Minister Schreiber ogłasza: „Razem piszemy historię”. Po konwencji w Bydgoszczy [zdjęcia]
- Wybory zdecydują o tym, czy Polska zawróci z drogi, którą dziś idzie, czy będzie ją kontynuowała, czy głos Polski w Europie będzie wybrzmiewał, czy wszyscy na wszystko znowu będą się zgadzali - powiedział w sobotę w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber.
Minister-członek Rady Ministrów, kandydujący do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) wystąpił na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej z wicewojewodą kujawsko-pomorskim oraz kandydatem PiS do Senatu w okręgu bydgoskim (nr 9) Radosławem Kempinskim. Gościem konwencji była m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marzena Maląg. - Pozostało 20 dni do wyborów, które mogą zdecydować bardzo wiele. To 20 dni o tym, czy w naszych miejscowościach możliwy będzie rozwój skokowy, czy zostanie on zastopowany, czy Polacy będą mogli się dalej bogacić, czy rynek pracy będzie wyglądał tak jak dziś - mówił minister Schreiber.
Podkreślił, że dni, które pozostały do wyborów to walka o to, jaka będzie Polska. - Nasza wiara musi wybrzmiewać, bo oni (opozycja) nie mają racji, ale próbują ten ogień rozpalać przy okazji nienawistnych ataków, a my musimy z tym walczyć, pokazując pozytywne efekty naszych rządów, pokazując, że chcemy walczyć o przyszłość Polski i Europy - przekonywał minister uczestników konwencji.
W wystąpieniu Łukasz Schreiber wiele miejsca poświęcił bezpieczeństwu Polski, w tym bezpieczeństwu granic. - Wschodnia granica Unii Europejskiej została zabezpieczona przed zalewem islamskich imigrantów tylko przy pomocy polskich władz, polskiego wojska, polskiej Straży Granicznej. Dlaczego nie można walczyć o to, by cała UE zabezpieczyła południową i zachodnią granicę? To jest możliwie, to jest zadanie do wykonania. Trzeba wzmocnić siłę Frontexu, uczynić z niej nie tylko prawdziwą agencję, ale wręcz służbę, która zawalczy z przemytnikami. Trzeba wzmocnić także - jeżeli się da - w sposób wojskowy właśnie granice całej Europy - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Minister Schreiber podkreślił, że „trzeba sprawić, aby uderzyć nie w tych ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają złudzeni różnymi nadziejami, ale w tych, którzy to organizują - w przemytników i organizacje, które czerpią z tego korzyści". Dodał też, że tych, którzy tu trafiają, należy przenieść tam, skąd przybyli. Zdaniem Schreibera po przeprowadzeniu kilku takich akcji skończyłaby się Lampedusa, a gdyby Polska mogła za to odpowiadać, to masowy napływ nielegalnych imigrantów mógłby zostać zakończony.
Łukasz Schreiber na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej przedstawił też hasło swojej kampanii „Razem piszemy historię”.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że to od najbliższych wyborów „zależy czy to, co zrobiliśmy przez ostatnie osiem lat rzeczywiście będziemy kontynuować i Polska będzie mogła się pięknie rozwijać. My musimy wygrać te wybory”. Wskazała, że ostatnie osiem lat to dobry czas dla polityki społecznej, a wszystko rozpoczęło się od programu godnościowego 500 plus. – Pamiętamy, jak opozycja krzyczała, że Polacy nie będą wiedzieć, jak wydatkować pieniądze, a my pokazaliśmy, że inwestycja w budowanie nowego państwa, silnego, suwerennego, opartego na stabilnym fundamencie, jakim jest rodzina, to jest nasz obowiązek, nasza odpowiedzialność. Te działania rozpoczęliśmy i wdrażamy. Mamy 500 plus, a za chwilę będzie 800 plus – mówiła minister. Zaznaczyła, że wcześniej opozycji nawet nie wydawało się możliwe, żeby takie bezpośrednie wsparcie finansowe dla Polaków przygotować.
Szefowa MRiPS podała, że z programu 500 plus do woj. kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 13 mld zł, a do samej Bydgoszczy z programów prorodzinnych – blisko 2 mld złotych. – To jest obowiązek odpowiedzialnego państwa, żeby rodzice mogli godnie żyć, żeby rodzice wiedzieli, na co mogą liczyć ze strony państwa. Polityka prorodzinna nie może być to polityką chwili, ale muszą to być systematyczne, konsekwentnie realizowane działania, i tak to robimy – przekonywała minister.
