Minister Schreiber ogłasza: „Razem piszemy historię”. Po konwencji w Bydgoszczy [zdjęcia]
- Wybory zdecydują o tym, czy Polska zawróci z drogi, którą dziś idzie, czy będzie ją kontynuowała, czy głos Polski w Europie będzie wybrzmiewał, czy wszyscy na wszystko znowu będą się zgadzali - powiedział w sobotę w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber.
Minister-członek Rady Ministrów, kandydujący do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) wystąpił na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej z wicewojewodą kujawsko-pomorskim oraz kandydatem PiS do Senatu w okręgu bydgoskim (nr 9) Radosławem Kempinskim. Gościem konwencji była m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marzena Maląg. - Pozostało 20 dni do wyborów, które mogą zdecydować bardzo wiele. To 20 dni o tym, czy w naszych miejscowościach możliwy będzie rozwój skokowy, czy zostanie on zastopowany, czy Polacy będą mogli się dalej bogacić, czy rynek pracy będzie wyglądał tak jak dziś - mówił minister Schreiber.
Podkreślił, że dni, które pozostały do wyborów to walka o to, jaka będzie Polska. - Nasza wiara musi wybrzmiewać, bo oni (opozycja) nie mają racji, ale próbują ten ogień rozpalać przy okazji nienawistnych ataków, a my musimy z tym walczyć, pokazując pozytywne efekty naszych rządów, pokazując, że chcemy walczyć o przyszłość Polski i Europy - przekonywał minister uczestników konwencji.
W wystąpieniu Łukasz Schreiber wiele miejsca poświęcił bezpieczeństwu Polski, w tym bezpieczeństwu granic. - Wschodnia granica Unii Europejskiej została zabezpieczona przed zalewem islamskich imigrantów tylko przy pomocy polskich władz, polskiego wojska, polskiej Straży Granicznej. Dlaczego nie można walczyć o to, by cała UE zabezpieczyła południową i zachodnią granicę? To jest możliwie, to jest zadanie do wykonania. Trzeba wzmocnić siłę Frontexu, uczynić z niej nie tylko prawdziwą agencję, ale wręcz służbę, która zawalczy z przemytnikami. Trzeba wzmocnić także - jeżeli się da - w sposób wojskowy właśnie granice całej Europy - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Minister Schreiber podkreślił, że „trzeba sprawić, aby uderzyć nie w tych ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają złudzeni różnymi nadziejami, ale w tych, którzy to organizują - w przemytników i organizacje, które czerpią z tego korzyści". Dodał też, że tych, którzy tu trafiają, należy przenieść tam, skąd przybyli. Zdaniem Schreibera po przeprowadzeniu kilku takich akcji skończyłaby się Lampedusa, a gdyby Polska mogła za to odpowiadać, to masowy napływ nielegalnych imigrantów mógłby zostać zakończony.
Łukasz Schreiber na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej przedstawił też hasło swojej kampanii „Razem piszemy historię”.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że to od najbliższych wyborów „zależy czy to, co zrobiliśmy przez ostatnie osiem lat rzeczywiście będziemy kontynuować i Polska będzie mogła się pięknie rozwijać. My musimy wygrać te wybory”. Wskazała, że ostatnie osiem lat to dobry czas dla polityki społecznej, a wszystko rozpoczęło się od programu godnościowego 500 plus. – Pamiętamy, jak opozycja krzyczała, że Polacy nie będą wiedzieć, jak wydatkować pieniądze, a my pokazaliśmy, że inwestycja w budowanie nowego państwa, silnego, suwerennego, opartego na stabilnym fundamencie, jakim jest rodzina, to jest nasz obowiązek, nasza odpowiedzialność. Te działania rozpoczęliśmy i wdrażamy. Mamy 500 plus, a za chwilę będzie 800 plus – mówiła minister. Zaznaczyła, że wcześniej opozycji nawet nie wydawało się możliwe, żeby takie bezpośrednie wsparcie finansowe dla Polaków przygotować.
Szefowa MRiPS podała, że z programu 500 plus do woj. kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 13 mld zł, a do samej Bydgoszczy z programów prorodzinnych – blisko 2 mld złotych. – To jest obowiązek odpowiedzialnego państwa, żeby rodzice mogli godnie żyć, żeby rodzice wiedzieli, na co mogą liczyć ze strony państwa. Polityka prorodzinna nie może być to polityką chwili, ale muszą to być systematyczne, konsekwentnie realizowane działania, i tak to robimy – przekonywała minister.
