Plakaty wyborcze „jedynki" PiS-u miały zostać powieszone nielegalnie. Kandydat odpowiada
We Włocławku na słupach ogłoszeniowych, należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawiły się nielegalnie rozwieszone materiały wyborcze ,,jedynki" PiS-u Krzysztofa Szczuckiego. Plakaty zasłoniły inne materiały wyborcze. Krzysztof Szczucki odniósł się do sprawy.
– Nie wiem, oczywiście, czy to jest prawda. Żadnych plakatów sam nie rozklejam – tłumaczy Krzysztof Szczucki. – Rozklejają je wolontariusze, którzy się zgłaszają, mówią, że chcą pomóc i biorą plakaty. Zawsze podstawowym wymogiem jest to, żeby to robić legalnie, i w miejscach w których wolno to robić. Nie ma zgody na nielegalne rozwieszanie materiałów wyborczych. Kampania jest jednak takim okresem, gdy ludzie czasami bardzo emocjonalnie i z dużym zaangażowaniem podchodzą do tego tematu. Być może nie wszyscy znają przepisy (...). Jeżeli ktoś, zrobił coś źle, to trzeba to po prostu wyjaśnić, naprawić i idziemy dalej. Ja bym tylko zachęcał tych wnikliwych obserwatorów do tego, żeby obserwowali wnikliwie wszystkich kandydatów, też z innych list.
Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku, Piotr Ordon, polecił Włocławskiej Informacji Turystyczne, która bezpośrednio zawiaduje słupami, aby poinformowała o incydencie sztab kandydata, sztaby wyborcze kandydatów, których materiały zaklejono, policję i Państwową Komisję Wyborczą.
Więcej w relacji Michała Zaręby.
Zobacz także

PKW: frekwencja w wyborach parlamentarnych na godz. 17 wyniosła 45,94 proc. [wideo]
2019-10-13, 18:53Frekwencja w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu na godz. 17 wyniosła 45,94 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Lokale wyborcze są otwarte od godz. 7 do 21. Czytaj dalej »

Głosowanie w szpitalach. Urna zostaje dostarczona do sali chorych
2019-10-13, 15:11Pacjenci w szpitalach mogą wziąć udział w wyborach parlamentarnych. Umożliwia im to Kodeks Wyborczy. Czytaj dalej »

PKW: frekwencja w wyborach parlamentarnych na godz. 12 wyniosła 18,14 proc. [wideo]
2019-10-13, 14:04Cztery lata temu w wyborach do Parlamentu frekwencja na godz. 12 wyniosła 16,47 proc. Czytaj dalej »

PKW: głosowanie rozpoczęło się bez przeszkód; 64 incydenty z naruszeniem ciszy wyborczej [wideo]
2019-10-13, 13:29Głosowanie w wyborach parlamentarnych rozpoczęło się o godz. 7 bez przeszkód; Państwowa Komisja Wyborcza odnotowała do godz. 6 rano w niedzielę 64 incydenty w związku z naruszeniem ciszy wyborczej - poinformował w niedzielę na konferencji… Czytaj dalej »

Trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych
2019-10-13, 07:25W niedzielę o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Czytaj dalej »

PKW: do lokalu wyborczego należy przynieść dokument ze zdjęciem
2019-10-13, 06:30Aby zagłosować w niedzielnych wyborach parlamentarnych, do lokalu wyborczego należy przynieść dokument ze zdjęciem; wyborca otrzyma dwie karty do głosowania - jedną w wyborach do Sejmu, drugą do Senatu; na każdej można postawić… Czytaj dalej »

„To były dobre cztery lata” - mówili politycy PiS podczas podsumowania kampanii
2019-10-11, 23:11Dziesiątki spotkań, uściśniętych rąk i rozmów z wyborcami. Bydgoscy politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowali kończącą się dziś kampanię wyborczą. Czytaj dalej »

Patryk Jaki wsparł polityków z Bydgoszczy i Torunia
2019-10-11, 22:21Do głosowania na Mariusza Kałużnego zachęcał w Toruniu europoseł PiS Patryk Jaki. Wymieniał też dokonania swojej partii. Czytaj dalej »

Trzy pokolenia Lewicy kończą kampanię. Podsumowanie w Bydgoszczy
2019-10-11, 21:19Kandydaci Lewicy po raz ostatni objeżdżają okręg numer 4. W Bydgoszczy zorganizowali konferencję na Wyspie Młyńskiej. Czytaj dalej »

Konfederacja podsumowuje kampanię i.... zna wyniki wyborów!
2019-10-11, 20:23Kampania wyborcza już na finiszu - partie przypominają swoje programy i podsumowują swoje działania. Czytaj dalej »