Jarosław Wenderlich przypomina o społecznych programach PiS - u i o swojej „dziewiątce"
Minister Jarosław Wenderlich podsumował w Bydgoszczy swoją kampanię wyborczą. Polityk zachęcał do udziału w wyborach i głosowania cztery razy „na nie" w referendum. Jak podkreślił, jest to wybór pomiędzy ośmioma latami rządów Platformy Obywatelskiej i ośmioma latami Zjednoczonej Prawicy
– Pamiętamy, że za Platformy Obywatelskiej podniesiono wiek emerytalny, podniesiono także stawkę podatku VAT – mówi Jarosław Wenderlich. – Za naszych rządów dbaliśmy o seniorów, wprowadzono 13. i 14. emeryturę. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło osiem konkretów, ja zaproponowałem dziewiąty konkret, tak zwaną „dziewiątkę Wenderlicha". Tam są propozycje programowe istotne dla naszego regionu, między innymi kwestia terminalu intermodalnego w Emilianowie, także takie sprawy, jak przekształcenie Muzeum Okręgowego w Muzeum Narodowe, czy wpisanie Kanału Bydgoskiego na listę pomników historii.
Jarosław Wenderlich zadeklarował także walkę o tradycyjne wartości i ochronę dobrego imienia świętego Jana Pawła II. Do czasu ciszy wyborczej polityk, wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości, chce prowadzić kampanię bezpośrednią, rozmawiając z mieszkańcami i wręczając im ulotki.
Zobacz także
Dobrze zainwestowane pieniądze: wsparcie dla strażaków-ochotników ze Żnina
2023-10-12, 13:30Ewa Kozanecka, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, przekazała strażakom ochotnikom ze Żnina promesę na zakup niezbędnego sprzętu. Pieniądze pochodzą z konkursu „Fundacja KGHM Polska Miedź dla OSP” oraz programu „Orlen… Czytaj dalej »
Przemysław Przybylski: Według prawników prezydent Zaleski nie naruszył kodeksu wyborczego
2023-10-12, 12:52Chodzi o wideo, na którym prezydent Torunia chwali swojego zastępcę Adriana Móla, startującego w wyborach parlamentarnych. Nagranie zostało zarejestrowanie w toruńskim ratuszu. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi polic… Czytaj dalej »
13 milionów dla zakładu URSUS w Chełmnie! Na konferencji legenda Solidarności
2023-10-12, 12:11Chełmiński Zakład Sprzętu Mechanicznego Ursus w Chełmnie z rządową dotacją - taką wiadomość przekazał prezes Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki, jedynka PiS-u z okręgu numer 5. Czytaj dalej »
Radosław Kempinski: Samorządowcy są zadowoleni z programów rządowych [Rozmowa Dnia]
2023-10-12, 09:48Wicewojewoda kujawsko pomorski i kandydat do senatu Radosław Kempinski wysoko ocenia rządowe programy inwestycyjne dla samorządów. Jego zdaniem nie ma przypadków by prawidłowo złożony wniosek spotkał się z odmową finansowania -… Czytaj dalej »
Jak ograniczyć inflację? Debata liderów list z okręgu toruńsko-włocławskiego [link do wideo]
2023-10-12, 08:35W czwartek (12 października) odbyła się ostatnia już debata w Polskim Radiu PiK. Tym razem do studia zaprosiliśmy liderów list okręgu toruńsko-włocławskiego. Czytaj dalej »
Poseł Kownacki: Prezydent Brejza sowicie wynagradza szefów spółek, mimo że te przynoszą straty
2023-10-11, 19:47- Gigantyczne jak na Inowrocław wynagrodzenia, gigantyczne straty jak na - nieduże de facto - spółki miejskie - mówił o inowrocławskich spółkach miejskich poseł Bartosz Kownacki. Podkreślał, że skutki tego ponoszą mieszkańcy… Czytaj dalej »
Minister Wenderlich: Terminal w Emilianowie to dla Bydgoszczy i okolic wielka szansa
2023-10-11, 14:44Wsparcie dla budowy terminalu intermodalnego w Emilianowie zadeklarował minister Jarosław Wenderlich, który kandyduje na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
O inwestycjach w regionie i inflacji. Po debacie „jedynek” z okręgu bydgoskiego [wideo]
2023-10-11, 13:05W kolejnej debacie parlamentarnej Polskiego Radia PiK zaprezentowali się kandydaci do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Czytaj dalej »
Poseł Lenz: Dzwonienie do wyborców to norma w systemach demokratycznych [Rozmowa dnia]
2023-10-11, 09:57Tomasz Lenz, poseł Koalicji Obywatelskiej, w najbliższych wyborach kandydujący do Senatu, zapytany w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK o pomysł Donalda Tuska, by politycy dzwonili do niezdecydowanych, mówił, że nie jest to żadna… Czytaj dalej »
Konfederacja: Dojazd do centrum Bydgoszczy trudny, a komunikacja miejska nie działa
2023-10-11, 09:10„CBY do Sejmu” - takie było hasło wyborczej konferencji prasowej polityków Konfederacji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »