We Włocławku powstał Honorowy Komitet Poparcia posłanki Joanny Borowiak
Włocławska posłanka Joanna Borowiak z PiS-u, która ubiega się o parlamentarną reelekcję, dostała oficjalną rekomendację Związku Zawodowego ,,Solidarność". W komitecie poparcia posłanki są także lokalni działacze, artyści, przedsiębiorcy, lekarze.
– Bardzo się cieszę, że mogę dziś we Włocławku zaprezentować komitet poparcia mojej kandydatury do sejmu – mówi poseł Joanna Borowiak. – W tym komitecie są wybitne postaci związane z naszym miastem: jest pan Józef Stolorz, znany artysta plastyk, jest pan Antoni Bisaga, włocławski rzeźbiarz znany w całej Polsce, jest pani Bożena Banachowicz, która utworzyła Związek Pielęgniarek i Położnych, są państwo Kunkel, pan doktor Kunkel wraz z małżonką. Są społecznicy, są samorządowcy, są osoby, które już nie po raz pierwszy trwają przy mnie i stanowią komitet poparcia.
– Związek Zawodowy Solidarność nie wsparł oficjalnie żadnej partii politycznej, ale stwierdził w swoim stanowisku, że popieramy tych, którzy są wiarygodni, i którzy dobrze współpracują ze związkiem i nie wycofują się z wcześniej złożonych obietnic – mówi Janusz Dębczyński, wiceprzewodniczący Solidarności Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego. – Dlatego ja udzieliłem swojego poparcia kandydatce Joannie Borowiak, bo ona jest również członkiem Solidarności. Jej pracę, jej dotychczasowe działaniach przez dwie kadencje w parlamencie oceniam bardzo pozytywnie i bardzo wysoko (...).
Więcej w relacji Marka Ledwosińskiego.
Zobacz także

Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »

Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »

Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »

Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »
KNP w Toruniu krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych
2014-11-24, 13:48Toruński Kongres Nowej Prawicy krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych i zapowiada złożenie protestu wyborczego. Czytaj dalej »

Protest ws. wyborów samorządowych w Toruniu
2014-11-23, 17:04Duża liczba nieważnych głosów i niespodziewanie wysoki wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego zastanawiają część prawicowych środowisk, które zorganizowały manifestację przed Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu. Czytaj dalej »

Piotrowska, Zemke i Zwiefka popierają Rafała Bruskiego
2014-11-23, 14:12Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i europoslowie: Tadeusz Zwiefka z PO i Janusz Zemke z SLD popierają Rafała Bruskiego - kandydata PO na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
PO wygrała wybory do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-11-20, 15:25PO zdobyła 14 mandatów w 33-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - ogłosiła w czwartek Wojewódzka Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »