Prof. Artur Laska będzie kandydować na rektora UKW. Publikuje swój spot wyborczy [wideo]
„Razem dla Uniwersytetu” to hasło kampanii prof. Laski, dziekana Wydziału Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Poniżej oświadczenie kandydata. To już trzecia osoba z uniwersyteckiego grona, która zapowiada start w wyborach. Rektorem chcieliby także zostać prof. Jarosław Burczyk oraz prof. Bernard Mendlik. Kadencja obecnego szefa uczelni, prof. Jacka Woźnego kończy się w 2024 roku.
„Szanowni Państwo, Droga Społeczności Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,
Kilka dni temu przywitaliśmy Nowy 2024 Rok. To dobra okazja, aby życzyć sobie pomyślności na wspólnej drodze akademickich wyzwań, niechaj perspektywa tego nowego początku pozwoli Nam z optymizmem i odwagą spoglądać w przyszłość. Życzenia takie wydają się tym bardziej zasadne, że już niedługo zdecydujemy o kierunku, w którym podążać będzie Nasza Wspólnota w najbliższych latach.
Kierując do Państwa te słowa, pragnę więc oficjalnie ogłosić, że w najbliższym czasie będę ubiegał się o status kandydata i jeśli odpowiednie gremia uznają to za stosowne – wezmę udział w wyborach rektorskich. Do tej decyzji przygotowały mnie kierownicze doświadczenia i sukcesy, profesjonalna wiedza o przywództwie i zarządzaniu, a także konstruktywne emocje, motywujące do wyjścia z roli jedynie obserwatora procesów na Naszej Uczelni. Jako Bydgoszczanin, kochający swoje rodzinne miasto i oddany swojej Alma Mater, chciałbym przysłużyć się do jej świetności oraz należytej rangi. Czuję pełną gotowość, aby z energią i entuzjazmem podołać wynikającym z tego wyzwaniom.
Siły dodają mi płynące od Państwa głosy, które od kilku miesięcy wspierają moje nieoficjalne dążenia. Ich nieprzeciętna skala uświadamia mi odpowiedzialność za propozycję, która powinna odświeżyć standardy zarządzania, przy uszanowaniu dorobku i doświadczenia ludzi, którzy codzienną pracą budowali i budują Naszą Uczelnię. Jestem przekonany, że racjonalna wizja Uniwersytetu opiera się dzisiaj na zdolności do transformacji, ale i wrażliwości na potrzeby wszystkich, bez wyjątku, grup tworzących akademicką wspólnotę. Nasz sukces wymaga profesjonalizmu i dialogu – dostrzeżenia i posłuchania siebie nawzajem.
Chciałbym więc zaproponować Państwu model skutecznie zarządzanego Uniwersytetu, a także takiego, który jak każdy „żywy organizm” potrzebuje rozwagi, dbałości i uważności. Dlatego moja wizja rozwoju, choć równoważy doskonałość nauki, kształcenia i współpracy, to pozwala również dostrzec bieżące potrzeby, wynikające z okoliczności i czasów, w jakich przychodzi nam żyć. Spoglądając na czekające Nas wyzwania, z pokorą, ale i odwagą postaram się zasłużyć na Państwa zaufanie i jestem przekonany, że go nie zawiodę.
Do startu oficjalnej kampanii wyborczej pozostało jeszcze trochę czasu. W tej chwili doprecyzowuję założenia programu i zależy mi, aby uwzględniał on perspektywę różnych grup. Serdecznie zapraszam więc do kontaktu i rozmowy. Wkrótce upublicznię też skład proponowanych prorektorów. Jesteśmy w komplecie i mogę zapewnić, że są to osoby o świeżym, ale i opartym na doświadczeniu, szerokim spojrzeniu na Nasz Uniwersytet. Wszyscy mają też poczucie odpowiedzialności za współtworzony zespół i bez wątpienia zasługują na oddzielną prezentację, adekwatną względem ich kompetencji i osiągnięć.
Na koniec przesyłam też Państwu link do mojego spotu wyborczego. Mam nadzieję, że zawarty w nim przekaz będzie zachętą, abyśmy w trakcie najbliższych miesięcy porozmawiali, wyznaczyli wspólny kierunek i poszli – jak brzmi oficjalne hasło mojej kampanii – RAZEM DLA UNIWERSYTETU! Będę zaszczycony, jeśli tak się stanie”.
Zobacz także

Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »

Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »

Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »

Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »

Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »

Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »

Kandydatki Polski 2050 obiecują więcej żłobków i namawiają do głosowania na kobiety
2023-10-12, 17:03Kobiece postulaty w ramach programu „Kobiety, do przodu!' przedstawiły w Toruniu kandydatki na posłów Polski 2050 Szymona Hołowni, startujące z list Trzeciej Drogi. Czytaj dalej »

Budzik odlicza minuty do wyborów. Prezydenci miast w regionie zachęcają do głosowania
2023-10-12, 16:31Na bydgoskim Starym Rynku stanął budzik odliczający godziny i minuty do rozpoczęcia wyborów. To część akcji profrekwencyjnej „Nie śpij, bo cię przegłosują”. Do udziału w wyborach zachęca też prezydent Włocławka. Czytaj dalej »

Poseł Piotr Król od ośmiu lat zajmuje się infrastrukturą. I nie chce tego zmieniać
2023-10-12, 14:58Trasa S10 na odcinku od Bydgoszczy do autostrady A1, budowa drugiego most na Wiśle w bydgoskim Fordonie i obwodnic dla Strzelna, Kruszwicy i Nowej Wsi Wielkiej - to kluczowe inwestycje w infrastrukturę, którymi w nowej kadencji chciałby… Czytaj dalej »

Tereny pozachemowskie w wyborczym programie Jarosława Wenderlicha
2023-10-12, 14:10Kolejne punkty swojego programu wyborczego pod nazwą „9-tka Wenderlicha' przedstawił - tym razem przed Stadionem Miejskim Zawiszy w Bydgoszczy - minister Jarosław Wenderlich. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, radny… Czytaj dalej »