Łukasz Schreiber w Śliwicach: Udało się zrobić więcej, niż obiecaliśmy
Minister w Kancelarii Premiera podsumował swoją wyborczą kampanię. Łukasz Schreiber rano odwiedził gminę Śliwice, gdzie poinformował o wsparciu finansowym na rozbudowę ośrodka zdrowia, minister zachęcał też do głosowania w wyborach.
– Myślę, że jeżeli spojrzymy na efekty tych ostatnich ośmiu, ale przede wszystkim pięciu lat, to mam nadzieję, że państwo przyznacie, że ta nasza wspólna praca przyniosła szereg dobrych rzeczy. Tak naprawdę zdecydujecie państwo o sprawach najważniejszych. O tym, czy warto zaryzykować ten rozwój społeczno-gospodarczy z ostatnich ośmiu lat. Mogę to mówić, patrząc państwu prosto w oczy, że udało się dotrzymać słowa w każdej z tych spraw. Co więcej, udało się zrobić więcej, niż to, co obiecaliśmy cztery lata temu w stosunku do gminy Śliwice – podkreślił Schreiber.
– Dzięki jego (Łukasza Schreibera – przyp.) zaangażowaniu, również pana premiera, otrzymaliśmy z rezerwy kolejny milion 100 tysięcy złotych dofinansowania na rozbudowę drugiej części naszego ośrodka zdrowia – dodał Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice.
Jeszcze dzisiaj minister odwiedzi między innymi Gostycyn, Sępólno krajeńskie, Nakło. Kampanię zakończy wielkim sportowym finałem w Politechnice Bydgoskiej.
Zobacz także

Tomasz Lenz nie będzie kandydatem KO do Sejmu, ale chce wystartować do Senatu
2023-04-27, 15:45Obecny poseł Koalicji Obywatelskiej i szef regionu kujawsko-pomorskiego PO Tomasz Lenz nie znajdzie się na listach wyborczych KO - wynika z wypowiedzi sekretarza generalnego KO Marcina Kierwińskiego. - Wszelkie deklaracje, jeżeli chodzi… Czytaj dalej »

Polska 2050 i PSL wystartują w wyborach wspólnie. Jedna lista ogłoszona
2023-04-27, 14:01- Podjęliśmy z PSL decyzję o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych; powołamy wspólny koalicyjny komitet wyborczy - poinformował w czwartek (27 kwietnia) lider Polski 2050 Szymon Hołownia podczas wspólnej konferencji… Czytaj dalej »

Prof. Ryba: Rośnie opór przeciwko uzurpacji kompetencji przez instytucje unijne [Rozmowa dnia]
2023-04-27, 10:28- Istnieją instrumenty obrony suwerenności państw przed uzurpacją instytucji unijnych. Trzeba tworzyć w tej sprawie pewną międzynarodową koalicję - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK prof. Mieczysław Ryba, historyk… Czytaj dalej »
Violetta Weroniecka
2023-04-26, 20:54Gościem „Rozmowy dnia” był historyk i politolog - profesor Mieczysław Ryba. Rozmawialiśmy między innymi o pakcie senackim i o strategiach opozycji przed wyborami. Michał Jędryka: Jedna z partii, Solidarna Polska, zmienia nazwę… Czytaj dalej »

Polska 2050: Żądamy zatrzymania wycinki lasów w celach ekonomicznych
2023-04-26, 20:18Swoje postulaty na poprawę funkcjonowania Lasów Państwowych przedstawili w Toruniu działacze partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Wśród ich propozycji jest m.in. podwojenie powierzchni parków narodowych do 2030 roku. Czytaj dalej »

Donald Tusk ogłosił rozpoczęcie kampanii KO. Szefową sztabu Wioletta Paprocka
2023-04-17, 19:57- W porozumieniu z liderami Partii Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska i Platformy Obywatelskiej postanowiliśmy zaprezentować Wiolettę Paprocką jako szefową sztabu wyborczego KO - powiedział w poniedziałek w Białej Podlaskiej… Czytaj dalej »

„PiS oszukał młodych ludzi”. Nowa młodzieżówka PO zaczyna działalność w regionie
2023-04-17, 16:56Stowarzyszenie Nowa Generacja Młodych, młodzieżówka Platformy Obywatelskiej, zainaugurowała działalność na Kujawach i Pomorzu. - W ciągu dwóch, trzech tygodni struktury stowarzyszenia zostaną powołane w całym kraju - zapowiadają… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia: jednej wspólnej listy opozycji nie będzie [Rozmowa dnia]
2023-04-05, 10:07- Moim zdaniem już dawno powinniśmy byli powiedzieć sobie, że zrobimy dobre dwie listy - co też będzie wymagało megawysiłku. Jak zrobimy te dwie listy, to ludzie będą mieli wybór, a nie będą zaganiani do jednej czy drugiej zagrody… Czytaj dalej »

Posłowie Zielonych i KO: Polacy są wykluczeni komunikacyjnie, a PiS nic z tym nie robi
2023-04-05, 06:53- Rząd powinien wspierać samorządy w walce z wykluczeniem komunikacyjnym Polaków. Tymczasem jest to niezrealizowana obietnica Prawa i Sprawiedliwości - mówili podczas konferencji prasowej przed dworcem PKS w Bydgoszczy Klaudia Jachira… Czytaj dalej »

Szymon Hołownia w Bydgoszczy: W Polsce można umrzeć w kolejce do lekarza
2023-04-04, 21:00O potrzebie zmian m.in. w systemie edukacji i ochronie zdrowia mówił Szymon Hołownia na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Bydgoszczy. Lider Polski 2050 podkreślał, że w szkołach szczególnie ważna powinna być nauka języka angiel… Czytaj dalej »