnia w Polskim Radiu PiK, ocenił, że zmniejszenie obciążeń podatkowych dotyczących pracy — to najważniejsza rzecz, o którą… Czytaj dalej »
PKW podała nazwiska posłów i senatorów z regionu kujawsko - pomorskiego [wideo]
2019-10-14, 21:18Oto nasza regionalna reprezentacja w Sejmie. Na liście posłów zabrakło przedstawiciela Konfederacji, która przekroczyła próg wyborczy. Jej liderowi zabrakło około tysiąca głosów. Czytaj dalej »
PKW: głosy policzone. Komisja podała szczegółowe wyniki wyborów, frekwencję... [wideo]
2019-10-14, 18:40Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59% głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40%, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,56%, Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,55% Konfederacja - 6,81%. Czytaj dalej »
Radość, wzruszenie, entuzjazm, ale i obawy - posłowie komentują swój sukces
2019-10-14, 18:13Poprosiliśmy parlamentarzystów z naszego regionu o powyborczy komentarz. Zapytaliśmy, co poczuli widząc korzystny dla siebie wynik... Czytaj dalej »
Jan Krzysztof Ardanowski o swoim wyniku wyborczym. Zdobył ponad 76 tys. głosów
2019-10-14, 13:41Ponad 76 tys. głosów uzyskał w wyborach do Sejmu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Będziemy nadal realizować nasz program powiedział Polskiemu Radiu PiK lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńs… Czytaj dalej »
Jaka frekwencja w naszym regionie? Gdzie najwięcej osób poszło do urn?
2019-10-14, 12:20Nie jest znana jeszcze ostateczna frekwencja w całym kraju, ale już wiemy jaka była w naszym regionie. Czytaj dalej »
Wyniki wyborów do Senatu w Kujawsko-Pomorskiem [aktualizacja]
2019-10-14, 10:45Podajemy wyniki głosowania do Senatu w naszym regionie. Wszystkie komisje dostarczyły już pełne dane. Czytaj dalej »
Prof. Radosław Sojak: Lewica największą przegraną wyborów
2019-10-14, 10:35Prof. Radosław Sojak socjolog, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia, uważa, że największą przegraną wczorajszych wyborów jest Lewica, mimo, że wraca do Sejmu, to jednak uzyskany wynik jest znacznie poniżej jej oczekiwań. Czytaj dalej »
PSL-Koalicja Polska: Współpraca z Kukizem i innymi środowiskami to dobry krok
2019-10-13, 22:56- To bardzo dobry wynik, świadczący, że wybraliśmy dobrą drogę - tak sondażowy wynik PSL-Koalicji Polskiej ocenia lider bydgoskiej listy, wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa. Czytaj dalej »