Cel - wykorzystać każdy litr spadającej z nieba wody. Kujawsko-pomorskie na czele
Polska, a szczególnie województwo kujawsko-pomorskie, może odegrać znaczącą rolę w tzw. Niebieskim Ładzie - nowej unijnej strategii wodnej.
– Świadczą o tym dotychczasowe działania związane ze zwiększaniem retencji wody w regionie - powiedział na konferencji w Minikowie, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Stworzyliśmy radę partnerstw wodnych, stworzyliśmy strategię dla prawie każdego powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Kilkaset osób przygotowało dokumenty, które dla danego terenu, dla danej gminy, powiatu stanowią punkt wyjścia dla przyszłości, w której chcemy przede wszystkim zagospodarować każdy litr spadającej wody. To ważna rzecz, która nam się udała na Kujawach i Pomorzu. Jesteśmy jedynym województwem tak daleko posuniętym w tych pracach.
O dotychczasowych efektach w kontekście nowej unijnej strategii wodnej mówił także Ryszard Zarudzki - wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
– Mamy sytuację bardzo dobrą, ponieważ szykuje się duży program unijny. Blue Deal to 400 miliardów euro, ale musimy się bardzo dobrze do tego przygotować. Nasze województwo poprzez stan prac nad wodą, nad tym uspołecznieniem procesu, nad poszukiwaniem najlepszych inwestycji może mieć istotny wkład w dobre przygotowanie projektów – mówi Ryszard Zarudzki.
Z kolei minister Pawel Szrot - szef gabinetu prezydenta dodał, że integralną częścią programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości jest program „Woda dla Polski”. – Tę szansę trzeba wykorzystać, żeby nasz kraj się rozwijał.
Paweł Szrot otwiera listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Do Sejmu kandyduje również Ryszard Zarudzki. Z kolei Mikołaj Bogdanowicz walczy o mandat senatora w okręgu nr 10 obejmującym powiaty: inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński.
Zobacz także
Koalicja Obywatelska i Nowa Lewica przedstawiły bydgoskie listy. Partie mierzą w 17 mandatów
2024-02-22, 22:22Przed ogłoszeniem wspólnych list kandydatów na radnych Michał Sztybel (przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy) i Mirosław Kozłowicz (współprzewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Bydgoszczy), podpisali wspólną… Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz podjął decyzję w sprawie startu w wyborach samorządowych
2024-02-22, 22:08W najbliższych wyborach samorządowych nie wystartuje Roman Jasiakiewicz. Radny województwa, były prezydent Bydgoszczy i przewodniczący Rady Miasta poinformował o tym w mediach społecznościowych. Czytaj dalej »
Konfederacja i społecznicy wspólnie do wyborów w Grudziądzu. „O krok od porozumienia”
2024-02-21, 20:41Chcą połączyć siły ze stowarzyszeniami i wygrać wybory - to plan grudziądzkich polityków Konfederacji. Zapowiadają ochronę interesów przedsiębiorców i bezpieczną infrastrukturę drogową. Czytaj dalej »
Centra mediacji pomogą rozwiązywać problemy uczniów? Tego chciałby Arkadiusz Fajok
2024-02-21, 19:50Więcej patroli policyjnych w mieście i utworzenie w szkołach tzw. centrów mediacji - to kolejne pomysły, jakie przedstawił kandydat na urząd prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Czytaj dalej »
„W Bydgoszczy powinno się odbywać żużlowe Grand Prix". Łukasz Schreiber o promocji miasta
2024-02-19, 17:45- Musimy nie tylko odkorkować Bydgoszcz, ale sprawić, by stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania - mówił na konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta miasta przedstawił listę sześciu… Czytaj dalej »
Kolejny kandydat na prezydenta Włocławka. Start w wyborach ogłosił Rafał Sobolewski
2024-02-19, 13:38O urząd prezydenta Włocławka z list Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegał się Rafał Sobolewski - obecnie radny sejmiku województwa, były przewodniczący włocławskiej Rady Miasta - wówczas z ramienia PO, prawnik i przedsiębi… Czytaj dalej »
Partyjne szyldy zostawione w tyle? Łukasz Schreiber: Chcemy przyłączenia różnych środowisk
2024-02-18, 16:29- Mamy wreszcie kontrkandydata - podkreślił na niedzielnej konferencji prasowej Łukasz Schreiber. Kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta miasta zwołał spotkanie z dziennikarzami tuż po konferencji Rafała Bruskiego, który ogłosił… Czytaj dalej »
Rafał Bruski powalczy o reelekcję. Prezydent Bydgoszczy z poparciem PO i Lewicy
2024-02-18, 13:17Rafał Bruski wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i bydgoskiej Lewicy na prezydenta Bydgoszczy. „Razem dla Bydgoszczy” - to hasło kampanii wyborcze środowisk, które popierają obecnego włodarza miasta w staraniach o czwartą… Czytaj dalej »
„Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta [lista]
2024-02-17, 17:03Komitet Wyborczy „Bydgoska Prawica” Łukasza Schreibera ogłosił nazwiska kandydatów na miejskich radnych. Jedynkami w pięciu okręgach wyborczych są: Szymon Róg, Michał Krzemkowski, Wojciech Bielawa, Paweł Bokiej i Grażyna Szabelska… Czytaj dalej »
Tusk na konwencji KO: Jesteśmy gwarantami zakończenia wojny rządu z samorządem
2024-02-17, 16:49- Ta kampania samorządowa to będzie powrót do autentycznej samorządności. Idziemy do wyborów, żeby oddać władzę ludziom - powiedział w sobotę (17 lutego) w Warszawie premier, prezes PO Donald Tusk podczas konwencji inaugurującej… Czytaj dalej »