We Włocławku powstał Honorowy Komitet Poparcia posłanki Joanny Borowiak
Włocławska posłanka Joanna Borowiak z PiS-u, która ubiega się o parlamentarną reelekcję, dostała oficjalną rekomendację Związku Zawodowego ,,Solidarność". W komitecie poparcia posłanki są także lokalni działacze, artyści, przedsiębiorcy, lekarze.
– Bardzo się cieszę, że mogę dziś we Włocławku zaprezentować komitet poparcia mojej kandydatury do sejmu – mówi poseł Joanna Borowiak. – W tym komitecie są wybitne postaci związane z naszym miastem: jest pan Józef Stolorz, znany artysta plastyk, jest pan Antoni Bisaga, włocławski rzeźbiarz znany w całej Polsce, jest pani Bożena Banachowicz, która utworzyła Związek Pielęgniarek i Położnych, są państwo Kunkel, pan doktor Kunkel wraz z małżonką. Są społecznicy, są samorządowcy, są osoby, które już nie po raz pierwszy trwają przy mnie i stanowią komitet poparcia.
– Związek Zawodowy Solidarność nie wsparł oficjalnie żadnej partii politycznej, ale stwierdził w swoim stanowisku, że popieramy tych, którzy są wiarygodni, i którzy dobrze współpracują ze związkiem i nie wycofują się z wcześniej złożonych obietnic – mówi Janusz Dębczyński, wiceprzewodniczący Solidarności Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego. – Dlatego ja udzieliłem swojego poparcia kandydatce Joannie Borowiak, bo ona jest również członkiem Solidarności. Jej pracę, jej dotychczasowe działaniach przez dwie kadencje w parlamencie oceniam bardzo pozytywnie i bardzo wysoko (...).
Więcej w relacji Marka Ledwosińskiego.
Zobacz także
Piotr Całbecki ogłosił start w wyborach do sejmiku. Marszałkiem jest ponad 17 lat
2024-03-05, 20:27Marszałek Piotr Całbecki ubiega się o kolejną kadencję w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poinformował o tym w mediach społecznościowych, zamieszczając wideo nagrane na targowisku miejskim w Toruniu, bo „to miejsce, gdzie… Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski: jeżeli zostanę wybrany, moim zastępcą będzie Marcin Czyżniewski
2024-03-05, 18:57Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Torunia. To przedsiębiorcy, nauczyciele, byli sportowcy i obecni radni. Hasło kampanii brzmi „Postaw na wzrost”. Czytaj dalej »
Rozwój rekreacji nad Kanałem i rozbudowa Myślęcinka. To proponuje Bydgoska Prawica
2024-03-05, 17:56- By Bydgoszcz była jeszcze bardziej zielona - tego chce Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta. Wśród propozycji są m.in. Zielony Budżet Obywatelski, rewitalizacja miejsc zdegradowanych, wykorzystanie potencjału… Czytaj dalej »
Aktywni dla Torunia prezentują swój program i kandydatów do Rady Miasta
2024-03-05, 11:55Inteligentne miasto, które korzysta z energii mieszkańców i e-technologii ułatwiającej im życie - to wizja Aktywnych dla Torunia. - Toruń ma być miastem wygodnym do życia, które zapewni dobrą edukację, dostęp do terenów zieleni… Czytaj dalej »
Chce kolejny raz być prezydentem Włocławka. „Przede wszystkim infrastruktura”
2024-03-04, 22:00Walczący o trzecią kadencję prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, zapowiada, że jeśli wygra - nie będzie rewolucji. - Będą to rządy kontynuacji, bo trzeba się skupić na wielu zadaniach rozpoczętych, ale nie zakończonych - mówi… Czytaj dalej »
Tak wyglądają wyborcze listy PiS we Włocławku. Zaskoczenie w Śródmieściu
2024-03-04, 20:31Wiemy już, kto otwiera listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Włocławka. W większości znane twarze, radni z wieloletnim stażem w samorządzie. Czytaj dalej »
„Włocławek musi się przestać zadłużać". Barbara Moraczewska kandyduje na prezydenta
2024-03-04, 18:54- Włocławek zasługuje na więcej - przekonuje kandydatka Trzeciej Drogi na prezydenta Włocławka. Z obecnym włodarzem miasta zmierzy się jego była zastępczyni, Barbara Moraczewska. Czytaj dalej »
Pieniądze są, a drogi wciąż dziurawe. Łukasz Schreiber i Bydgoska Prawica chcą to zmienić [zdjęcia]
2024-03-04, 17:24Przedstawiciele Bydgoskiej Prawicy przedstawili 9. punkt swojego programu - obietnicę, że po wygranych wyborach samorządowych, co roku na budowę dróg gruntowych w mieście przeznaczone zostanie minimum 35-40 milionów złotych. Czytaj dalej »
Kto zaskoczony, a kto zadowolony? Komentarze po starcie Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-04, 12:26Jak zareagowali kandydaci na prezydenta Bydgoszczy po tym, jak w niedzielę dołączyła do nich reprezentantka Trzeciej Drogi - Joanna Czerska-Thomas? Czytaj dalej »
Politycy z regionu o wyborach prezydentów Bydgoszczy i Torunia. Radiokonferencja w PR PiK [wideo]
2024-03-04, 11:24Trzecia Droga dołącza do walki o prezydenturę Bydgoszczy. Czy trzeci kandydat to poważny problem dla Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy? Czytaj dalej »