We włocławskim sztabie KO nie było wybuchów radości. „To będą trudne dwa tygodnie”
Koalicja Obywatelska swój włocławski wieczór wyborczy zorganizowała w siedzibie Platformy Obywatelskiej przy ul. Bojańczyka.
Byli tam kandydaci na posłów, a także niemal w komplecie władze włocławskiego ratusza z prezydentem miasta Markiem Wojtkowskim, który równolegle pełni funkcję szefa Platformy we Włocławku. Nie było wybuchu radości.
- Radość jest umiarkowana, liczyłem, że ta różnica będzie mniejsza – mówi prezydent Wojtkowski. - Obawiam się najbliższych dwóch tygodni, bo prezydent Andrzej Duda powierzy misję tworzenia rządu PiS-owi, a przez dwa tygodnie może się bardzo wiele wydarzyć. Jest to swoisty test dla wszystkich posłów, jeszcze elektorów opozycji, bo bardzo jestem ciekaw, jak się zachowają. Obawiam się, że przez dwa tygodnie Prawo i Sprawiedliwość użyje wszelkich instrumentów, żeby uzyskać w Sejmie większość – a to jest zaledwie 18 mandatów. Tego się obawiam najbardziej – że może dość do „kupowania” posłów. (...)
Zobacz także
Białorusini z regionu manifestowali w Bydgoszczy. Za wschodnią granicą trwają wybory
2025-01-26, 17:21„Precz z dyktaturą” - to hasło, które pojawiło się na białym banerze, obok biało-czerwono-białych flag historycznej Białorusi. Czytaj dalej »
Włocławianin chce wystartować w wyborach prezydenckich. Utworzył już komitet wyborczy
2025-01-22, 19:51Pojawił się kolejny kandydat na prezydenta kraju. Tym razem z naszego regionu. To włocławianin, Maciej Maciak - twórca i lider „Ruchu Dobrobytu i Pokoju”, właściciel niedziałającej już włocławskiej telewizji CW-24. Czytaj dalej »
Zagłosują na nowego burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Znana jest data wyborów
2025-01-21, 16:50Przedterminowe wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego (powiat radziejowski) odbędą się 9 marca - wynika z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta
2025-01-21, 09:56Sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga i Wiesława Lewickiego - zarejestrowała do tej pory Państwowa Komisja Wyborcza. Czytaj dalej »
Zbierają podpisy, bo chcą by Rafał Trzaskowski był prezydentem. Potrzeba ich aż 100 tysięcy
2025-01-19, 17:55Bydgoski sztab kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Warszawy. Czytaj dalej »
Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie. Zaczyna się kampania wyborcza
2025-01-15, 10:51Szymon Hołownia poinformował, że zarządził wybory prezydenckie, które odbędą się 18 maja. Jego postanowienie przekazane zostało przewodniczącemu PKW i premierowi, jeszcze w środę ma zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw i wtedy… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Kiedy ewentualna druga tura?
2025-01-08, 14:49Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wyznaczył termin wyborów prezydenckich na 18 maja. Poinformował, że w tej sytuacji ewentualna druga tura wyborów odbyłaby się 1 czerwca. Czytaj dalej »
Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu PiS z wyborów parlamentarnych
2024-12-30, 14:45Państwowa Komisja Wyborcza, wykonując postanowienie Sądu Najwyższego, przyjęła sprawozdanie finansowe komitetu Prawa i Sprawiedliwości z wyborów parlamentarnych 2023 r. PKW podkreśliła, że nie przesądza, czy Izba Kontroli Nadzwyczajnej… Czytaj dalej »
Piotr Hemmerling: Wierzymy w to, że Magdalena Biejat wejdzie do drugiej tury wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-12-16, 09:12Magdalena Biejat została kandydatką Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich. Jakie ma szanse i czy poprawi wynik osiągnięty przez poprzednich lewicowych kandydatów. Na pytania Macieja Wilkowskiego odpowiadał Piotr Hemmerling, wicewojewoda… Czytaj dalej »
Rada Krajowa Nowej Lewicy zadecydowała: Magdalena Biejat została kandydatką na prezydenta
2024-12-15, 13:56Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat będzie kandydatką Nowej Lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Decyzję taką podjęła w niedzielę Rada Krajowa Nowej Lewicy. Czytaj dalej »