Kandydat Europejskiej Lewicy: Mam dość afer, chcę pomagać ludziom [Rozmowa dnia]
- Polityk powinien pomagać ludziom, a nie zajmować się aferami - uważa Łukasz Wegner, kandydat na senatora z Europejskiej Lewicy w Inowrocławiu. Był on gościem dzisiejszej „Rozmowy dnia”.
Michał Jędryka: Zgłasza Pan swoją kandydaturę na senatora w Inowrocławiu z ramienia Lewicy Europejskiej. Chce Pan tworzyć program lewicowy, ale inny niż ten, który tworzy ogólnopolska partia?
Łukasz Wegner: O start w wyborach zostałem poproszony przez mieszkańców, ponieważ jestem przedsiębiorcą i mam codzienny kontakt z klientami. Ludzie naprawdę mają dosyć rządzenia PiS-u i dlatego wyszedłem z taką inicjatywą i na prośbę mieszkańców postanowiłem, że stworzę taki komitet i wyjdę do ludzi.
Ale rządy w Inowrocławiu też się Panu nie podobają?
- Nie podobają mi się. Jako przedsiębiorca widzę, że są u nas w Inowrocławiu strefy gospodarcze i od wielu lat się nic nie zostało zrobione, żeby znaleźć inwestorów. Mam kontakt z inwestorami i myślę, że to żaden problem, by zagospodarować takie miejsca.
Myśli Pan, że to się Panu uda, jeśli będzie Pan w Senacie – że będzie Pan w stanie sprowadzić do Inowrocławia czy negocjować z inwestorami?
- Tak oczywiście, ale jest to też kwestia, dotycząca rządów PiS-u - trzeba coś zrobić z podatkami. Jako przedsiębiorca widzę, że ciężko teraz założyć działalność, bo podatki są zbyt wysokie.
Które najbardziej dokuczają przedsiębiorcom?
- Przede wszystkim ZUS i VAT. Trzeba byłoby coś zrobić w tym kierunku – chociażby preferencyjne kredyty dla przedsiębiorców, którzy chcieliby na przykład założyć działalność. Obecnie, nie tylko w Inowrocławiu, ale też w innych miastach, wiele firm się zamyka, bo koszty są zbyt wysokie. (...)
Jak brzmiałaby zasadnicza obietnica wyborcza, którą chciałby Pan złożyć?
- Polityk powinien pomagać ludziom, a nie zajmować się aferami. U nas w Inowrocławiu politycy bez przerwy skupiają się na aferach, a nie na tym co jest istotne, czyli na problemach mieszkańców. Obrzucanie się błotem to najgorsze, co może być. Ja preferuję rozmowy z mieszkańcami. Jestem cały czas dostępny dla nich. W razie potrzeby można się ze mną kontaktować – chętnie pomogę we wszelkich sprawach, które są do rozwiązania. (...)
Zobacz także

Znamy nazwiska kandydatów na burmistrza Ciechocinka. Wybory w październiku
2022-09-20, 10:18Zbliżają się przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka, zarządzone po śmierci Leszka Dzierżewicza. Wystartuje w nich nie więcej, niż dwunastu kandydatów. Minął właśnie termin rejestracji poszczególnych komitetów wyborczy… Czytaj dalej »

Wybór nowego burmistrza Ciechocinka. Głosowanie ma się odbyć 23 października
2022-08-25, 07:00Przedterminowe wybory burmistrza Ciechocinka odbędą się najprawdopodobniej 23 października. Tak głosi projekt rozporządzenia premiera, zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Czytaj dalej »

Krzysztof Gawkowski: Lewica jest gotowa na każdy scenariusz
2022-07-18, 11:05Lewica ma dobre relacje z wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi: zarówno z Platformą Obywatelską, jak i Polską 2050 Szymona Hołowni i z PSL - mówił w poniedziałek szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Odnosząc się do list wyborczych… Czytaj dalej »

Rocznica wyborów 4 czerwca 1989. Z myślą o przyszłych wyborach
2022-06-04, 15:30Komitet Obrony Demokracji świętował rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. Z tej okazji w Toruniu członkowie KOD-u rozdawali mieszkańcom kawałki tortu. W Bydgoszczy członkowie ugrupowań opozycyjnych podpisali porozumienie dotyczące… Czytaj dalej »

Wybory we Francji: Macron pokonał Le Pen. Tak wynika z pierwszego sondażu
2022-04-24, 20:21W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich we Francji zwyciężył ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron. Miał uzyskać 58 proc głosów; na szefową Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zagłosowało 42 proc. wyborców… Czytaj dalej »

Wybory we Francji. Czy Le Pen wyprowadzi Francję z Unii? Dlaczego krytykuje sankcje?
2022-04-20, 22:33- Francja nie jest w stanie bronić swoich interesów w Unii Europejskiej - oceniła Marine Le Pen w środę (20 kwietnia) podczas przedwyborczej debaty telewizyjnej z prezydentem Emmanuelem Macronem, który oskarżył swoją rywalkę o chęć… Czytaj dalej »

Emmanuel Macron i Marine Le Pen w drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji
2022-04-11, 09:00Po obliczeniu 96 procent głosów w niedzielnej pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron uzyskał 27,41 procent głosów, a na szefową Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen… Czytaj dalej »

Wybory parlamentarne na Węgrzech. Sondaże wróżą sukces rządzącej koalicji
2022-04-03, 09:45W niedzielę (3 kwietnia) na Węgrzech odbędą się wybory parlamentarne, w których zostanie wyłoniony 199-osobowy parlament. Sondaże wskazują na wygraną rządzącej koalicji zawiązanej przez rządzącą konserwatywną Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratyczną… Czytaj dalej »

Platforma Obywatelska chce mieć armię mężów zaufania. Nabór już się zaczął
2022-02-22, 09:01Poseł Tomasz Lenz twierdzi, że Platforma Obywatelska ma zastrzeżenia do całkowitej uczciwości kilku poprzednich głosowań, dlatego partia ta chce powołać całą armię mężów zaufania, którzy mieliby czuwać nad przebiegiem przyszłych… Czytaj dalej »

Obywatelski Toruń i Rada Miasta Torunia laureatami nagrody Super Samorząd
2022-02-16, 11:20Toruńskie stowarzyszenie i radni tego miasta zostali docenieni za zorganizowanie wyborów do rad osiedli (okręgów). Czytaj dalej »