Zaznaczyła, że rząd PiS stwarza warunki dla rozwoju rodziny. Wskazała na zmiany w przepisach prawa dotyczące łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak wydłużanie urlopu rodzicielskiego i elastyczne formy związane z czasem pracy i praca zdalna.
– Stwarzanie warunków dla łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, godna praca i godna płaca to też jest odpowiedzialne państwo. I takie działania są podejmowane. Troszczymy się również, żeby wrastało minimalne wynagrodzenie – dodała minister Marlena Maląg.
Zobacz także
Paweł Gulewski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia
2024-02-07, 21:07Paweł Gulewski, do niedawna zastępca prezydenta Michała Zaleskiego, będzie startował z ramienia KO w wyborach na prezydenta Torunia - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Decyzję zatwierdził toruński zarząd Platformy Obywatelskie… Czytaj dalej »
We Włocławku nie będzie wspólnej listy KO i Lewicy. „Do tanga trzeba dwojga”
2024-02-07, 18:57W Bydgoszczy Lewica i Koalicja Obywatelska rozmawiają o wspólnej liście w wyborach samorządowych, natomiast we Włocławku, gdzie miastem rządzi właśnie taka koalicja, o wspólnej liście nie ma mowy. Przeciwnie, miedzy obydwoma ugrupowaniami… Czytaj dalej »
Edukacja, kultura, sport we Włocławku. Działacze KO podsumowują kadencję
2024-02-07, 17:10Modernizacja biblioteki, budowa Skarbca Fajansu, wskrzeszenie szkolnego związku sportowego, remonty szkół i doposażanie pracowni - to włocławscy radni i działacze Koalicji Obywatelskiej wymieniają jako swoje sukcesy. Na konferencjach… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Bydgoska Lewica na jednej liście wyborczej z Platformą Obywatelską
2024-02-07, 09:55W Bydgoszczy Lewica prawdopodobnie pójdzie do wyborów samorządowych w koalicji z Platformą Obywatelską. Potwierdził to w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Jan Szopiński — polityk tej formacji. Czytaj dalej »
Ewa Koman i Arkadiusz Fajok rozpoczęli w Inowrocławiu kampanię prezydencką
2024-02-06, 20:20- Trzeba wznowić działalność osiedlowych klubów - powiedział na konferencji prasowej kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok. Kampanię wyborczą rozpoczęło także Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia i kandydatka… Czytaj dalej »
Łukasz Schreiber kandydatem PiS na prezydenta Bydgoszczy. „Piękna kampania o pięknym mieście”
2024-02-03, 15:50- Jestem przekonany, że potrzebna jest zmiana i potrzebna jest poważna debata o Bydgoszczy. I to przekonanie podziela wielu mieszkańców - mówi Polskiemu Radiu PiK poseł Łukasz Schreiber. Polityk Prawa i Sprawiedliwości ogłosił w… Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: Łukasz Schreiber kandydatem PiS na prezydenta Bydgoszczy
2024-02-02, 11:08Poseł Łukasz Schreiber będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Bydgoszczy - dowiedziało się Polskie Radio PiK. W sobotę (3 lutego) jego kandydaturę ma oficjalnie zatwierdzić Komitet Polityczny partii. Czytaj dalej »
Joanna Czerska-Thomas: Mieszkańcom Bydgoszczy brakuje planu rozwoju miasta [Rozmowa dnia]
2024-02-02, 09:36Bieżące informacje i plan rozwoju, to elementy potrzebne dla takiego miasta, jak Bydgoszcz - wskazała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska-Thomas w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK. Podkreśliła, czego brakuje… Czytaj dalej »
Lewica poprze kandydata KO na prezydenta Bydgoszczy? „Prawdopodobnie tak będzie”
2024-02-01, 18:11- Trwa dyskusja nad kształtem list. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odkryjemy wszystkie karty - tak o udziale Nowej Lewicy w nadchodzących wyborach samorządowych mówi Polskiemu Radiu PiK Piotr Hemmerling, współprzewodniczący Kujawsko-Pomorskiej… Czytaj dalej »
Dariusz Kurzawa: Kampania przed wyborami samorządowymi będzie niezwykle krótka [Rozmowa dnia]
2024-02-01, 09:46- Zasadniczym tematem regionalnej kampanii przed wyborami samorządowymi w naszym regionie będą kwestie infrastrukturalne - mówił Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia… Czytaj dalej »