Łukasz Schreiber w Śliwicach: Udało się zrobić więcej, niż obiecaliśmy
Minister w Kancelarii Premiera podsumował swoją wyborczą kampanię. Łukasz Schreiber rano odwiedził gminę Śliwice, gdzie poinformował o wsparciu finansowym na rozbudowę ośrodka zdrowia, minister zachęcał też do głosowania w wyborach.
– Myślę, że jeżeli spojrzymy na efekty tych ostatnich ośmiu, ale przede wszystkim pięciu lat, to mam nadzieję, że państwo przyznacie, że ta nasza wspólna praca przyniosła szereg dobrych rzeczy. Tak naprawdę zdecydujecie państwo o sprawach najważniejszych. O tym, czy warto zaryzykować ten rozwój społeczno-gospodarczy z ostatnich ośmiu lat. Mogę to mówić, patrząc państwu prosto w oczy, że udało się dotrzymać słowa w każdej z tych spraw. Co więcej, udało się zrobić więcej, niż to, co obiecaliśmy cztery lata temu w stosunku do gminy Śliwice – podkreślił Schreiber.
– Dzięki jego (Łukasza Schreibera – przyp.) zaangażowaniu, również pana premiera, otrzymaliśmy z rezerwy kolejny milion 100 tysięcy złotych dofinansowania na rozbudowę drugiej części naszego ośrodka zdrowia – dodał Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice.
Jeszcze dzisiaj minister odwiedzi między innymi Gostycyn, Sępólno krajeńskie, Nakło. Kampanię zakończy wielkim sportowym finałem w Politechnice Bydgoskiej.
Zobacz także

Jędrzej Kucharski nowym burmistrzem Piotrkowa Kujawskiego! Po niedzielnych wyborach
2025-03-24, 06:00Piotrków Kujawski ma nowego burmistrza. W niedzielnej drugiej turze wyborów zwyciężył Jędrzej Kucharski z Komitetu Wyborczego Wyborców „Teraz my!'. Czytaj dalej »

Mieszkańcy miasta i gminy Piotrków Kujawski głosują. Druga tura wyborów burmistrza
2025-03-23, 10:50Rozpoczęła się druga tura głosowania w Piotrkowie Kujawskim. Dwa tygodnie temu - w turze pierwszej, żaden z ośmiorga kandydatów nie osiągnął przynajmniej polowy ważnie oddanych głosów. Czytaj dalej »

Sprawozdanie finansowe Konfederacji odrzucone przez PKW. Komentarz partii: Niesprawiedliwe
2025-03-17, 22:38PKW jednogłośnie odrzuciła w poniedziałek sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego Konfederacji za wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Szef klubu Konfederacji Grzegorz Płaczek określił decyzję jako niesprawiedliwą i zapowiedział… Czytaj dalej »

Mieszkańcy Bydgoszczy aż do jesieni wybierają osiedlowych radnych. Kiedy i gdzie? [harmonogram]
2025-03-17, 07:57Już czternaście wyborczych wieczorów za nami. Ostatnio głosowało Łęgnowo. Następne w kolejce są: Osowa Góra, Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto i Stary Fordon. Czytaj dalej »

Kujawsko-pomorscy samorządowcy KO z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-13, 13:52Samorządowcy KO z naszego regionu wyrazili poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta Polski. W ramach kampanii „Samorządy Naprzód” odbyły się spotkania w Żninie i w Solcu Kujawskim. Czytaj dalej »

Wybory 2025. Karol Nawrocki opowiadał o podatkach w Chełmnie
2025-03-12, 18:48Kandydat na prezydenta RP popierany przez PiS odwiedził w poniedziałek nasz kujawsko-pomorskie. W Chełmnie spotkał się na rynku z mieszkańcami. Czytaj dalej »

Włocławska „Solidarność" namawia do głosowania na Karola Nawrockiego
2025-03-11, 20:23Lider włocławskiej ,,Solidarności', wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Włocławsko-Toruńskiego, Janusz Dębczyński, zaapelował do członków związku o głosowanie na Karola Nawrockiego w zbliżających się wyborach prezydenckic… Czytaj dalej »

Politycy PiS z regionu jadą w teren. Będą spotkania otwarte promujące kandydata tej partii
2025-03-10, 17:01Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają podróż po regionie. Będą odwiedzać wszystkie gminy z okręgu bydgoskiego. Podczas spotkań otwartych mają zachęcać do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego… Czytaj dalej »

Mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego w niedzielę głosują! Wybierają nowego burmistrza
2025-03-09, 07:53W wyborach w Piotrkowie Kujawskim startuje ośmioro kandydatów. Przygotowano 13 lokali wyborczych. Czytaj dalej »

Posłanki KO zachęcały panie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego na placu Praw Kobiet
2025-03-08, 20:29- Rafał Trzaskowski to jedyny kandydat na prezydenta, który zagwarantuje prawa kobiet - twierdzą posłanki Koalicji Obywatelskiej. Iwona Karolewska, Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko spotkały się w Dniu Kobiet na Placu Praw Kobiet… Czytaj dalej »