Zaznaczyła, że rząd PiS stwarza warunki dla rozwoju rodziny. Wskazała na zmiany w przepisach prawa dotyczące łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak wydłużanie urlopu rodzicielskiego i elastyczne formy związane z czasem pracy i praca zdalna.
– Stwarzanie warunków dla łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, godna praca i godna płaca to też jest odpowiedzialne państwo. I takie działania są podejmowane. Troszczymy się również, żeby wrastało minimalne wynagrodzenie – dodała minister Marlena Maląg.
Zobacz także
Paweł Szrot: PO chce z emigracji uczynić temat kampanii, a to gra przeciwko nim
2023-09-20, 13:57- W sprawie paktu migracyjnego europosłowie PO nie mieli odwagi, by zabezpieczyć interes Polski - powiedział w Bydgoszczy szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, „jedynka' na liście PiS w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
Przedstawiciele Konfederacji: Praca musi się opłacać, nie można karać ciężko pracujących
2023-09-20, 13:30O pracy mówili w środę bydgoscy przedstawiciele Konfederacji - kandydujący do Sejmu Marcin Sypniewski, Izabela Kafka i Michał Kotulski. Czytaj dalej »
Łukasz Schreiber rozmawia z mieszkańcami Bydgoszczy. „Stawiam na bezpośredni kontakt”
2023-09-20, 12:30Na ulicach Bydgoszczy można było spotkać w środę rano ministra w KPRM Łukasza Schreibera. Zapowiedział, że w sobotę (23 września) nad Brdą odbędzie się jego konwencja wyborcza. Czytaj dalej »
Tomasz Sakiewicz: Za czasów Tuska dziennikarzy chcieli zamykać w więzieniu [Rozmowa dnia]
2023-09-20, 09:47- Donald Tusk ma usta pełne frazesów o wolności i demokracji, ale wolności tak naprawdę nienawidzi - mówił redaktor Tomasz Sakiewicz, dziennikarz i publicysta, gość dzisiejszej „Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Premier o nowej akcji wyborczej PiS-u: Chcemy dotrzeć z ulotkami do 10 milionów ludzi
2023-09-20, 08:13- Dotrzemy do Polaków ponad głowami mediów III RP, bezpośredni kontakt jest absolutnie kluczowy - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nową akcję wyborczą PiS. - Nazywamy to „akcją 10 milionów ulotek, pakietów… Czytaj dalej »
Lewica szuka sposobu na uzdrowienie psychiatrii dziecięcej. W Toruniu padły pewne propozycje
2023-09-19, 19:20721 dni - tyle wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Toruniu. W Kujawsko-Pomorskiem średni czas oczekiwania na tego rodzaju wizytę to ponad rok. Mówili o tym podczas konferencji w Toruniu posłanka Lewicy Joanna… Czytaj dalej »
Radni alarmują, że bydgoska starówka obklejona jest banerami wyborczymi. Czy to legalne?
2023-09-19, 17:00Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości pytają o banery wyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej, które umieszczono w Parku Kulturowym Stare Miasto. - To teren w szczególności objęty zakazem umieszczania reklam na zabytkowych budynkach… Czytaj dalej »
Gmina Strzelno wyszła na prostą, inne samorządy także zyskały. O Polskim Ładzie w Pakości
2023-09-19, 16:30270 mln złotych na ponad 130 przedsięwzięć trafiło na Kujawy i Pomorze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Przypomniała o tym w miejscowości Rybitwy, w gminie Pakość poseł Ewa Kozanecka (PiS). Czytaj dalej »
Kandydaci Polski 2050 z Inowrocławia podali priorytety swojej koalicji. O to będą walczyć
2023-09-19, 16:10Przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni w Inowrocławiu zaprezentowali trzy z z dwunastu punktów Gwarancji Trzeciej Drogi. - Po pierwsze, trzeba dofinansować oświatę - uważa dr Sławomir Drelich, kandydat na posła na Sejm. Czytaj dalej »
Toruńskie Dziewuchy i debata przed wyborami. „Przedszkola i żłobki powinny być darmowe”
2023-09-19, 12:50Darmowe żłobki, bon edukacyjny czy religia poza szkołą - to część propozycji, o których mówiły kandydatki do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »