Minister Wenderlich: Terminal w Emilianowie to dla Bydgoszczy i okolic wielka szansa
Wsparcie dla budowy terminalu intermodalnego w Emilianowie zadeklarował minister Jarosław Wenderlich, który kandyduje na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim.
Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przypomniał, że w 2019 roku została zawiązana spółka, która ma wspierać budowę terminalu kolejowo-drogowego, ale - jak mówił na konferencji prasowej w Bydgoszczy - sprawę cały czas trzeba pilotować na poziomie parlamentarnym.
- Terminal Bydgoszcz Emilianowo to wielka szansa dla Nowej Wsi Wielkiej, Inowrocławia, Bydgoszczy. To dodatkowe miejsca pracy – mówił Jarosław Wenderlich. - Jako poseł będę wspierał także wpisanie Bydgoszczy do sieci bazowej TEN-T. W tej sprawie są już podjęte działania. Dzięki eurodeputowanemu Kosmie Złotowskiemu sprawa trafiła na posiedzenia komisji w Parlamencie Europejskim, ale trzeba działać także na poziomie Parlamentu polskiego. To są kwestie niezmiernie ważne dla interesów Bydgoszczy, ziemi bydgoskiej, metropolii bydgoskiej – dodaje.
Jarosław Wenderlich zadeklarował, że jako poseł zamierza w nowej kadencji pilotować również sprawę budowy magistrali węglowej Bydgoszcz - Gdynia. - To inwestycja warta 10 miliardów złotych i dobrze, by czuwały nad nią osoby znające się na prawie - mówił Wenderlich.
Zobacz także
Przedwyborczy happening "Metropolii Bydgoskiej"
2014-11-13, 09:54Rozbijanie symbolicznego muru partyjniactwa, niekompetencji i degradacji miasta przeprowadzili na Starym Rynku w Bydgoszczy kandydaci w wyborach samorządowych ze Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska'. Czytaj dalej »
Bydgoszcz i Toruń w prezydenckich sondażach wyborczych
2014-11-13, 08:15Na trzy dni przed wyborami samorządowymi, swój sondaż dotyczący wyborów prezydenckich publikuje Gazeta Wyborcza. W Bydgoszczy zanosi się na drugą turę, w Toruniu zaś - według tego badania, drugiego głosowania nie będzie. Czytaj dalej »

Kongres Nowej Prawicy o bydgoskim sporcie
2014-11-12, 19:15Kandydaci na bydgoskich radnych i urząd prezydenta miasta z listy Kongresu Nowej Prawicy, wypowiedzieli się na temat bydgoskiego sportu. Czytaj dalej »
Bydgoska debata na temat upadku "Zachemu"
2014-11-12, 19:06Siedmiu kandydatów na urząd prezydenta Bydgoszczy uczestniczyło w debacie na temat przyczyn upadku 'Zachemu'. Spotkanie dotyczyło także strategii miasta wobec obszaru byłych Zakładów Chemicznych. Czytaj dalej »

Konferencja przedwyborcza Metropolii Bydgoskiej
2014-11-12, 17:41W trakcie kolejnej przedwyborczej konferencji prasowej przedstawiciele Metropolii Bydgoskiej poruszali kwestię przywrócenia świetności terenom nad Starym Kanałem Bydgoskim. Czytaj dalej »
Bydgoska konferencja prasowa SLD-Lewica Razem
2014-11-12, 17:17Komitet wyborczy SLD-Lewica Razem zorganizował w Bydgoszczy przedwyborczą konferencję prasową, w trakcie której pojawiło się wiele gorzkich słów pod adresem obecnych władz miasta. Czytaj dalej »

Michał Zaleski i toruńskie inwestycje na kolejne lata
2014-11-12, 16:30Rozbudowa układu komunikacyjnego Torunia, tworzenie kolejnych mieszkań komunalnych oraz modernizacja basenu przy ul. Bażyńskich - to przykłady zaplanowanych na kolejne lata inwestycji, które zapowiedział ubiegający się o czwartą… Czytaj dalej »
Pomysły PO dla mieszkańców Torunia
2014-11-12, 14:05Mniej dużych zadań np. w zakresie infrastruktury, a więcej nastawienia na komfort życia mieszkańców. To główne założenia zaprezentowanego przez Platformę Obywatelską 'Programu Miejskiego', jaki partia przygotowała dla Torunia… Czytaj dalej »
PiS podsumowuje kampanię do sejmiku województwa
2014-11-12, 13:05Słuchać Polaków - zmieniać Polskę to hasło konferencji, która odbyła się w biurze poselskim bydgoskiego posła PiS - Tomasza Latosa. Czytaj dalej »

Konstanty Dombrowicz o sporcie i rekreacji
2014-11-12, 12:09Po raz kolejny Konstanty Dombrowicz spotkał się z dziennikarzami, by poinformować o swoich planach. Czytaj dalej »