Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” – proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego.
Działacze mówili m.in. o konieczności nadzoru nad lasami, a także pozostawiania w miastach terenów zielonych, umożliwiających zdrowsze oddychanie oraz zatrzymywanie wody.
– Zmiany klimatyczne, których właśnie doświadczamy, to jedno z największych wyzwań. Musimy się uniezależnić od paliw kopalnych i postawić na odnawialne źródła energii oraz czystą energię jądrową. Wprowadzić system kaucyjny, żeby zmniejszyć ilość odpadów w naszej gospodarce, jak i zwiększyć liczbę parków narodowych w naszym kraju, żeby chronić naszą bioróżnorodność oraz co najważniejsze, skończyć w końcu z rabunkową gospodarką leśną – wymienia Adam Hoffman.
– Dziewięć lat temu nie dało się przejść z jednej części Fordonu do drugiej, żeby nie iść przez jakiś lasek. Niestety teraz jest zupełnie, lasy są wyrzynane, 75% ludzi w Polsce mówi, że wycinki powinno się ograniczać – zaznaczyła Karolina Kozłowska.
Sposoby dbania o środowisko omówili także współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy Michał Wysocki, Renata Biernacka i Alicja Wojtyna-Jodko. Wspominali m.in. o konieczności uszczelnienia granic kraju przed wwożeniem toksycznych śmieci.
Politycy Lewicy wraz z organizacjami na rzecz środowiska podpisali „Manifest Leśny” , w którym domagają się m.in. wyłączenia co najmniej 20 procent lasów z użytkowania gospodarczego oraz zrównania pensji leśników i pracowników parków narodowych.
Zobacz także

Radosław Sajna: wybory hybrydowe to dobry pomysł
2020-05-15, 10:05Kompromisowe wyjście - w ten sposób pomysł wyborów tradycyjnych i korespondencyjnych skomentował w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Radosław Sajna. Czytaj dalej »

Zwiefka: Kidawa-Błońska to jedyny konsekwentny polityk w tej kampanii
2020-05-13, 15:54Poseł Tadeusz Zwiefka z Koalicji Obywatelskiej zadeklarował w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP będzie nadal Małgorzata Kidawa Błońska. Czytaj dalej »

Minister Schreiber: Każdy sam wybierze, czy głosuje w lokalu, czy korespondencyjnie
2020-05-12, 10:14O przygotowanym projekcie ustawy dotyczącym wyborów na prezydenta RP mówił w „Rozmowie dnia” w Polskim Radiu PiK minister Łukasz Schreiber. Z przewodniczącym Stałego Komitetu Rady Ministrów rozmawiała Magdalena Ogórek. Czytaj dalej »

Wybory prezydenckie 2020 nie tylko korespondencyjne. Jest projekt ustawy
2020-05-11, 20:36Głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale każdy, kto będzie chciał, będzie mógł wybrać sposób głosowania w trybie korespondencyjnym - mówili o projekcie nowej ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich 2020 r. politycy… Czytaj dalej »

Kosma Złotowski: Nowe wybory zostaną ogłoszone przed 6 sierpnia [rozmowa]
2020-05-11, 11:24- Zdecydowaliśmy się na to, żeby ogłosić nowe wybory - mówił europoseł Kosma Złotowski, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »

Politycy PO chcą ordynacji mieszanej w wyborach prezydenckich
2020-05-08, 21:35Polacy zasługują na demokratyczne, równe, powszechne i bezpieczne wybory - mówili toruńscy politycy Platformy Obywatelskiej i chcą przekonywać do ordynacji mieszanej. Czytaj dalej »

Za piątym razem się udało: gmina Dobrcz ma wreszcie skarbnika
2020-05-07, 21:30Joanna Ratkowska oficjalnie nowym skarbnikiem gminy Dobrcz. Rada przyjęła w czwartek 7 maja stosowną uchwałę 9 głosami 'za' i 6 'wstrzymującymi się'.To kandydatka, którą już wcześniej proponował wójt gminy, jednak część radnych… Czytaj dalej »

W tegorocznych wyborach prezydenckich głosowanie wyłącznie korespondencyjnie
2020-05-07, 12:18Zgodnie z przyjętą w czwartek ustawą, która trafi teraz do prezydenta, w tegorocznych wyborach prezydenckich głosowanie odbędzie się wyłącznie korespondencyjnie - zarówno w pierwszej, jak i w ewentualnej drugiej turze. Czytaj dalej »

Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws. ustawy dot. głosowania korespondencyjnego
2020-05-07, 10:02Sejm odrzucił uchwałę Senatu ws ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Teraz ustawa trafi do prezydenta. Czytaj dalej »

Po 10 maja Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie
2020-05-06, 22:37Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - oświadczyli Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin w przesłanym PAP wspólnym… Czytaj dalej »