Program „Przyjazne Osiedle". Minister Schreiber i radna Szabelska na bydgoskim blokowisku
Bloki z tzw. wielkiej płyty mają szansę na modernizację, a całe osiedla na rewitalizację w ramach programu „Przyjazne Osiedle" - powiedział na bydgoskich Kapuściskach minister Łukasz Schreiber i dodał, że jednym z założeń tego programu jest ocieplenie budynków, ale jest też szereg innych aspektów.
– Druga sprawa, która jest niezwykle kluczowa, to są windy, których brakuje w naszych blokach i to jest rzecz, o której mówią nie tylko osoby niepełnosprawne, nie tylko osoby w starszym wieku, ale także młodzi rodzice z dziećmi – mówi minister Łukasz Schreiber.
– Trzecia sprawa to jest projektowanie w takich miejscach, na przykład placów zabaw. Czwarta sprawa to jest kwestia ulic, często także nieutwardzonych ulic, na których brakuje ścieżek rowerowych. No i wreszcie piąta sprawa: na tym osiedlu każdy powie, jak ważna jest kwestia parkingów.
Z kolei kandydatka do Sejmu RP, radna PiS Grażyna Szabelska podkreślała, że program „Przyjazne Osiedle" to z założenia program wieloletni, który nastawiony jest na podniesienie jakości życia mieszkańców:
– Podkreślam, że rząd planuję przeznaczyć na ten cel w pierwszym roku jego funkcjonowania około 5 miliardów złotych. Zakłada się, że program będzie trwał około 10 lat, więc to jest projekt dalekosiężny, który rzeczywiście będzie konsekwentnie realizowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówiła Grażyna Szabelska.
Więcej w relacji Agaty Raczek.
Zobacz także

Prezydent Włocławka: Nie zorganizujemy wyborów 10 maja. Jest uchwała Rady Miasta
2020-03-30, 20:52Radni we Włocławku w poniedziałek przyjęli stanowisko, w którym zwrócili się o wstrzymanie przygotowań i przełożenie terminu wyborów na prezydenta RP. Uchwałę przyjęto na wniosek prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego. Czytaj dalej »

Kujawsko - pomorskie: co z wyborami uzupełniającymi? Jedne już odwołane
2020-03-28, 14:30Zaplanowane na najbliższą niedzielę wybory uzupełniające do Rady Gminy w Czernikowie, w powiecie toruńskim, nie odbędą się - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »

Głosowanie w czasie epidemii: maseczki, rękawiczki, jednorazowe długopisy
2020-03-24, 08:12W naszym regionie w najbliższym czasie odbędą się cztery głosowania. W trzech miejscowościach będą to wybory uzupełniające. W jednej przedterminowe. W najbliższą niedzielę (29.03) w Czernikowie część mieszkańców wybierze… Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski: Trudno sobie obecnie wyobrazić wybory prezydenckie w maju
2020-03-18, 11:42Konfederacja, podobnie jak inne ugrupowania opozycyjne, opowiada się za przesunięciem wyborów prezydenckich na jesień. Mówił o tym gość Rozmowy Dnia - Marcin Sypniewski, działacz Konfederacji z Bydgoszczy. Mówił też o gospodarce… Czytaj dalej »

Wybory rektora UMK. Uczestnicy w maseczkach i rękawiczkach
2020-03-12, 14:35250 elektorów - wśród nich nauczyciele akademiccy, studenci oraz pracownicy nie naukowi UMK - wybierze w czwartek nowego rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jedynym kandydatem jest dotychczasowy prorektor prawnik prof. Andrzej So… Czytaj dalej »

Chaos, partyjniactwo, skłócone rodziny - Szymon Hołownia chce zmiany Polski
2020-03-11, 07:19- Jestem jedynym bezpartyjnym kandydatem - podkreślał w Bydgoszczy startujący w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. Dziennikarz, pisarz publicysta i prezenter telewizyjny otworzył biuro swojego sztabu przy ulicy 3 Maja. Czytaj dalej »

Zachęcali do głosowania na Małgorzatę Kidawę-Błońską
2020-03-09, 10:35Zapowiadają intensywną kampanię, zachęcają do współpracy i przekonują, że czas, by prezydentem Polski została kobieta. Sztabowcy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej od rana w centrum Bydgoszczy rozdawali mieszkańcom kawę i gazetę poświęconą… Czytaj dalej »

Konwencja wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Priorytety kandydatki
2020-02-29, 18:24Będę prezydentem wszystkich Polaków, kolor partyjny nie będzie miał dla mnie żadnego znaczenia - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Wśród priorytetów prezydentury wymieniła emerytury… Czytaj dalej »

Poseł Kałużny apeluje do opozycji: Walczmy na argumenty - merytorycznie
2020-02-29, 12:00Poseł PiS Mariusz Kałużny apeluje do parlamentarzystów z regionu o kulturalną i merytoryczną kampanię prezydencką. Tak mówił w Toruniu na konferencji prasowej, zwracając się do posłów Joanny Scheuring-Wielgus i Arkadiusza My… Czytaj dalej »

Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner
2020-02-27, 16:45Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili posłowie Jan Szopiński i Krzysztof Gawkowski zachęcając mieszkańców regionu… Czytaj dalej »