Minister Schreiber ogłasza: „Razem piszemy historię”. Po konwencji w Bydgoszczy [zdjęcia]
- Wybory zdecydują o tym, czy Polska zawróci z drogi, którą dziś idzie, czy będzie ją kontynuowała, czy głos Polski w Europie będzie wybrzmiewał, czy wszyscy na wszystko znowu będą się zgadzali - powiedział w sobotę w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber.
Minister-członek Rady Ministrów, kandydujący do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) wystąpił na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej z wicewojewodą kujawsko-pomorskim oraz kandydatem PiS do Senatu w okręgu bydgoskim (nr 9) Radosławem Kempinskim. Gościem konwencji była m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marzena Maląg. - Pozostało 20 dni do wyborów, które mogą zdecydować bardzo wiele. To 20 dni o tym, czy w naszych miejscowościach możliwy będzie rozwój skokowy, czy zostanie on zastopowany, czy Polacy będą mogli się dalej bogacić, czy rynek pracy będzie wyglądał tak jak dziś - mówił minister Schreiber.
Podkreślił, że dni, które pozostały do wyborów to walka o to, jaka będzie Polska. - Nasza wiara musi wybrzmiewać, bo oni (opozycja) nie mają racji, ale próbują ten ogień rozpalać przy okazji nienawistnych ataków, a my musimy z tym walczyć, pokazując pozytywne efekty naszych rządów, pokazując, że chcemy walczyć o przyszłość Polski i Europy - przekonywał minister uczestników konwencji.
W wystąpieniu Łukasz Schreiber wiele miejsca poświęcił bezpieczeństwu Polski, w tym bezpieczeństwu granic. - Wschodnia granica Unii Europejskiej została zabezpieczona przed zalewem islamskich imigrantów tylko przy pomocy polskich władz, polskiego wojska, polskiej Straży Granicznej. Dlaczego nie można walczyć o to, by cała UE zabezpieczyła południową i zachodnią granicę? To jest możliwie, to jest zadanie do wykonania. Trzeba wzmocnić siłę Frontexu, uczynić z niej nie tylko prawdziwą agencję, ale wręcz służbę, która zawalczy z przemytnikami. Trzeba wzmocnić także - jeżeli się da - w sposób wojskowy właśnie granice całej Europy - mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Minister Schreiber podkreślił, że „trzeba sprawić, aby uderzyć nie w tych ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają złudzeni różnymi nadziejami, ale w tych, którzy to organizują - w przemytników i organizacje, które czerpią z tego korzyści". Dodał też, że tych, którzy tu trafiają, należy przenieść tam, skąd przybyli. Zdaniem Schreibera po przeprowadzeniu kilku takich akcji skończyłaby się Lampedusa, a gdyby Polska mogła za to odpowiadać, to masowy napływ nielegalnych imigrantów mógłby zostać zakończony.
Łukasz Schreiber na konwencji wyborczej na Politechnice Bydgoskiej przedstawił też hasło swojej kampanii „Razem piszemy historię”.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśliła, że to od najbliższych wyborów „zależy czy to, co zrobiliśmy przez ostatnie osiem lat rzeczywiście będziemy kontynuować i Polska będzie mogła się pięknie rozwijać. My musimy wygrać te wybory”. Wskazała, że ostatnie osiem lat to dobry czas dla polityki społecznej, a wszystko rozpoczęło się od programu godnościowego 500 plus. – Pamiętamy, jak opozycja krzyczała, że Polacy nie będą wiedzieć, jak wydatkować pieniądze, a my pokazaliśmy, że inwestycja w budowanie nowego państwa, silnego, suwerennego, opartego na stabilnym fundamencie, jakim jest rodzina, to jest nasz obowiązek, nasza odpowiedzialność. Te działania rozpoczęliśmy i wdrażamy. Mamy 500 plus, a za chwilę będzie 800 plus – mówiła minister. Zaznaczyła, że wcześniej opozycji nawet nie wydawało się możliwe, żeby takie bezpośrednie wsparcie finansowe dla Polaków przygotować.
Szefowa MRiPS podała, że z programu 500 plus do woj. kujawsko-pomorskiego trafiło ponad 13 mld zł, a do samej Bydgoszczy z programów prorodzinnych – blisko 2 mld złotych. – To jest obowiązek odpowiedzialnego państwa, żeby rodzice mogli godnie żyć, żeby rodzice wiedzieli, na co mogą liczyć ze strony państwa. Polityka prorodzinna nie może być to polityką chwili, ale muszą to być systematyczne, konsekwentnie realizowane działania, i tak to robimy – przekonywała minister.
Zaznaczyła, że rząd PiS stwarza warunki dla rozwoju rodziny. Wskazała na zmiany w przepisach prawa dotyczące łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, jak wydłużanie urlopu rodzicielskiego i elastyczne formy związane z czasem pracy i praca zdalna.
– Stwarzanie warunków dla łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym, godna praca i godna płaca to też jest odpowiedzialne państwo. I takie działania są podejmowane. Troszczymy się również, żeby wrastało minimalne wynagrodzenie – dodała minister Marlena Maląg.
Zobacz także

Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »

Kolejne pomysły kandydatów na ułatwienie życia bydgoszczanom
2018-10-12, 16:15Stworzenie na bydgoskich Bartodziejach sensorycznego placu zabaw dla dzieci to pomysł Komitetu Wyborczego Czas Bydgoszczy. Czytaj dalej »

Paweł Kukiz o programie swojego ugrupowania w Bydgoszczy
2018-10-12, 14:15- W Bydgoszczy również panuje partiokracja - mówił poseł Paweł Kukiz podczas spotkania w Bydgoszczy. Polityk przedstawił trzy filary programu Kukiz'15 na wybory samorządowe, które miałyby zmienić tę sytuację. Czytaj dalej »

Marek Wojtkowski o zaporze w Siarzewie
2018-10-12, 10:41Nowa zapora na Wiśle w Siarzewie znacznie poprawi bezpieczeństwo Włocławka - uważa prezydent miasta Marek Wojtkowski ubiegający się o urząd prezydenta Włocławka z Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-12, 06:00Co zrobić, aby Włocławek był interesującym miastem dla inwestorów i młodych ludzi? A także o pomyśle budowy trzeciej przeprawy przez Wisłę, ale również o ewentualnych koalicjach zawieranych na najbliższe lata mówił gość 'Rozmowy… Czytaj dalej »

11 października odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Włocławka
2018-10-11, 21:00W czwartek (11 października) odbyla się debata, w której udział wzięli kandydaci na prezydenta Włocławka. Podobne, transmitowane przez Polskie Radio PiK, odbyły się wcześniej w Grudziądzu i Inowrocławiu. Czytaj dalej »

Zbigniew Rasielewski o programie likwidacji niskiej emisji
2018-10-11, 13:09Walkę z niską emisją zapowiedział Zbigniew Rasielewski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia chciałby w przyszłej kadencji ułatwić mieszkańcom wymianę starych pieców. Ma powstać strona internetowa z listą rzetelnych… Czytaj dalej »

Marcin Sypniewski o pomysłach na lepszą komunikację w Bydgoszczy
2018-10-11, 12:57Parkingi na peryferiach Bydgoszczy i rozszerzenie połączeń kolejowych z okolicznymi miejscowościami - to pomysły Marcina Sypniewskiego na rozwój Metropolii Bydgoskiej. Kandydat na prezydenta Bydgoszczy z Czasu Bydgoszczy chciałby zaproponować… Czytaj dalej »

Paweł Skutecki: Trzeba uświadamiać jaki jest sens lokalnych wyborów
2018-10-11, 09:29Połowa bydgoszczan nie interesuje się wyborami i to wyzwanie dla wszystkich. Tak uważa kandydujący na urząd prezydenta Bydgoszczy Paweł Skutecki, poseł Kukiz'15. Jego zdaniem trzeba pracować nad tym, by mieszkańcy umieli oddzielić… Czytaj dalej »